ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2014
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 08.02.10
AUG-2014

Destul de bun pentru 2 stele

Hotelul este situate la 100 de m de plaja din Mamaia, este situate la 10-15 m de sosea, intre el si sosea este un parculet cu copaci si boscheti. Parcarea este in fata hotelului, cam 30-40 de locuri, deci este in general plina si mica fata de nr de camera, cu bariera. Se parcheaza si in jurul lui, dar atentie ca se si bloacheaza rotile in zonele unde se incurca circulatia sau daca se parcheaza peste marcaje rutiere. La receptie trebuie lasata in permanenta cheia (daca nu te striga fetele, intr-un fel e bine s a nu pierzi cheia, dar daca ies pt 5 min sa cumpar ceva nu am chef sa fac schimb de chei/cartonase) si primesti in loc un cartonas cu care poti parca daca ai loc in parcare. Receptionarele par de treaba, una dintre ele mai tupeista, restul mai putin, mai este o doamna pe acolo care este un fel de sefa sau ceva care se baga in seama aiurea fara sa se prezinte si s a spuna ea ce e bine sau nu, dar asta e tipic romanesc. Cameristele de obicei baga cheia in usa sa vada daca esti in camera, mai simplu este sa bati, in rest faceau treaba buna.

Prima impresie este buna, langa receptie este o sala cu ceva fotolii de asteptare. Nu am stat mult dupa camera la ora 14 cand am ajuns.

Camera destul de curata, mobilier schimbat destul de ok, marimea camerei buna, balcon cu doua scaune de plastic, pe jos gresie. TV cu tub, dar destule canale tv fata de alte tari, frigider destul de mare care racea bine. Aer conditionat functional.

Am fost 3 adulti si am primit pat suplimentar pliabil destul de ok pentru o persoana nu foarte mare.

Baia destul de curata, ca si minus o scurgere ciudata la cada, un fel de supra plin interior, care in momentul cand faci dus apa iesea in baie si se scurgea intr-o alta scurgere in spatele WC ului. Se ofera sapun de maini, prosoape de corp, fata, etc (3 buc/pers). Schimbare prosoape la 3 zile, lenjeria nu s-a schimbat (am stat 5 nopti), dar noi in general nu am facut mizerie. Hartie igienica ar trebui marcar una intreaga lasata zilnic. O singura data nu a venit apa calda mai pe seara pentru o perioada scurta, dar in rest nu au fost probleme.

Plaja de Mamaia in afara de marime, este cam praf, plina de scoici in partea cu marea si in partea spre faleza plina de mucuri de tigara si alte gunoaie marunte. La sezlonguri dupa ce ca dai 20 lei/pers nu ai nici macare o baie sau ceva inclus! E loc de prosoape in spatele lor.

Faleza din aceasta zona nu este renovate cum este cea de la Yaki pana in sud, dar este ok daca o luati spre sud, in rest e plin ce cei care inchiriaza masinute si biciclete, deci atentie la picioare si la claxoane.

Sunt in jur de 4-5 autoserviri langa plaja cu preturi bune, cu mancare proaspata. Hotelul Nu are restaurant propriu.

In general hotelul este bun pentru cele doua stele pe care le are, dar este loc si de mai bine, pretul este mediu. Se poate gasi si mai bine dar noi am luat din scurt cu 10 zile inainte. Pret cam 1300 lei/5 nopti pentru 3 persoane.

Ca sa va faceti o idee la cazare/camere este mai bun ca hotelurile de 3 stele din Albena.

Trimis de comisarul in 27.08.14 09:50:08
Validat / Publicat: 27.08.14 12:09:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 2631 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (comisarul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[27.08.14 10:22:28]

@comisarul: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

comisarulAUTOR REVIEW
    [28.08.14 08:27:24]

@webmasterX: Locatia de pe gmaps este corecta!

comisarul
    Alte impresii din această RUBRICĂApollo Superior Hotel: