Royal Holiday Palace

înscris/ă în 03.09.13
AUG-2014
REGIM MASĂ uai

PARADISUL pe Pâmânt

Am fost pe data de 07.08 pentru un sejur de 7nopti, 8zile la royal holiday din lara, cel mai bun hotel din lantul Royal - grupul de hoteluri Stone!

Incep cu zborul care a fost OK, am zburat cu Blue Air, avioanele sunt ok, dar la pornire avionului pe pista se simtea fumul si in interiorul avionului, lucru ce ne-a facut sa ne gandim la tot felul de tampenii! Zborul a durat 1ora si 30 de minute, cu mici turbulente deasupra bulgariei si a istanbulului, in rest zborul a fost ok.

Hotelul este ceva super fabulos, de la intrarea in hotel te intampina luxul incredibil al acestui hotel, am ajuns in jur de 10-30 la receptie, dar camera ne a fost repartizata in jur de ora14, din acest punct de vede turcii sunt de neclintit (check-in se face la ora 14 fara nici o concesie), nici nu sta la discutii!

Am preluat camera la ora respectiva si am mers sa vedem camera, ceva super fabulos, stiam acest lucru ptr ca anul trecut am stat la royal wings (diferenta este de la cer la pamant)

Am fost intampinati cu un cos de fructe, o sticla de vin si o felicitare de bun venit din partea administratorului hotelului!

Dupa ce ne am cazat am mers pe plaja, de fapt pe pontonul de pe plaja, locul unde am facut plaja in fiecare zi!

Gradina hotelului este foarte frumoasa, plina de verdeata si palmieri, un mic colt de rai, plina cu baruri si restaurante de foarte bun gust cu bauturi si produse de marca!

Nu stiu ce as mai putea spune altceva decat au spus ceilalti, mancarea super variata si pentru toate gusturile, bauturile la fel, berea foarte buna si spre surprindere mea a doua zi nu te durea capul, asa cum te doare in romania dupa 3-4 beri!

Curatenia in camera se facea zilnic, schimbatul prosoapelor si al lenjeriei se facea zilnic, ceva incredibil, nemaintalnit in nici un alt hotel pana acum, totul era de bun gust (prosoape, lenjerii, saltea, perne, totul)

Serviciile din interiorul resortului sunt nemaipomenite, asa ceva nu am mai intalnit in nici un alt hotel de 5 stele, barmanii si ospatari sunt super finuti, educati exact ca ptr un hotel de 5 stele, nu ca in romania unde platesti ptr servicii de 5 stele dar in realitate primesti servicii de 2 stele!

Pentru mine si prietenii mei a fost ceva fabulos, nota 10 pentru absolut tot ce inseamna Royal Holiday Palace, si tin sa mentionez ca sunt o persoana foarte pretentioasa la conditiile unui hotel!

Bravo Royal Holiday si intregului staff al acestui hotel, in ROMANIA nu o sa vedem Niciodata asa ceva... din pacate!

Impresii încărcate de tene in 02.09.2014 16:04:21

Validat / Publicat: 02.09.14 17:14:42

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA.

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (tene); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 8 voturi) nota2

[06.09.14 14:57:01]

sa inteleg ca RH e peste RW?

- Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[06.09.14 16:42:53]

Cu siguranta RHP nu este peste RW. Este langa, la cateva sute de metri.

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + 2850 PMA1 (din 10 voturi)]
[07.09.14 07:05:57]

bun raspuns...

ma refeream la servicii

[08.09.14 09:36:03]

@arub am inteles perfect intrebarea ta, da pot spune ca sunt foarte mari diferente intre RW si RH, la absoult totul (camere, mancare, servicii, bauturi, entertaiment, ), iti recomand din toata inima acest hotel!

[08.09.14 10:06:56]

mersi mult tene

[08.09.14 16:09:38]

@arub: Cu placere si daca mai ai alte intrebari iti voi raspunde cu placere!

