ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2014
ÎNSCRIS: 11.08.12
AUG-2014

De ce-om fi rezervat noi doar o saptamana??!!

Am avut un sejur minunat... Totul a fost atat de frumos! Parga, plaja Valtos, hotelul, camera, personalul hotelului, serviciile acestuia. Iti puteai da seama de faptul ca nimic nu a fost facut din intamplare la hotel, totul era de cea mai buna calitate si ales cu foarte bun gust.

Am avut o camera Deluxe cu vedere partiala la mare (si vedere totala la livada de maslini :)). Katerina si Kostas (cei care aveau grija de toti si toate) ne-au dat camera denumita Romance! A fost cam prea roz!!! Poate data viitoare ne ofera un vis (Dream) albastru! Daca intrati pe site-ul hotelului, veti vedea ca fiecare camera are o denumire, nu un numar. Original! Iar pozele de acolo sunt cat se poate de reale!

Camera si baia au fost mai mult decat spatioase, totul lucea de curatenie si arata de parca doar fusese cumparat.

Wi-fi-ul a mers foarte bine, la fel si AC-ul. Atat de silentios, abia ne dadeam seama ca merge.

Chicineta era dotata si a fost super ok. Frigiderul a fost unul foarte mare, cel mai mare din toate hotelurile prin care am mai fost cazati. Am avut si mini-bar.

In balcon am avut suport pentru prosoape care ne-a fost foarte util in mod evident.

Am apreciat faptul ca a existat izolare fonica fata de zgomotele exterioare sau alaturate si, astfel, ne-am odihnit foarte bine.

Micul dejun a fost tip bufet, standard, intr-un salon foarte elegant.

Hotelul se afla un pic cam departe de plaja. In prima zi am mers pe jos si am facut aprox. 15 minute. Problema era ca traseul era destul de abrupt si urmarea drumul normal in a doua sa jumatate. Deci, trebuia sa fim atenti la trafic. Si daca la vale mai era cum mai era, inapoi la deal, cu soarele batandu-ne in cap, a fost mai problematic. Asa ca in zilele urmatoare am mers cu masina.

Plaja Valtos este lunga, lata cu pietricele de la foarte mici la un pic mai mari, dar nu va ganditi la bolovani. Se putea merge fara incaltari lejer. Privelistea vazuta din centrul plajei asupra intregului golf, cu castelul la stanga si dealurile verzi la dreapta a fost rapitoare! Iar marea super, calda si foarte curata, cu intrarea suficient de lina.

In fiecare seara mergeam in centrul statiunii. Pe jos. Aproximativ 15 minute cred. Nu stiu exact pentru ca mereu ne opream pentru poze si mai aveam obiceiul sa coboram in centru prin stradutele laturalnice. Erau inguste, deloc aglomerate si foarte pitoresti. Iar cand n-aveam chef sa ne intoarcem (urcand din nou!!) la hotel tot pe jos, luam taxiul. De asemenea, exista si un autobuz gratis din centru la hotel.

Asa cum i-am spus lui Kostas in ziua plecarii noastre, daca totul va decurge conform planurilor noastre, ne dorim sa revenim la anul. Si sa stam mai mult de o saptamana! Aceasta a fost a saptea oara cand ne-am petrecut concediul in Grecia si, chiar daca au fost si alte locatii care ne-au placut foarte mult, niciuna nu ne-a facut sa fim atat de hotarati in a ne intoarce.

Le multumim Katerinei si lui Kostas pentru tot, le uram numai bine si speram sa ne auzim la anul!

Trimis de Corina03 in 08.09.14 21:33:32
Validat / Publicat: 08.09.14 22:32:19
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3101 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Corina03); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Camera "Romance" la Parga Princess

[08.09.14 22:32:00]

Mutat în rubrica "Parga Princess Hotel, PARGA" (nou-creată pe sait)

- - -

Corina03AUTOR REVIEW
[09.09.14 07:44:20]

@webmaster28a, este ok. Multumesc frumos.

Corina03