Esperides Hotel [Achladies Bay]

înscris/ă în 25.06.12
JUN-2014
REGIM MASĂ Dp

O vacanta linistita

Hotelul nu este neaparat luxos, dar foarte primitor.

Locatia este excelenta, chiar pe plaja. Noua cu copil mic ne-a picat tare bine, in 3 minute eram pe plaja cu tot arsenalul, prosoape, haine de schimb, umbrelute, piscina gonflabila, rechin si altele.

Plaja este cu nisip, ici si colo pietricele.

Mancarea a fost excelenta, de fiecare data alta, totusi la micul dejun, normal, se mai repetau unele chestii (unt, cereale, etc).

Majoritatea oaspetilor (60-70%) sunt britanici, pensionari. Deci, cu exceptia serii de luni, cand e seara greaceasca la o taverna dim apropiere, e liniste si pace. Noi am apreciat f mult lucru asta, nu stiu daca insa asta e pe placul multora.

De altfel, singurul minus pe care l-am gasit este lipsa unui loc de joaca pt copii.

Personalul deosebit de amabil, de la receptie, la ospatari sau cameriste.

As reveni oricand cu placere.

Impresii încărcate de kreeves in 26.08.2014 02:07:37

Validat / Publicat: 26.08.14 02:18:16

• A fost prima sa vizită/vacanţă în GRECIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (kreeves); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 9 voturi) nota2

[26.08.14 02:17:45]

- kreeves
[26.08.14 22:32:15]

@webmasterX: daca e vorba de bulina rosie, ar trebui mutata mai in dreapta f aproape de tarm, unde scrie esperides. Daca nu, scuze :)

[26.08.14 22:41:09]

@kreeves: hărţile de pe net (Google în cazul de faţă), nu sunt întotdeauna "riguroase"

Treci pe "vedere satelit" şi vei vedea că nu are cum să fie acolo

Tot astfel, folosind vederea din satelit, vei putea, poate, să identifici clădirea hotelului Esperides

- kreeves
[28.08.14 09:34:34]

@webmasterX: da, ai dreptate, nu am folosit vedera sateli. E corect ce ai facut, acolo e intrarea principala.

- