ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2014
AUG-2014

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Către satisfăcător

Vacanta cu enterocolita la Hotel Aska.

Sau Hotel enterocolita.

Incep critic sa va povestesc vacanta mea esuata.

Amabilitate, ospitalitate, promptitudine sunt termeni pe care Hotel Aska Lara de Lux nu le cunosc sau serviciile lor nu le cuprind.

Personalul era tensionat, crispat, plictisit, obosit, atat la receptie cat si in rest, nu vedeai un zambet.

A fost a cincea mea vacanta in Turcia asa ca am termeni de comparatie.

Restaurantul principal Anka semana mai mult cu o cantina, inainte de a intra simteai un miros intepator de mancare, nu te intampina nimeni, nu te intreba nimeni daca vrei sa bei ceva sau sa iti aduca macar apa, daca nu cereai.

Erau muste, curatenia lasa de dorit, in loc de fata de masa erau niste travese gri-maro, farfuriile nu erau stranse de pe masa decat tarziu, daca nu mai incapeau.

La barurile de la piscine si plaja se serveau bauturile in pahare de plastic jalnice, care erau doar clatite cu apa poate...

Asta probabil explica ca dupa doua zile de vacanta am facut enterocolita, iar dupa inca alte doua a facut si fiica mea. Si nu numai noi am "dobandit acesta stare placuta" ci si alti turisti, vomau copiii intr-o veselie.

Niciodata nu am avut astfel de probleme, suspectez fie mancarea fie apa din piscine.

Mai era si microbuzul care ne ducea de la hotel la mare, circula bine, insa spre seara cand te intorceai de la plaja erau ude scaunele de imi era sila sa ma asez chiar daca erau acoperite cu prosoape la fel de ude.

Camera foarte mica, parchetul era deja deteriorat, curatenia se facea tarziu.

Mancarea... cam aceeasi, atata orez si chiftele nu am vazut nicioadata, erau zilnic vreo 4-5 feluri de orez, gratarul era cu mult ulei la fel si pestele, salatele aratau ca niste strachini cu... mancare.

Mai tot sejurul am mancat mancare dietetica si baclavale care erau intradevar bune precum si celelalte prajituri cu exceptia torturilor care erau din chimicale.

Mi-a placut Aqafresu unde ne racoream, piscina pentru copii cu topogane, in schimb distractia pentru copii lipsea, nu prea desfasurau activitati cu copiii desi exista un program prestabilit al acestora, la Leo Kids era mai mult pustiu.

Pot sa spun ca a fost cel mai urat concediu, nu recomand acest hotel.

Trimis de fely in 30.08.14 16:04:16
Validat / Publicat: 30.08.14 17:03:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Delfin- Lara,

VIZUALIZĂRI: 4093 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (fely); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 50.74 EUR pe cameră

danadana*
    [30.08.14 19:05:32]

Multmim pt rewiu! ceva poze nu ne aratati??

danadana*
    Alte impresii din această RUBRICĂAska Lara Resort & SPA Hotel: