ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2014
  • --- F ---
    ÎNSCRIS: 26.08.14
    AUG-2014

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Gazda agresiva si pericol de imbolnavire (hepatita, raie, paduchi, etc.)

NU ESTE ADEVARAT NIMIC DIN DESCRIEREA LOR! Este mare mizerie, bai pline cu rugina, canalizari proaste, miros insuportabil, paturi proaste (saltle), gazda foarte agresiva...

frigiderele foarte murdare pericol de toxi infectie alimentara. singuru lucru adevarat este catelul, chiar este dragut!

nu avem acces la nimic decat la foisorul din curte... trebuia sa vb prin semeseuri ca il deranjam. gazda a sarit sa l bata pe sotul meu pt ca a indraznit sa vb cu prieteni nostri, ne a injurat ca la usa cortului...

sincer nu stiu cum a indraznit sa cazeze pe cineva in conditiile astea?!

Trimis de emilia melgar* in 26.08.14 18:25:35
    Validat / Publicat: 26.08.14 20:09:56
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: costinesti, mama ia, neptun, olimp, eforie sud

VIZUALIZĂRI: 1572 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (emilia melgar*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [26.08.14 20:09:37] »

@emilia melgar: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate..

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

Cristicop [30.08.14 11:02:09] »

@emilia melgar: Deci, vreau sa te intreb sincer daca aceste poze sant de la o locatie privata de pe litoralul romanesc in anul 2014?!!!

Incredibil, cred ca la Jilava sau la Poarta Alba arata mai bine instalatiile si cred ca e si mai curat, pentru ca acolo se ocupa detinutii de intretinere.

Bravo pentru faptul ca ai postat aceste fotografii edificatoare, care spun totul despre ''patronii'' locatiei.

Rusine mai ''PATRONILOR'', mai ramane sa dati o dezmintire ca pozele sant trucate si nu e nimic adevarat.

Bai frate da pe astia nu-i verifica nimeni cand sta sa inceapa sezonul... un DSV ceva?

A, si vreau sa-l intreb pe cel care a votat negativ acest review, daca doreste o cazare in aceasta locatie la vara? Poate ca el se va simti bine acolo, poate ca-i place mediul, sau poate ca vrea sa ajute la renovare, ca mai sant si oameni de bine in lume

webmaster [30.08.14 12:08:08] »

Apropoe de

@melena: am observat şi eu că votezi negativ, "în cascadă", foarte multe revs.

Te sfătuiesc (deocamdată): justifică votul, măcar din când în când, scriind un ecou.

maria55 † [30.08.14 16:56:10] »

@Cristicop, pozele sunt postate de un alt utilizator, felicitari acestuia! Asta nu inseamna ca autoarea acestui review nu are dreptate... si inca cum...

Cert este faptul ca asemenea locatii din nefericire, exista inca pe litoral...

A nu se interpreta ca dau sfaturi, insa cand ai posibilitatea sa verifici locatia daca nu pe acest site (neexistand un review), pe multe altele, ca doar suntem in era "goagalului"... inseamna ca-ti asumi riscul...

Exista o rubrica pe acest site, unde poti intreba, verifica, prin cei ce locuiesc in zona si nu sunt deloc lipsita de modestie, cand spun ca sar in ajutorul oricui mi-l cere... unii chiar pot confirma asta!

Am fost intrebata de lucruri mult mai putin importante si am fost AICI!!

Cea mai buna promovare insa, ramane acest site, pt orice locatie din oricare statiune, aici in cazul de fata fiind vorba de o promovare cu ghilimele de rigoare!

Credeti ca se vor mai caza la aceasta vila alti turisti?! Nu, cu siguranta... cel putin nu, cei ce se documenteaza pe AFA!

sweetheart_simy [09.09.14 12:30:33] »

@maria55, eu sunt unul dintre userii care au postat poze. Detalii, crede-ma ca am cautat, aici nu aparea vila, dar toate impresiile de pe alte siteuri de turism erau de bine, acum imi dau seama ca erau scrise de patron sau la comanda acestuia.

sweetheart_simy [09.09.14 12:36:59] »

@Cristicop: pot sa-ti raspund eu, ca eu am postat mare parte din poze... incredibil, da pozele sunt de la o locatie privata de cazare de pe litoralul romanesc din anul 2014. Despre autorizatii si altele, nu stiu ce sa zic, poate nici nu le are, ca nu i-am luat hartiile la verificat si nici nu m-am ocupat personal de rezervare. La halul in care arata, e posibil si sa functioneze ilegal...

emilia melgar* [10.09.14 11:21:54] »

@emilia melgar: Numele meu este Miguel, sotul lu Emilia Melgar, parerea mea despre vila este ca este cel mai prost loc la care puteti merge sa va petreceti vacanta, vila este in cele mai proaste conditii, paturi de pe vremea 1 razboi mondial, camerele murdare, nearanjate, nebopsite, cu jeg peste tot, panza e paianjen la colturi, miros foarte neplacut, lenjerie veche, baia ca la WCuri publice (si mai rau), un propietar care nu te laza sa stai in sufragerie sau sa folosesti bucataria din casa, cu toate ca am inchiriat toata vila, nu iti da voie sa stai de vorba cu gasca ta seara in foisorul pe care il are vila, vrea sa te faca sa taci cu injuraturi si mai are si tupeul sa sara la bataie, te ia cu amenintari ca isi aduce baieti sa te faca sa taci... Va spun ca NU SE MERITA chiar daca vi se pare ieftin... inchiriezi toata vila dar nu ai voie sa faci aia, nici aia, nici aia, nici aia etc... ar fi bine sa se faca niste controale prin vila de acolo si sa se ia masuri, omu profita si de fata care face curatenie, tu inchiriezi toata vila si de fapt stai cu propietarul care nu te laza sa faci nimic, mai sta si mama sa, mai sta si fata de la curatenie, Numai MINCIUNI!!! mai ales daca aveti copii, SA NU VA DUCETI ACOLO, se pot involnavi!!!

mihacluj [19.01.17 11:54:25] »

@emilia melgar: am gasit o vila in Eforie Sud, numita "Bianca". este vorba de aceeasi de care ati scris? ca m-am crucit. si sa stiu daca are rost sa sun ptr cazare sau inchid ochii si caut altceva. vezi foto

maria55 † [19.01.17 12:34:03] »

@mihacluj: upsss... autorul articolului virbeste despre vila Bianca din Eforie Nord!!! Vila Bianca din poza ta, este in Eforie SUd!!! Una-i una, alta-i alta!!!

Asadar fii fara grijă!

Am spus-o si o mai repet, fratilor, sunt aici pt voi!!! Intrebati-ma doar si va ajut cu drag mereu!

Acum vreau sa stiu pt ca nici eu la randul meu sa bu gresesc, daca vila din poza este cumva pe str Transilvaniei!

Daca da, atunci sa stii ca e departe de plaja!

mihacluj [19.01.17 12:35:30] »

@maria55: da, pe strada respectiva e. multumesc mult de info. m-am mai linistit.

maria55 † [19.01.17 19:02:25] »

@mihacluj: linisteste-te! Este o locatie faină, dar asa cum am mai spus, departe de plaja! Poti gasi altele mai bine pozitionate si la fel de cochete!

Ai timp, sezonul inca nu bate la usa! Cert este faptul ca daca ai nevoie de un sfat, o opinie despre locatie, oricare ar fi ea, din Sud, cu mare drag imi spun parerea sincera!

Cauta insa sa alegi in extremitatea cealalta a statiunii, adica opusul vilei Bianca, pt ca la intrarea in Eforie Sud, zona este mai ingusta si infiferent de pozitia locatiei, in drum drept ai maxim 8 min de mers pe jos! Mai exact, intre 3si 8 min. pâna la plajă

sweetheart_simy [20.01.17 07:13:53] »

@mihacluj: Stai linistit, nu arata la fel, iar aceasta era in nord. Nefericita intamplare pentru ei sa aiba acelasi nume cu asta

Cristicop, emilia melgar*, maria55, mihacluj, sweetheart_simy
    Alte impresii din această RUBRICĂVila Bianca: