ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2014
DIN: Câmpulung [AG]
ÎNSCRIS: 19.01.12
AUG-2014

Nu e diavolul aşa negru precum îl văd unii

Cel mai bine ar fi ca din toate comentariile sa se faca o medie a gradului de satisfactie. Sunt comentarii care prezinta totul la superlativ, cat si altele care arata numai nemultumiri. Potrivit propriei experiente, dreptatea e pe undeva la mijloc.

Pro:

0. Pretul de cazare foarte mic.

1. Foarte aproape de plaja cu pietre, la 3-4 min de mers lejer plaja cu nisip.

2. Am gasit curat in camera.

3. La jumatatea sejurului s-au schimbat prosoapele, daca ar fi fost nevoie, se schimbau mai des.

4. Dotarile chicinetei functionale (nu am avut nevoie decat de frigider).

Contra:(dar nu cu inversunare)

1. Curtea neingrijita nu pentru ca nu ar fi pavata, ci pentru ca buruienile erau pretutindeni, creand un disconfort vizual, mai ales in primele zile pana te obisnuiesti.

2. Tomberoanele cu gunoi puteau sa aiba o alta locatie, nu in marginea curtii.

Concluzii generale: aceasta locatie nu se adreseaza fitosilor de Dorobanti sau celor cu un venit de mii de euro/luna, ci turistilor cu venituri medii ce nici nu viseaza la hoteluri de 5 stele, ci la o camera de hotel cu baie fara jacuzzi, un dormitor curat, liniste, marea aproape si locul de retragere dupa ce te intorci de la plaja, discoteca, excursii in insula.

Recomand cu raspundere aceasta locatie tuturor bugetarilor ce-si castiga cu greutate farama de salariu, pentru ca raportul calitate/pret este unul foarte bun.

Nu recomand celor ce la micul dejun servesc icre de Manciuria.

Cu 10 euro/zi /pers. am servit DP la taverna Krambousa pe care de asemenea o recomand ca fiind una dintre cele mai solicitate localuri de pe malul marii. Se putea lua numai MD-3 euro, restul de 7 pt. cina nu era necesar, fiindca te leaga de aceeasi locatie. Seara comandai din meniul restaurantului ce doreai, ce trecea peste 7 euro plateai. de cele mai multe ori m-am incadrat cu bine in aceasta suma, insa cand vrei fructe de mare proaspete, un pahar de vin... mai dai cativa euro. Faptul ca am ales aceasta versiune de masa, ne-a adus mici bonificatii: fructe, prajituri, in ultima seara cu toate ca depasisem bugetul, nu am mai platit nimic.

Daca as mai reveni in Thassos, tot aici m-as caza, mai ales dupa ce am vazut oferta de pret a altor locatii de pe faleza, ce-mi faceau cu ochiul.

Nu comparati cazarea bulgareasca cu cea greceasca, unde spatiile sunt mari, cu aceeasi bani stai la bulgari AI la 3-4 stele! Serviciile bulgaresti sunt superioare celor grecesti.

Nu ratati in insula Thassos: Taverna Augustous din loc. Theologus (se mananca miel si ied la protap 19 euro/kg) 50 km, plaja de marmura (langa Limenas- drum de tara cam rau -5 km), biserica Sf. Arh. Mihail, plaja Livadia, Plaja Metalica, loc. Panagia 5 km intre capitala si Potamia

Trimis de ioncornel1 in 07.09.14 18:11:08
Validat / Publicat: 07.09.14 18:59:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia Katerini, Makrigialos- hotel Achillion

VIZUALIZĂRI: 3507 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioncornel1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Intampinare la taverna Augustous

[07.09.14 21:48:07]

@ioncornel1:

Această medie există, pe pagina fiecărei unităţi de cazare, probabil nu ai observat.

Dacă te uiţi pe pagina acestei vile, sus, în stânga, vei vedea un chenar în care găseşti atât gradul de recomandare cât şi nota medie a destinaţiei.

[11.03.15 15:47:58]

rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=15012.

• - fă click pe locul unde e amplasată
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici
  • ioncornel1AUTOR REVIEW
    [13.03.15 18:19:09]

@webmaster26

locatia pare a fi aproximativ corecta

40.71221300,24.75830400

ioncornel1