[08.09.14 16:17:56]

@arub: Nu are rost sa ne luam la misto asa cum a procedat ''andox'' cu tine, acesta este un site pentru cei care doresc informatii despre calatorii, iar recenziile altor turisti sunt importante, asa ca mistourile altora nu au ce cauta aici...

[09.09.14 08:58:37]

@tene: normal ca daca vezi doamne suntem consilier pe o destinatie are dreptul sa vorbeasca sau sa raspunda cum mi-a raspuns mie

Am zis sa mai dau o sansa Turciei la insistentele prietenilor cu care am fost anul asta la miracle, pentru asta insist intre aceste doua resorturi.

suntem doua familii cu cate doi copii sub 12 ani.

Astept sa apara ofertele in noiembrie

Multumesc mult tene si mult spor si vacante frumoase

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + -1 PMA1 (din 1 voturi)]
[09.09.14 09:40:06]

@arub: Turcia si in special Antalya parerea mea ca este numarul 1 in europa ca destinatie turistica, serviciile si calitatea acestora bate orice tara, nu exista termen de comparatie! Holyday Palace este in primele 2 hoteluri din zona lara-kundu, crede-ma am prieteni care au stat la Delphin Imperial si s-au plans de mancare si serviciile ospatarilor din intregul resort (mancarea se repeta in fiecare zi si cica chiar ce mai ramanea din prima zi aducea a doua zi, iar ospatari foarte aroganti si nesimtiti, asteptai cu nemiluita comenzile), in schimb la Royal Holiday te simti un rasfatat, absolut toate serviciile de la femeia de serviciu si pana la ospatari te fac sa te simti unic, nu exista termen de comparatie! Super hotelul, de fapt intregul resort, ti-l recomand din tot sufletul! O zi frumoasa sa ai si vacante placute si reusite si tie!

- Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[09.09.14 10:51:30]

@arub: eu am raspuns strict la ce ai intrebat. Faptul ca nu ti-a placut, nu este problema mea. Cauta vinovatii in alta parte.

Cat despre entuziasmul lui tene

cel mai bun hotel din lantul Royal

as aminti doar de Royal Adam&Eve sau Royal Heaven Villas

Holyday Palace este in primele 2 hoteluri din zona lara-kundu

intamplator in zona mai sunt si Mardan Palace, Limak Lara, Barut Lara plus hotelurile Delphin care sunt cu 2 lungimi "peste".

Desi am stat la cateva hoteluri prin Antalya nu mi s-a intamplat decat foarte rar sa astept primirea camerei.

Tocmai asta este o bila alba pentru turci, daca au disponibil primesti camera indiferent de ora de check-in.

Eu cred ca tene a fost foarte impresionat de acest resort (unul foarte bun de altfel) insa pana la

luxul incredibil... ceva super fabulos... un mic colt de rai... asa ceva nu am mai intalnit in nici un alt hotel de 5 stele...
mai este cale lunga.

Apropo de:

cu bauturi si produse de marca!

Care sunt bauturile alea de marca?

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + 2097 PMA1 (din 10 voturi)]
[09.09.14 14:49:59]

@Andox:

dupa modul ironic de a raspunde ma asteptam sa fi de prin alte parti ale tarii, dar asta e... cu doua rewievuri despre Turcia esti mare consilier pe aceasta destinatie... doar esti numarul 26 pe acest forum... felicitari!!!

imi pare sincer rau ca am descoperit acest forum extrem de tarziu ca daca asi fi scris despre toate locurile pe unde am fost eram probabil prim consilier si aveam si eu privilegiul de a lua la misto pe oricine... doar suntem toti tari si viteji in spatele anonimatului virtual

ps1. nu te chinui sa -mi raspunzi pentru ca nu voi mai scrie nimic... poate o sa caut vinovatii in alta parte

ps2 daca e sa iau vreun cartonas mi-l asum cu toata responsabilitatea

tene scuze pentru poluarea topicului tau

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + -4 PMA1 (din 4 voturi)]
- cosmin01
[27.11.14 13:15:42]

@tene - puteti sa-mi spuneti la ce ore au fost decolarile anul acesta? si din Romania si din Turcia.

[08.12.14 11:02:09]

@cosmin01 - salut, decolarea de pe otopeni a fost la 07-45, sosire 09-30 Antalya, iar la intoarcere la ora16-30 Antalya, aterizare 18-00 otopeni! deci in jur de 1h si 30 de minute faci daca zbori fara escala! eu am zburat cu blue air anul acesta iar zborul a fost destul de ok! daca mai vrei sa te ajut cu ceva imi poti spune si iti voi raspunde cu mare placere!

- mariusT
[09.12.14 22:12:05]

@tene - sal, am si eu o intrebare pt cei care au fost la RHP, ce fel de oameni sunt in hotel? ... :) ma distreaza discutiile astea in contradictoriu, eu am vazut RH doar de afara, si pare un hotel bun un minus mi se pare arhitectura lui daca nimeresti camea LV privelistea mi se pare cam dezolanta, spre stepa... iar pt SV cam 150e in plus... hm...

iar cel care a fost la miracle "sa mai dea o sansa turciei", pt ca totusi fara sa jignesc pe nimeni miracle este totui cel mai slab hotel din lara

La vara o sa incerc acet RHP sa vedem daca este chiar asa in primele 2 hoteluri...

- risarm
[04.03.15 16:00:53]

@mariusT -

Salut,

Am si eu o intrebare legata de restaurantele a la carte: se plateste rezervarea la aceste restaurant sau totul este inclus in pretul de UAI?

Multumesc anticipat pentru raspuns,

Alex

- alessia-diana
[04.03.15 16:26:05]

@risarm - gratuita e doar prima rezervare, restul se platesc, parca 10 eur de persoana

- risarm
[04.03.15 17:16:15]

@alessia-diana -

Prima rezervare la fiecare dintre ele sau prima rezervare la oricare dintre ele?

- mariusT
[04.03.15 17:55:38]

Sincer nu știu, nu m-a interesat era suficienta mâncare și eram și cu cel mic! dar părea cam pustiu pe la aceste restaurante! :(

[05.03.15 11:18:10]

Prima rezervare este gratuita la oricare dintre ele, dupa acea este contracost! Tariful nu il pot spune, ptr ca a fost suficienta si diversificata mancarea, astfel incat sa nu mai merg la o a doua rezervare!

[17.01.16 15:39:01]

@tene - Cum a fost la RHP in 2015?

[18.01.16 10:52:41]

@Nasvasile - Rhp-nu a mai fost in 2015 ceea ce a fost in ultimii 2 ani, se vede o schimbare in rau fata de ce eram obisnuiti, serviciile care erau in anii precedentii nu mai sunt la nivelul cu care ne obisnuise!

[18.01.16 20:58:21]

@tene - Sa inteleg ca nu merita sa alegm RHP, 2 familii din care una cu 2 copii, 3 si 10 ani?

[18.01.16 22:57:49]

@tene - Poti sa fii mai precis. Ce servicii nu mai sunt de calitate? Poti sa ne spui care este dotarea miniclubului, pozele nu sunt foarte ofertante iar dotarea din 2015 poate s-a imbunatatit.

[25.01.16 11:12:44]

@Nasvasile - Daca vreti sa mergeti impreuna cu copii nu trebuie sa va faceti griji in privinta condiitilor, ele sunt ok, dar atmosfera, curatenia, mancarea (nu mai este diversificata asa cum era inainte, o sa aveti surpriza sa gasiti aceleasi produse si aceasi mancare in fiecare zi, bautura care in anii trecuti era "free"acum este trecuta la extra) nu mai este la nivelul cu care ne obisnuise acest hotel. Eu unul, personal nu mai merg la acest hotel, si nici in antalya pentru ca ceea ce era pana acum 2-3 ani in antalya nu se mai regaseste in prezent! Daca tot doriti sa mergeti in antalya incercati zona belek, iar ca hotel va recomand Regnum Carya, este un resort care inca isi mai respecta clientii si brandul!

Publicitate    [20.09.19 18:30:32]

pagină generată in 0.11062002182 sec