ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2014
DIN: craiova
ÎNSCRIS: 22.01.13
AUG-2014

Vacanta minunata la Anna Studios

Anul acesta ne-am petrecut vacanta tot in Grecia si am ales aceasi locatie ca cea de anul trecut, Skala Potamia, insula Thassos. Insa nu si aceasi vila pentru cazare. Daca anul trecut am fost cu o agentie de turism la Vila Suzie anul acesta am fost cu masina personala. Pentru cazare am inceput sa ne interesam din luna mai, cam tarziu judecand dupa numeroasele mailuri la care am primit un raspuns negativ. Dintre cele care mai aveau liber in perioada dorita si se incadrau ca pret in bugetul nostru am ales Anna Studios pe care o stiam deoarece se invecineaza cu Vila Suzie. La acea data nu era terminat decat parterul.

Am cautat reviewuri pe internet insa nu am gasit nimic scris despre ea nici pe situri romanesti si nici straine. Mi-a raspuns proprietara Anna destul de prompt si mi-a spus ca pretul e de 40 e pe noapte in care avem inclus AC. Deoarece stiam ca nu este inca terminata nu eram foarte sigura daca sa aleg aceasta locatie insa asigurarile primite din partea Annei ca totul va fi gata pana la sosirea noastra m-a facut sa nu mai ezit si sa aleg aceasta locatie. Am stabilit cu ea un avans de 40e pe care i l-am trimis prin WU.

Dupa o lunga asteptare a sosit si ziua plecarii iar dupa un drum de 9 h am ajuns in fata vilei cu 2 h mai devreme decat preconizasem la 9 dimineata. Ne-a intampinat Anna cu zambetul pe buze si foarte primitoare. Insa sosisem prea devreme camerele nu erau gata (noi am mai fost plecati cu un cuplu), am hotarat sa mergem la plaja sa ne intoarcem peste 2-2,5 h. Ne-am lasat bagajele in camera care trebuia sa fie noastra si am plecat spre plaja. In ciuda oboselii am facut o mult asteptata baie in Mareea Egee iar dupa am mers la o terasa sa mancam.

Cand ne-am intors am gasit camera gata pregatita de o curatenie impecabila si care arata exact ca in fotografiile pe care Anna mi le trimisese.

Anna Studios este situata in Skala Potamia in apropierea supermarketului Albatros cu intrare din strada. Este data in folosinta in 2011 si are o singura cladire cu parter si etaj, si o curte nu foarte mare dar dotata cu gratar si masute. La parter sunt 2 apartamente si 2 camere plus un hol si o bucatarie pe care le foloseste Anna iar la etaj sunt 3 camere dintre care doar doua erau inchiriate in cealalta dormeau proprietarii. Toate camerele au balcon. Noi am fost cazati la etaj intr-una din camerele terminate anul acesta si chiar daca ne invecinam cu camera folosita de proprietari prezenta lor este discreta cel mai mult timp petrecandu-l jos la parter. In permanenta locuieste aici doar Anna si fiica cea mica, pe sot si cealalta fata a lor i-am vazut rar si am inteles ca stau mai mult in Kavala.

Despre camera nu am decat cuvinte de lauda: e dotata cu pat dublu, 2 noptiere, un sifonier si o canapea pe care am folosit-o mai mult pentru a depozita diverse haine, o comoda cu o oglinda precum si o masa cu 2 scaune pliabile. Televizorul LCD nu este prea util deoarece se poate viziona la ei numai posturi grecesti cu exceptia uneia in limba engleza. In dreapta cum intri in camera sa afla chicineta, bine dotata cu pahare, cani, farfurii si tacamuri, o cana fierbator, o cafetiera si un sandwich maker. Toate stralucind de curatenie. De partea cealalta o plita si frigiderul. Am gasit de asemenea si un burete de vase nou si detergent lichid. Baie este punctul minus daca putem spune asa fiind cam micuta insa curata. In baie am gasit un sapunel si 5 prosoape.

Terasa camerei este imensa, are vedere atat spre munte cat si spre mare cu toate ca nu prea sa vede marea decat dintr-un colt. Pe teresa exista un uscator de rufe cu clesti, o masa, umbreluta si scaune.

Totul este foarte curat, Anna este amabila si receptiva la orice i-am solicitat. Curatenie ni s-a facut in camera la jumatatea sejurului cand ne-a schimbat lenjeria si prosoapele. Am uitat sa spun ca exista si internet prin wi-fi insa la noi in camera era destul de slab semnalul, am atentionat-o pe Anna in legatura cu acest aspect pe care a promis ca il va remedia.

In concluzie recomand Anna Studios din tot sufletul, conditiile sunt excelente, este aproape de plaja, de supermarket si de taverne iar Anna este o persoana extraordinara, comunicativa, amabila si dornica sa rezolva orice problema se poate ivi pe parcursul vacantei.

Trimis de floricica32 in 07.09.14 14:01:52
Validat / Publicat: 07.09.14 16:00:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Tot in Skala Potamia la Vila Suzie

VIZUALIZĂRI: 3828 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (floricica32); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Anna Studios

webmasterX [07.09.14 15:56:34] »

Mutat în rubrica "Anna Studios [Skala Potamia], THASSOS" (nou-creată pe sait)

Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, conform localizării de pe saitul oficial (studios-anna.com) rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

floricica32 [07.09.14 17:37:22] »

da sunt bune coordonatele

dalumian [24.03.15 06:59:10] »

Buna, ne poti spune cat de aproape este de mare? Cum este plaja aici? Suntem si noi pe punctul de a face o rezervare dar lipsa reviewurilor ne pune in dificultate.

Dar vestita plaja Golden Beach cat de departe este?

baby eyes [24.07.15 22:07:43] »

@webmasterX: mi se pare mie sau sunt doua rubrici pentru acest hotel?

Mai este şi amfostacolo.ro/hotel.php? ... hassos&id=11909

baby eyes [24.07.15 22:12:35] »

@floricica32: hotelul are parcare?

webmasterX [24.07.15 22:28:25] »

@baby eyes

mi se pare mie sau sunt doua rubrici pentru acest hotel?

Nu cred; au saituri web diferite - hotel-anna-thassos.gr, respectiv studios-anna.com; sunt localizate diferit pe hartă - amfostacolo.ro/harta-grec ... -potamia__11909, respectiv amfostacolo.ro/harta-grec ... -potamia__17394

Cel mai probabil e doar... lipsa cronică de imaginaţie a proprietarulor în denumirea studiourilor (deatfel nu doar la greci...)

Mimzy [09.09.17 22:46:54] »

@dalumian:

Vila e situată la max 100 m de plaja. Pana la Golden Beach e maxim un km

dalumian [09.09.17 22:49:26] »

@Mimzy: Multumesc!

Am fost au'c 3 ani acolo. Si inca 2 ani la Sunrise ????

Mimzy [09.09.17 22:54:07] »

Am fost si eu in septembrie 2017 la această vila si pot confirma cam tot ce s-a scris. Arata fix ca in foto, este foarte curat, liniste (daca nu nimeresti vecini romani .

Bucataria este utilata si se poate gati inclusiv afara ca sa nu ramana miros in camera.

Curtea este amenajată frumos, peste tot sunt scaune si mese, inclusiv in zona de grill. In vila sta in permanenta soțul proprietarei însă nu deranjeaza cu nimic.

Gazdele in sine sunt ff primitoare, dragute si dispuse să te ajute daca ai nevoie.

Vila e situată ff f aproape de plaja-max 5 min de mers pe jos.

baby eyes, dalumian, floricica32, Mimzy