ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2014
    AUG-2014
    single

Relaxare /odihna.... sejur reusit

Salutare tuturor,

Pentru inceput vreau sa precizez ca aceasta recenzie trebuie sa fie pentru hotel Flamingo 4 *, fratiorul lui Grand Flamingo. Aceste 2 hoteluri sunt lipite.

Accesul la piscina exterioara este la Grand Flamingo, iar spa ul la fel :) Ruta a fost Varna, Nisipuri si Albena. In aceasta statiune merg cam de 3 ani. Insa anul trecut cat si anul acesta am ales Flamingo.

Am ajuns la 11.30 m-au cazat fara nicio problema, camera a fost la etajul 2. O camera single (pat dublu, + canapea) :). Camera f curata. baia era bec, prosoape curate... totul stralucea. fata de la receptie a fost draguta, stia f bine engleza si pentru mine a fost o placere ca am cu cine sa vb.

In fiecare zi se facea curatenie, se schimbau prosoapele, cameristele zambeau si salutau... o facea in limba bulgara, dar o faceau.

Am optat pentru varianta mic dejun. Masa era ok, aveai din ce alege (mezeluri, branzeturi, omlete, oua ochi, oua fierte, iaurturi, dulciuri, fructe). Deci, chiar nu aveai de de sa te plangi, Eu una nu ma omor cu mancarea de dimineata deci un iaurt cu cereale si o omleta cu branza au fost suficiente.

La piscina (Grand Flamingo) aveam sezlong si umbrela, dar nu ptea am stat, apa era fffff rece.

De asemenea, aveam pe plaja sezlog si umbrela unde am stat si am citit, cam 2 carti :). Plaja este atat de frumoasa si linistita, taman buna de citit si de meditat.

Eu fiind o iubitoare a spa urilor, am ales sa ma duc la Grand Flamingo la Spa (sauna uscata, umeda, jacuzzi si piscina interioara). O ora de spa era 10 lev.

Spa ul arata fffff bine, curat si frumos decorat.

Seara plimbari prin statiune, o statiune frumoasa, plina de familii cu copii. Cina o luam la The Old House unde mancarea era extraordinar de buna, iar chelnerii stiau romana si se straduia sa invete si mai mult, rugandu-ma sa le mai zic cuvinte noi care sa-i ajute in relatiile cu clientii romani.

Ca si concluzie: Recomand hotelul Flamimgo 4 * pt curatenie, mobilier nou, pozitonat in centru, dar si pt mic dejun.

Pt mine Albena, inseamna relaxare, incarcarea bateriilor, nevoie de liniste. De fiecare data cand am fost, bulgarii s-au purtat frumos, mi-au zambit, mi-*au raspuns la imtrebari... etc, fara sa se uite urat ca s romanca.

Chiar daca anul acesta a fost inundata o parte din statiune, cred ca in luna iunie daca imi amitesc bine, acum nici nu ti dai seama ca in zona respectiva a fost o "nenorocire ".

Bravo lor si tot respectul pentru ei.

Trimis de cristina198429* in 26.08.14 15:24:40
    Validat / Publicat: 26.08.14 16:14:28

VIZUALIZĂRI: 2047 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristina198429*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.08.14 16:14:12]

Foarte bun review de debut.

@cristina198429: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat în rubrica "Flamingo Hotel, ALBENA" (nou-creată pe sait)

cristina198429*AUTOR REVIEW
    [26.08.14 16:57:50]

@webmasterX: Multumesc frumos pentru apreciere.

Da, este corect pozitionat.

Multumesc,

Cristina

teoanton
    [31.08.14 00:01:10]

Imi cer scuze ca intervin, dar Flamingo de 4 stele nu este marcat corect pe aceasta harta. Ceea ce indica pointerul este o cladire de langa hotel Dobrogea.

[31.08.14 12:26:54]

@teoanton:

Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

teoanton
    [31.08.14 20:16:40]

@webmaster69a, acum este OK, pointerul (coordonatele) indica receptia hotelului Flamingo (4 stele).

alex_iasi
    [14.04.15 12:10:45]

Draga cristina, imi permit o curiozitate. Din cate am citit in impresii si am dedus, ai fost singura acolo asa este? Nu ti-a fost greu sa nu ai un apropiat cu care sa comunici, seara in camera, ziua pe plaja,la masa, la plimbare prin statiune?Nu stiu cati pot sa aiba parte de un sejur cum ai avut tu.Scuza-ma inca o data dar m-a surprins postarea ta.

cristina198429*AUTOR REVIEW
    [06.06.15 15:21:24]

@alex_iasi - Draga Alex (apropo prenumele se scriu cu majuscula). Ai dedus foarte bine am fost singura, pt ca am abut cateva zile libere de care am profitat si mai ales ca urmau niste examene si puteam citii in liniste.

1. Nu vad nimic ciudat sa te duci singura la mare mai ales intr-o statiune precum Albena. chiar m-am bucurat ca am luat o astfel de decizie si n-am regretat-o deloc.

2. M-am imprietenit cu cativa romani, insa nu era necesar sa stau cu ei doar ca am fost singura la mare.

3. daca tu nu poti merge singur intr-o vacanta de cate zile, pentru ca evident n-ai incredere in tine si probabil te ai plictisi, iti spun eu ca nu este asa. Invata sa intelegi ca te relaxa cateva zile, singur sunt o binecuvantare.

4. Nu cred ca pe "cetatenii " acestui forum ii intresa cu cine am vb la plaja, la masa sau seara in camera ci mai degraba impresiile legate de hotel, statiune, mancare si atomsfera de acolo.

alex_iasi, cristina198429*, teoanton
    Alte impresii din această RUBRICĂFlamingo Hotel: