ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2014
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 05.09.14
AUG-2014

Vacanta reusita, o familie fericita

Experienta noastra a fost una fericita. Din pacate sejurul nostru a fost prea scurt, niciodata nu mi-a parut mai rau cand am plecat dintr-un concediu ca acum.

Toti au fost amabili, de la receptionere, la ospatari, cameriste, administratori pana la echipa de animatori de care ne-am despartit ca de niste prieteni.comparatiile cu personalul din romania nu mai isi au rostul. Toti sunt numai un zambet, gata mereu sa te ajute si sa te faca sa crezi ca esti cel mai important turist (sau mai degraba oaspete) al lor. Indiferent cat era ceasul, cat erau de obositi nu lasau sa se vada acest lucru atunci cand interactionam cu ei.

Fiica mea, in varsta de 5 ani a fost cea mai incantata de echipa de animatori, formata din cativa tineri probabil studenti toti. In fiecare seara (exceptie facand ziua de duminica) copiii au beneficiat de la ora 20 de discoteca in aer liber, langa piscina., unde am ascultat cea mai frumoasa muzica pentru cei mici.

Zilnic la piscina se organizau concursuri si dansuri iar cei mici aveau ateliere de creatie, la umbra unui foisor. Ce fericita a fost fetita mea de obiectele create sub indrumarea animatorilor, pe care le-a si expus in camera ei la intoarcerea acasa! Serile erau mereu altele, spectacole cu tema, comedie, dans popular, cantec, astfel incat era greu sa parasesti hotelul pentru plimbarile de seara prin statiune! binenteles totul era interactiv, participand si persoane din public pe care actorii nostri le urcau pe scena.

Aceste spectacole erau gratuite, in schimb in Grecia la seara specifica -seara greceasca se percepea un onorariu.

Inclusiv mancarea servita la restaurantul hotelului avea o tematica-seara mexicana, bulgareasca unde serveau feluri de mancare traditionala.

Mancarea a fost slava Domnului din belsug, se termina, aprovizionau imediat, ce mai, organizare! Feluri variate pt toti mofturosii, tort zilnic la pranz, uneori si seara.

intre mesele principale puteai servi si o gustare la barul de langa piscina, barbeque, pizza, iar dupa ora 15 inghetataaaa, cat puteai manca!

Despre conditiile de cazare numai cuvinte de lauda, hotelul a fost renovat integral in primavara acestui an. Camere spatioase, baia la fel, dotata cu cada, nu cabina de dus si uscator de par. Curatenia se facea zilnic, aspirat, asezarea lenjeriei de pat, curatenie in baie, prosoape schimbate daca le lasai pe gresie, cosuri debarasate.

Nu cred ca mai are rost sa fac acum o comaparatie cu serviciile si conditiile din Romania!

Vreau sa mentionez ca nu este prima data cand adaug impresii pe acest site dar am uitat datele asa k mi-am creat alt cont. Am facut aceasta mentiune deoarece este pentru prima data cand acord calificative maxime la toate sectiunile.

Multumim hotel Odessos

Multumim vecinilor bulgari pentru lectia oferita!

Trimis de maimutik in 05.09.14 18:09:56
Validat / Publicat: 05.09.14 20:41:38
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2028 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (maimutik); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Programul se afisa in ficare seara pt ziua urmatoare, la intrarea in restaurant
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[05.09.14 19:01:48]

Spune-ne te rog care era contul vechi - le putem "unifica", e păcat să-ţi pierzi "istoricul" (şi punctele adunate, respectiv statutul câştigat)

maimutikAUTOR REVIEW
    [05.09.14 19:47:07]

@webmaster: nu stiu pt k sotul meu avea iar eu scriam in numele lui acum 2 ani ultima data, cred

[05.09.14 19:54:10]

@maimutik: adresa de mail folosită ptr contul vechi o ştii?

[05.09.14 20:27:33]

Mă rog, clarificăm mai târziu / altă dată problema contului.

Review-ul va fi publicat în scurt timp

ed
    [01.10.14 17:32:55]

@maimutik -

ce puteti sa-mi spuneti de paracre la Hotel Odessos?

sunt greutati cu gasirea unui loc de parcare?

au parcare? mare?

maimutikAUTOR REVIEW
    [04.10.14 10:53:51]

@ed - au parcare proprie in limita locurilor disponibile. noi am avut noroc tocmai se elibera un loc. daca nu, baiatul de la parcare te indruma catre parcarea unui hotel vecin, dar aici parcarea se platea nu stiu sigur cat cred ca 5 leva /zi

ed, maimutik
    Alte impresii din această RUBRICĂOdessos Park Hotel: