ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2014

Către satisfăcător
Sub orice critică
Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

O idee buna, stricata de serviciile proaste si angajați lipsiți de ospitalitate si profesionalism

Idea in sine este extraordinara. Ai o grămada de lucruri de făcut. Este extraordinar atât pentru copii cât si pentru oameni mari.

Totul este minunat pana când te lovesti de personalul total neprietenos, tot timpul supărat (părând deranjat) ca mergi acolo sa mănânci, sau ca vrei un zâmbet sau o tonalitate prietenoasa. Un exemplu de menționat este ca, eram mai multe familii cu copii iar in momentul in care am venit la masa de prânz am dorit sa unim 3 mese. Gata a fost circul, mai aveau un pic si ne luau la bătaie.

Seara, pe lângă ca mâncarea era putina, cea inclusă in meniu stabilit, tot ce comandat in plus era foarte scump (Ex. O apa plata la 0,33 - 6 RON) prețurile fiind făcute pe 100g de mâncare nu pe porție.

In reclama spune ca ai wifi in spațiile publice. Așa este, doar ca aceste mai trebuie legate si la internet.

Un alt exemplu, am vrut sa închiriem mașinuță de golf ca sa vedem campusul, 70 RON ora. M-am gândit ca nu e neaparat o avere. Doar ca o ora trece fără sa îți dai seama si când te întorci realizezi ca mai trebuie sa plătește te miri cât.

Camerele erau curate, baia un pic mica dar ok.

Un alt exemplu care mi-a rămas in minte ca si exemplu de așa nu, a fost ca am vrut sa sa organizam o petrecere pentru copii cu foc de tabăra, muzica etc. Când era lumea mai draga si toată lumea se simțeau ok, a venit un angajat sa ne spună ca gata timpul s-a scurs si ca începem sa deranjam lumea din jur, deși nimeni nu ne spusese o ora la care sa terminam. De menționat ca lângă locul respectiv nu era nimeni cazat si muzica nu era tare tocmai pentru a putea sa ne înțelegem între noi si a putea discuta si cu copii care alergau in jurul focului.

Per ansamblu, dacă reusesti sa treci peste mitocănia angajaților, lipsa de servicii sau servici de doi bani la prețuri exorbitante, atunci e ok.

Trimis de shedow69 in 31.08.14 10:54:53
Validat / Publicat: 31.08.14 11:46:35

VIZUALIZĂRI: 2357 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (shedow69); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 50.00 EUR pe cameră

[31.08.14 12:39:02]

carmen_22_09
    [31.08.14 16:15:04]

Mi-a placut cum ai relatat aspectele mai putin placute pentru voi, fara rautate!

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [01.09.14 00:13:09]

@shedow69:

Se vede că n-ai făcut armata! În loc să fii fericit că ai beneficiat doar de trei zile din ceea ce părinții voștri au înghițit un an jumate sau chiar doi... tu te apuci să critici!

Ba sincer să fiu, după cum ai descris, v-au servit exact trei zile de instrucție și militărie 100%. Care dacă extrapolăm o bine cunoscută reclamă - sunt „priceless”!!!

arub
    [09.09.14 21:07:43]

sa nu uitam ca este o unitate de agrement militara totusi...

intru zilnic in acest spatiu si pot sa va spun ca in ceva timp va fi un loc minunat la cat se munceste, sa modernizat 100% spatiul de joaca de deasupra comandamentului, si se lucreaza intens la aqua land plus alte spatii de agrement

vom trai si vom vedea... totusi e unica

gigioc
    [16.09.14 19:51:57]

Cum ma sa te duci cu copii la arsenal Park? Și sa mai ai și pretenții de nu știu ce condiții... trebuia menționat ca nu l au avut pe Mickey mouse sa va distreze odraslele și asta e o bila neagra. Duce ți vă fraților la Jupiter cu soacrele... Fara supărare dar ce cauți acolo cu copiii?!

Costi70
    [17.09.14 15:16:25]

@shedow69: Confirm parerea din acest post. Am fost acolo pe 22 August 2014 cu ocazia Maratonului Dacilor impreuna cu sotia si copii.

