ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2014
DIN: targoviste
ÎNSCRIS: 18.01.09
AUG-2014

Un loc superb intre mare si munte

Hotelul, o afacere de familie, condusa de Nikos, o gazda atenta si discreta gata sa te ajute oricand, este pozitionat aproape de plaja. Noi am rezervat prin martie un apartament direct de la propietar.

Apartamentul compus din living cu chicineta si dormitor are doua balcoane, unul cu vedere catre mare de unde se vedea rasaritul, celalalt catre munte, oferindu-ti astfel niste privelisti ce-ti taiau rasuflarea.

Chicineta e utilata cu tot ce ai nevoie pt pregatirea unei mese iar balconul cu vedere la munte era locul perfect pentru servirea micului dejun.

Curatenia se face zilnic, se schimba prosoape si la doua zile si asternuturile. In curte exista un foisor si doua gratarele unde poti prepara si servi o cina intr-un cadru placut la umbra unui palmier inconjurat de flori.

Desi in hotel erau aproape numai romani, atmosfera era una linistita si civilizata. Intr-o seara am vrut sa facem gratar dar foisorul era ocupat de un alt grup care ne-a facut imediat loc pentru inca o masa si mai mult de atat, ne-au pus la dispozitie si gratarul plin cu jar pe care tocmai il folosisera.

Am fost foarte multumiti de conditiile de cazare, astfel ca vom reveni cu siguranta, mai ales ca timpul a fost insuficient pentru a descoperi minunata Insula de Smarald.

Voi reveni cu alte impresii despre plajele minunate vizitate de noi si tavernele ce ne-au placut.

Trimis de savescuvv in 30.08.14 20:48:50
Validat / Publicat: 30.08.14 21:32:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Platamonas

VIZUALIZĂRI: 2776 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (savescuvv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 putina relaxare in foisor

[30.08.14 21:32:10]

Bună recomandarea

[30.08.14 21:46:02]

@webmasterX: Coordonatele sunt corecte. Multumesc.

[03.11.14 10:32:51]

@savescuvv -

Buna ziua.

Am solicitat o rezervare la acest hotel pentru 2015 si am corespondat cu Nikos, o gazda foarte receptiva. El mi-a recomandat apartamentul de la etaj, cel din dreapta fotografiei, ca fiind mai confortabil.

Dvs. ati fost acolo, ce parere aveti?

Multumesc anticipat.

mitzush
[21.11.14 19:37:48]

@savescuvv - Buna seara. Suntem in cautare de un sejur frumos in Grecia, suntem 2 familii cu 2 copii de 6 si 7 ani, as vrea sa stiu daca plaja de langa hotel este cu nisip fin si cu intrare lina in mare. Am vazut ca Ostria este catalogata cu o stea, dar conditiile par destul de bune, oare am putea avea surprize neplacute?

[21.11.14 21:46:48]

@ADRIAN ISTRATE - ati facut o alegere excelenta... in acest apartament am stat si noi

[21.11.14 22:02:28]

@mitzush - Plaja este in apropiere si intrarea este lina nisip fin, iar hotelul nu rezerva nicio surpriza neplacuta. Noi nu obisnuim sa petrecem vacanta in acelasi loc, dar de aceasta data o vom face.

mitzush
[24.11.14 08:37:11]

@savescuvv - Multumesc pentru raspuns.

[26.11.14 08:00:20]

@savescuvv - Multumesc pentru raspuns. Doar o precizare:Nikos m-a asigurat ca apartamentul din stanga este mai confortabil decat cel din dreapta, nu mi-a spus de ce. Mi-a dat aceasta informatie intrucat eu am facut deja rezervarea pentru anul viitor, trimitandu-i si avansul cuvenit. Ce spuneti, este adevarat sau este o politica hoteliera?

Din fotografia hotelului apare ca cel din dreapta are balconul mai mare (am facut rezervarea pentru un apartament de 38 mp).

[26.11.14 09:18:10]

@ADRIAN ISTRATE - Nu stiu care este diferenta intre cele doua, dar pot spune ca cel in care am stat noi a fost perfect, in conditiile in care avem doi copii adolescenti. Chiar ne-m simtit ca acasa. Am facut si noi rezervare pentru anul urmator si singura noastra cerinta a fost sa fie tot un apartament la etaj pentru ca ofera mai multa intimitate. Este suficient de spatios, dispune de aer conditionat gratuit, cuptor cu microunde, cana electrica, iar in balconul dinspre strada este o masa mare cu 4 scaune, oferind un spatiu perfect pentru luat masa. Deci sfatul meu e sa stai lnistit vei fi multumit de oricare din ele.

[26.11.14 09:43:18]

@savescuvv - Multumesc mult de raspuns.

ami27
[15.03.15 10:57:27]

buna ziua! as vrea sa fac o rezervare la ostria, un apartament de la etaj, fara vedere la mare. e singurul ramas in perioada in care dorim sa mergem. nu imi dau seama cum e pozitionat, are un balcon in fata, cu grilaj de lemn si unul in spate, cu grilaj metalic? cite apartamente sunt la etaj? puteti sa-mi dati ceva informatii ca sa imi fac o idee? ma intriga faptul ca e vorba doar de o stea, in poze arata altfel. recenziile am vazut ca sunt bune, asta m-a determinat sa optez pt ostria. bine, exceptind faptul ca toata lumea spune ca peretii sunt subtiri si se aude totul. ma mai ingrozeste faptul ca e plin de romani. sper sa nu aud manele la maxim si hahaiala la baut in foisor dupa 12 noaptea. proprietarii au un cuvint de spus in privinta linistii intre anumite ore sau fiecare se desfasoara cum vrea netinand cont de confortul celorlalti?

[16.03.15 22:31:03]

@ami27 - Presupun ca daca nu are vedere la mare este vorba de et 1, marea se vede de la urmatorul nivel din cauza cladirilor din fata (tavernele Krambousa si daca nu ma insel korali). Nu stiu despre ce grilaje vorbesti, apartamentele, doua la numar pe fiecare etaj, au doua balcoane unul spre strada celalalt spre mare si au obloane de lemn la ambele. Steaua apare pe Booking, la fata locului nu - mi amintesc daca am vazut vreuna, dupa parerea mea este o pensiune ce ofera conditii foarte bune de cazare. Camerele sunt exact ca in poze, peretii nu mi-au parut subtiri iar in ce priveste prezenta romanilor in numar f. mare (pe intreaga insula), nu am fost deloc deranjati si nu am observat grupuri care sa stea in foisor noaptea. In general lumea iese la taverne si pe la miezul noptii cand mergeam la culcare era liniste deplina.

ami27
[16.03.15 23:01:42]

@savescuvv - multumesc mult pt raspuns, m-am edificat in multe privinte, intr-adevar, apartamentul este la etajul 1, miine merg sa platesc avansul de 100 de euro.

cristianford
[09.02.16 15:08:28]

Buna ziua,

Poate sa-mi dea cineva adresa de mail a lui Nikos?

Multumesc

ADRIAN ISTRATE, ami27, cmari67, cristianford, mitzush, savescuvv