Golden Age Hotel [Yalikavak]

DIN valcea
înscris/ă în 19.06.13
AUG-2014
460euro

De atatia bani, atata peste... :)) :))

Sa incep cu inceputul... cand am ajuns la hotel, dupa un drum istovitor de 2 zile, punctuali ca de obicei, la ora 14, ni s-a spus sa asteptam deoarece camerele noastre nu sunt gata si sa mergem sa servim pranzul. Cand am ajuns in restaurant, ospatarii stergeau deja mesele, se terminase pranzul, asa ca am mers la sneak bar si am gasit acolo ceva de mancare.

Ne-am intors la receptie la ora 15 si surpriza, ne-au spus ca prima data sa dam bagajele jos din masina, apoi sa parcam masinile si apoi asteapta... camerele nu erau gata... pana la urma am primit 4 carte pentru cei din grupul nostru, numai noi nu am primit-o pe a noastra, am mai stat 20 minute.

Camera era destul de draguta, dar era si igrasie pe la colturi, cadita de la cabina de dus era ruginita, si era cam mizerie, curatenia se facea superficial. Minibarul nu il alimentau zilnic, erau doar doua sticle de apa cand veneai si inrest pauza, sa mori de sete noaptea.

Mancarea nu te dadea pe spate, putine preparate, mezelurile oribile, cascaval nu aveau decat dimineata, fripturi foarte putine, seara mai faceau pui la rotisor sau aripioare la gratar. In schimb prajiturile erau delicoase, poate chiar mai bune si mai variate decat la 5 stele. Baclavalele si kataiful in fiecare zi, la pranz si seara.

La sneak bar aveam prajiturele si cornuri delicioase pentru cine mai putea sa manance intre mese.

Zona piscinelor era foarte mica si periculoasa deoarece aveau o gresie care aluneca foarte rau. Plaja era aproape inexistenta, foarte putin nisip, mai multa iarba care o udau foarte mult dimineata si se facea o mocirla ingrozitoare.

Intrarea in apa nu era asa de lina cum spuneau altii si era plin de pietre si bolovani.

O zona draguta era cea a baldachinelor, care nu erau contra cost, dar erau destul de murdare, nu prea se facea curat acolo, dar ziua era placut sa stai acolo, ferit de razele soarelui.

Pentru banii dati nu puteam sa cerem mai mult, dar totusi dezamagitor pentru o statiune asa cu pretentii cum este Bodrum.

Impresii încărcate de ancadumi4 in 05.09.2014 21:25:22

Validat / Publicat: 05.09.14 21:57:34

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: kusadasi, alanya
  • Alte destinații turistice prin care a fost: roma, verona, venetia, strasbourg, viena, budapesta, brescia, nisipurile de aur, sunny beach

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (ancadumi4); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 6 voturi) nota2

[05.09.14 21:59:01]

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[06.09.14 09:51:48]

@ancadumi4:

Pentru banii dati nu puteam sa cerem mai mult,

Perfect adevărat, din descriere pare exact genul de hotel turcesc de patru stele.

dar totusi dezamagitor pentru o statiune asa cu pretentii cum este Bodrum.

Nu înțeleg ce legătură are cu Bodrumul ca stațiune, hotelul fiind amplasat la aproximativ douăzeci de kilometri de oraș.

Întreaga zonă este una mai stâncoasă, astfel că plajele cu nisip sunt destul de rare și micuțe.