ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2014
AUG-2014

Sub orice critică
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

La Scoica Land - evitati locatia!

Salut,

Am fost impreuna cu sotia la un sejur de 5 zile in Mamaia, unde nu mai ajunsesem de vreo 6 ani (din motive evidente: serviciile lasa de dorit, aglomeratie si preturi exagerate, buget cu care in fiecare an mergeam in afara: Grecia, Turcia, Spania etc).

Am avut ocazia sa mergem cu niste prieteni, iar la locatia La Scoica Land am ajuns deoarece parerile erau impartite, asa ca am vrut sa testam pe pielea noastra - Mare greseala!

In primul rand, terasa era partial populata la ora pranzului, ceea ce m-a facut sa cred ca se mananca ok spre bine.

Ne-am asezat la o masa, unde dupa 10-15 min de asteptare si intersectii ale ochilor cu cei ai chelnerului, am primit in sfarsit meniurile.

Preturile sunt un pic exagerate, dar am presupus ca primim calitate si mancarea este buna. O ciorba 15 RON, un fel principal de la 25 - 30 RON, fara garnitura, pizza pe la 25-30 RON etc.

Dupa ce ne-am hotarat si am chemat ospatarul, am solicitat: o ciorba de vacuta cu smantana si ardei, un piept de pui la gratar cu salata de varza si o tochitura + o carafa de vin roze si apa minerala.

Am asteptat sa vina ciorba 40 min, iar cand l-am intrebat pe ospatar daca mai dureaza ciorba, raspunsul a fost halucinant: "DA, mai dureaza! Ce vreti, sunt singur aici si trebuie sa si debarasez". In momentul respectiv, sotia mi-a spus sa ne ridicam sa plecam, dar din prea multa politete probabil si foame, am decis sa ramanem si sa-l lasam bacsis exact pe masura serviciului prestat.

Dupa 1 ora a venit ciorba (portie mica, cu paste fainoase si ardei gras taiat grosier in ea, si dulce pe deasupra - e prima data cand mananc o ciorba de vacuta cu paste, dulce!!!), dupa alta aproape 1 ora au venit felurile principale: pieptul de pui partial facut (era crud la mijloc), tochitura buna, nu am ce sa reprosez aici.

Am mai asteptat 25 min dupa nota, am platit 96 RON + 4 RON lasati mai mult in scarba, dupa care am plecat cu un gust amar.

Seara la vila colegii au spus sa comandam pizza de la La Scoica Land, fiind un pic sceptic dupa isprava de la pranz, am acceptat cu greu, dar am zis sa ma supun majoritatii.

Am luat eu si sotia o Capriciosa si o Quattro Fromaggi, iar cand a ajuns, surpriza: Capriciosa avea ingredientele ca date prin razatoare, iar cea cu branza cred ca pot sa spun ca era cea mai proasta QF 'gustata' vreodata, deoarece dupa 2 felii din fiecare pizza nici eu si nici sotia nu am mai mancat. Blatul cred ca avea cauciuc in el, nu imi explic cum poti sa ratez in halul asta pizza!

Am dat in total 50 RON pe 2 pizza oribile (ce a ramas am aruncat a 2-a zi, mai ales ca si ceilalti prieteni au procedat similar). Nu mai spun ca noaptea ne-a mers un pic burta de la blatul oribil si ingredientele de proasta calitate.

In concluzie, nu recomand sub nici o forma acest pseudo-local cu staif, cred ca daca Trenta Pizza ar deschide in Constanta, ar da faliment toti cei pusi pe capatuiala vara in 3 luni.

Macar m-am convins ca nu mai merita sa ajung prea curand pe litoral, serviciile si preturile de aici sunt suficiente motive sa alegem an de an sa mergem afara.

P.S. O locatie unde intr-adevar am primit si servire si mancare buna este la Sorano (asa parca se numea), un restaurant cu profil italienesc vis-a-vis de Phoenicia, unde am mancat mereu pizza superba (au cuptor pe lemne si bucatar italian) si sotia niste salate si paste dementiale. Patroana chiar a venit intr-o zi cand am comandat paste cu scoici care nu erau foarte pe gustul meu si m-a intrebat ce nu mi-a placut ca sa imbunatateasca reteta, iar ospatarul super atent si si-a cerut scuze ca nu mi-a placut ce mi-a recomandat el. Asa servire te face sa crez ca inca mai exista speranta.....

Trimis de DeReSe in 28.08.14 08:12:45
Validat / Publicat: 28.08.14 09:16:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 2057 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DeReSe); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Mamaia-Nord / Mamaia-Sat?:

• pagină generată în 0.052260875701904 sec