Villa Penelope (Pinelopi)

AUG-2014
REGIM MASĂ fara masa
715 [lei]
+ COPII: 1 -- varsta: 1 si 4luni

Raport calitate-pret bun, am fost in grecia cu cazare la pret de nimic :)

Am fost cu masinile personale si am avut rezervate 4 camere pentru 2 familii (una era mai numeroasa si a avut 2 camere) si o persoana singura care intr-un final nu a mai venit. Am gasit curat in camere si destul de decent mobilat pt 1 stelutza sau cate are daca are :), vila era pe malul marii, 15-20m, ce pot sa critic este frigiderul care probabil avea ceva probleme.

Noi am stat la parterul cladirii, a fost ok, proprietara din ce am vazut si am auzit ar sta undeva la etajul 2 (terasa).

Recomand pentru cine vrea sa vada grecia la un pret de nimic la cazare comparativ cu preturile de la noi.

As vrea sa aduc si unele referiri la preturile si tavernele de pe insula care au fost destul de mari, foarte mari chiar, dar sa zicem ca am fost in varf de sezon in luna august.

La una din taverne de exemplu ni s-au cerut bani pentru servetele si taxa de fata de masa +2 euro in nota de plata!!! Este o taverna chiar in port pe dig, teverna THASOS, are un chelner bulgar care vb bine romaneste.

Daca va duceti in varf de sezon si vreti sa faceti economie si la banii de mancare, e bine sa aveti de acasa cat mai multa:D. Intr-o saptamana in total cam 50 euro ni s-au luat aiurea la taverne, intre 2 si 4 euro in plus pe nota de plata, bani cam furati pot zice.

Impresii încărcate de silviu1982 in 03.09.2014 15:13:17

Validat / Publicat: 03.09.14 17:17:42

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: thoasos alta data, corfu, zakynthos, samothraki

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (silviu1982); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 4 voturi) nota2
  • Coordonate GPS: 40.71221300 N, 24.75830400 E - CONFIRMATE
  • Ai fost acolo, la Villa Penelope (Pinelopi)? - Scrie impresii DESPRE CAZARE
  • Dorești să întrebi/discuți ceva legat de impresiile postate de silviu1982? - folosește rubrica Ecouri (mai jos)

[03.09.14 17:17:28]

@silviu1982: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- Alex_Macedo
[03.09.14 17:26:33]
PRET SEJUR:

Lei, nu?

[03.09.14 17:55:34]

@Alex_Macedo:Da domne, lei :) pentru 2 persoane.

O zi buna.

[09.09.14 12:41:48]

@webmasterX: Bine v-am gasit! Dar sunt inscris din cate vad de prin 2009

[11.03.15 15:47:03]

rog aruncă o privire peste următorul link amfostacolo.ro/src_google ... p.php?hid=15012.

• - localizează unitatea de cazare în cauză pe acea hartă (mărește sau micșorează zoom-ul pentru o vizualizare cât mai confortabilă)
  • - fă click pe locul unde e amplasată
    • - dacă click simplu nu funcţionează: fă click-dreapta pe acel loc, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here?")
  • »» coordonatele GPS vor apărea într-o mică fereastră sus-stânga;
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici
  • ---

[12.03.15 07:24:02]

@webmaster26:Indicator introdus

goo.gl/maps/DBxn8

[12.03.15 07:56:38]

@silviu1982 - Mulţam fain.

Am setat coordonatele GPS conform indicațiilor, rezultând următoarea poziționare pe harta interactivă AFA.

Am adnotat, deasemenea, aceste coordonate ca fiind confirmate.

[12.03.15 08:08:06]

@webmaster26 - Cu placere, lipit de Pinelopi mai e si hotel Maria (Maria e sora lui Pinelopi si fiecare are hotelul ei)

Publicitate    [16.09.19 16:21:59]