ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2014
DIN: Brăila
ÎNSCRIS: 10.08.14
SEP-2013

Hotel OK

Dupa 3 zile petrecute in Barcelona (vezi impresii), a urmat un sejur relaxant in Lloret de Mar.

Nu am avut asteptari extraordinare intrucat alesesem unul dintre cele mai ieftine hoteluri de 4* din statiune. Hotelul s-a dovedit a fi bun. Nu exceptional, dar bun.

Este bine pozitionat, in zona existand multe magazinase, drumul pana la plaja fiind de cca 10 minute. Lloret de Mar este o statiune aglomerata, cu foarte multe magazine, baruri, terase, cluburi, hoteluri etc.

Chiar daca am ajuns destul de devreme la hotel (in jurul pranzului), ne-au cazat imediat. Camera arata exact ca in pozele de pe site. Mobilierul pare destul de nou, baia este curata. Inca de la cazare, ne-au pus sa alegem: intram cu pranzul si iesim cu mic dejun, sau intram cu cina si iesim cu pranzul. In ceea ce priveste masa, avand in vedere ca suplimentul de pensiune completa (mic dejun, pranz, cina) a fost de doar 10 euro/ persoana/ zi (cu 10 euro abia daca luam 2 sandvisuri de la un fast food), ne asteptam ca mancarea sa nu fie deloc diversificata sau buna. Mai ales ca nici primul contact cu restaurantul, care avea mobilier ceva mai vechi si demodat, nu a fost extraordinar.

Cu toate acestea, cand am ajuns in dreptul bufetului, am constatat ca era o varietate foarte mare de feluri de mancare. In fiecare zi era o supa, iar la felul 2 - numeroase variante - toate tipurile de carne, multe feluri de peste, garnituri de tot felul, dar ce mi-a placut cel mai mult este ca nu a existat zi in care sa nu fie fructe de mare si paella. La desert nu lipsea inghetata. Intr-adevar, fiind pensiune completa si nu all inclusive, bauturile erau contra cost. Puteai lua o sticla de apa plata la 2 l, care costa 2.5 euro pe care chelnerii o puneau deoparte (era trecut numarul camerei tale pe ea) si o cereai de fiecare data cand veneai la masa. La fel si cu vinul (vinul era cam scump la restaurantul hotelului). La piscina hotelului nu am stat decat o data, pentru ca am preferat plaja, care era aproape, era organizata si foarte frumoasa (nisipul nu era fin ca cel de la Mamaia, dar se simtea placut cand paseai pe el cu talpile goale).

Revenind la hotel, aici erau destul de putine sezlonguri la piscina, cam greu prindeai loc. Intr-o seara hotelul a organizat spectacol de flamenco, care a fost foarte reusit. Singurul mic inconvenient a fost ca a avut loc langa piscina, unde nu este spatiu foarte mare, iar lumea a stat cam inghesuita, unii au privit din picioare, neavand loc sa stea jos. Sangria de la barul hotelului nu a fost buna. Hotelul nu are animatie, cel putin nu avea in septembrie cand am fost eu.

Per total hotelul este OK, iar mancarea excelenta pentru pretul platit.

Recomand.

Trimis de trofin.andreea in 08.09.14 16:06:20
Validat / Publicat: 08.09.14 17:05:32

VIZUALIZĂRI: 2416 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (trofin.andreea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.09.14 16:44:08]

Mutat în rubrica "Acapulco Hotel, LLORET DE MAR" (nou-creată pe sait)

[08.09.14 16:50:48]

trofin.andreeaAUTOR REVIEW