Gergana Hotel

DIN bucharest
înscris/ă în 01.09.14
AUG-2014
+ COPII: 2 - 5ani-1 an

Localizare frumoasa, evenimente neplacute cu mancarea/apa

Am plecat prin Vama Veche si drumul a fost ok chiar daca GPS-ul n-a recunoscut cateva drumuri si ne-am ratacit 20 min.

Ajunsi la hotel ne-a placut mult amplasarea in marginea statiunii langa rezervatie si amplasarea chiar pe malul marii. din restaurant sau de pe terasa restaurant poti savura in orice moment momentul de relaxare oferit de marea cu toate capriciile ei.

Camera ne-a parut mai ingusta decat ar fi fost comoda pentru noi sa fie, paturile ok, curat, canapeaua de utilizat de copii cam tare si deci incomoda.

Fiind "Sea view" am ramas un pic dezamagiti sa o vedem dintr-o parte si partial mascata de borii rezervatiei dar a fost pana la urma cred ca a oferit o priveliste frumoasa.

Surpriza neplacuta a sejurului a fost masa: nu atat seara cat dimineata si la pranz: cani murdare la ceai/cafea, legume departe de a fi proaspete (rosii cu miros de acru), fructe stricate amestecate cu proaspete (pepene galben/ rosu). Prea mare dorinta de a reutiliza cred.

Din pacate dupa trei zile au aparut si efectele problemelor de curatenie si aprovizionare la masa: varsaturi si diaree la aproape toti copii si apoi treptat si la adulti (eram mai multi in grup). Un baietel de doi ani a fost dus la spital datorita deshidratarii. Au un cabinet medical care functioneaza ca punct de trimitere catre clinica de la hotel flamingo. vorbind cu alte persoane se pare ca au fost afectati mai multi copii si batrani.

Animatorii se straduie insa programul de seara pt copii e doar de 30 min (scurt si intra in programul de cina) si cel de adulti incepe dupa o pauza si deci parintii nu prea il mai vad.

Finalmente cred ca trebuie revizuit ratingul de la 4 la 3 stele si sa aiba grija mare la mancare.

Acest review cred ca va fi unul problematic pentru cei cu copii.

Impresii încărcate de anca_sta in 02.09.2014 16:27:38

Validat / Publicat: 02.09.14 17:26:17

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Atlas - Nisipurile aurii
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Elvetia, Germania, Franta

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (anca_sta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 3 voturi) nota2

[02.09.14 17:26:09]

@anca_sta: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[02.09.14 17:27:15]

- ravenala22
[02.09.14 17:38:20]

S-a redeschis gergana dupa inundatii... eu stiam ca era inchis pina la sf sezonului... ???

[02.09.14 21:34:08]

@webmaster:

43.354583761460596,28.076084552491487 = coordonatele hotelului Gergana.

[02.09.14 21:36:42]

@ravenala22: Se redeschisese din iunie. Noi am fost in 22-29 iunie si din 25 iunie deja erau turisti la Gergana.

[02.09.14 21:46:52]

@Zoazore: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate

[02.09.14 21:53:11]

@webmasterX: E OK! Cladirea e mare si DA aia este! Oricum e ultimul hotel din rand. Nu se poate rata si nici nu te poti rataci!

- anca_sta
[09.09.14 22:27:13]

@ravenala22: da noi acolo am fost la sfarsitul lui august. tot timpul rezervarile au fost confirmate de hotel.