Louis Corcyra Beach Resort

înscris/ă în 28.08.14
AUG-2014
REGIM MASĂ All
2400E

Un loc care trebuie vizitat.

Inainte de a alege sa mergem in vacanta, am cautat impresii despre hotel si am gasit doar o singura impresie despre acest hotel. M-am hotarat sa scriu despre aceasta locatie poate va fi cuiva folositoare.

Hotelul este de 4* grecesti la noi ar fi de 3*, conditiile de cazare sunt f. bune, curatenie in camera zilnic, prosoapele schimbate zilnic daca le lasi pe jos in baie, lenjeria de pat in cele 7 nopti cat am stat a fost schimbata de 3 ori.

Am fost cazati intr-o vila draguta cu aspect rustic, intr-un apartament cu 2 camere, fiecare camera era mansardata, intr-o camera puteau fi cazate 4 persoane, deoarece erau 2 paturi jos si 2 sus la mansarda.

Camerele mari si spatioase, am fost foarte multumiti de spatiul pe care l-am avut. La intrarea in camera era terasa, foarte mare aranjata cu masuta si 3 scaune, uscator de rufe. Totul a fost OK.

Despre masa: am avut de unde sa alegem, meniu bogat, in fiecare zi schimbau meniul (1 zi grecesc, 1 zi corfuian, 1 zi asiatic, italian, etc.). 2 restaorante: 1 italienesc si 1 asiatic unde trebuia sa ne facem rezervare cu o zi inainte sa manancam. Tot asa si bautura la discretie alcool si sucuri.

Locatia este super au o gradina imensa, ingrijita, plina de flori, lamai, maslini, leandri, palmieri, smochini, etc.

Plaja este cu nisip, in apa este nisip, se face plaja si in gradina si la cele 3 piscine care sunt curate.

Personalul foarte amabil, copii au program cu animatorii, toata ziua nu am avut grija copilului in acest concediu.

Putini romani in resort, multi englezi si nemti.

A fost un concediu reusit.

Impresii încărcate de MATEIANA in 28.08.2014 13:07:20

Validat / Publicat: 28.08.14 14:28:09

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Tassos

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (MATEIANA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 8 voturi) nota2

[28.08.14 14:25:00]

@MATEIANA: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- batman
[30.01.15 17:00:11]

Am ales după multă căutare ca anul acesta să ne facem vacanta în Corfu, pt ca apoi să rămânem pt kerkyra beach

Spune-mi te rog ce nu este ca în prezentare sau ca în imagini (gr. au tendința să exagereze pt a te convinge), apoi dacă e la îndemână ca seara să te poți plimba, în Gouvia sau în Corfu? , Gouvia ce fel este? Cât te-a costat căsuța pt sejurul vostru, de care camere trebuie să mă feresc fiindcă văd pe site tot felul de clădiri care departe care mai bune care mai puțin... ?

În final dacă poți (în privat) să mi recomanzi ag în cazul prețul tău a fost mai bun, eu dispun azi de o ofertă pt începutul lui iulie de 2+1, pensiune completă, 9 nopți la 1400€

Mulțumesc anticipat

[30.01.15 17:19:58]

@MATEIANA - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Publicitate    [16.06.19 02:41:37]

• Grecia e fabuloasa! (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 7.80 (scris in 23.07.15 de batman din PANCIU) - RECOMANDĂ
  • Merita incercat... relaxant si curat (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 25.07.14 de IulianTeodor din ORADEA) - RECOMANDĂ