In prima zi cand am ajuns, in jurul orei 15:00 am mancat la ei 5 persoane (obositi si flamanzi de pe drum). Celui mic (5 ani) i-am luat o ciorba/supa de legume (spuneau ei) la 10 RON portia. Scump si prost facuta, noi am gustat din ea, ca sa nu aiba copilul probleme si avea gust pregnant de supa la plic (acel gust pe care il cunoaste oricine care a mancat supa la plic!). Noroc ca cel mic nu a mancat toata portia, chiar daca era mica, pentru ca a facut o indigiestie puternica - 3 zile tinut pe ceai si regim.

Duminica dimineata, pe 24, la micul dejun, era o mare mizerie in sala de mese si nimic de mancare, deorece au avut o trupa de 150 de oameni la un team building. Restul clientilor cazati (multe familii cu copii) nu aveau ce sa manance si personalul s-a puratat sub orice critica. Totul a culminat cand am verificat gemul servit de ei (intr-un final) la micul dejun, deh, obicei "prost" sa verifici termenele de garantie: -)) si era expirat din aprilie 2014 (de 3 luni!!!).

Am facut o sesizare manageritei de vanzari (alt sef pe acolo nu era), care spunea sa nu ii spun ei nimic ca nu are ce face. I-am solicitat sa il cheme pe director, care a ajuns dupa 1 ora si dadea din umeri ca ei nu fac asa ceva chiar daca noi eram cu cutiutele de gem in mana!!!

Imi pare rau ca nu m-am dus la protectia consumatorului, dar eram in concediu si asta a fost mai important pentru mine. In fine, cred ca a facut-o altcineva care gasise la fel ca mine gemul expirat dar era foarte suparata ca de 4 zile nu venise nimeni in camera sa faca curat. In concluzie, zona merita vizitata daca iti ridici gradul de nepasare si nu ti cont ca platesti 3 stele (80 EUR/noapte camera dubla ofiter) si ai parte de servicii de 1 stea (ca tot le plac lor stelele).

M-as intoarce pentru zona dar as manca cu siguranta in alta parte (sunt cateva pizzerii si restaurante in Orastie care merita vizitate daca esti cu masina). Nu va cazati in camerele soldat cu paturi suspendate daca vreti sa dormiti noaptea. In cazul in care doarme cineva in patul de sus, acesta scartie si face zgomot la cea mai mica miscare.

In rest camerele sunt OK daca iti faci singur curat-chiar nu vine nimeni sa o faca. Preturile de la restaurantul lor sunt mari, mancarea proasta si putina si facuta din semipreparate (mai ales ciorbitele la plic). Spatiu mare in complex, nu te plictisesti, posibilitati de trasee montane si vizite la monumente, cetati si castele daca esti cu masina. Complexul este in zona impadurita, asa ca mare atentie la soareci, noaptea misuna si ies din vizuini si daca lasi usa deschisa la camera poti sa dormi cu unul in pat: -), noi am prins 2 chiar cand incercau sa patrunda in camera.

Costi70
    [17.09.14 15:18:32]

@Dragos: Esti invitat gartis permanent la ei dl. Dragos?

Realitatea este cea descrisa in post. Nu critica nimeni, ci descrie o realitate pe banii clientului.

[17.09.14 15:20:39]

@Costi70: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [17.09.14 15:29:08]

@Costi70:

Esti invitat gartis permanent

Sincer, nu știu ce e aia „gartis”, dar nu - nu sunt și nu am fost vreodată acolo. Nici cu, nici fără invitație. Recunosc însă că ideea de a le face o vizită mă atrage. Poate dacă mai adaptează prețurile...

nu venise nimeni in camera sa faca curat...

Am impresia că faci parte dintre cei ce au avut „fericita” oportunitate de a efectua stagiul militar obligatoriu; oare vouă nu v-a spus sergentul, în clipa ajungerii în „Unitate”, că „Femeia de serviciu e în concediu. Permanent”?!? Se pare că așa a rămas până-n ziua de azi...

arub, carmen_22_09, Costi70, gigioc
    Alte impresii din această RUBRICĂArsenal Park Transilvania Hotel: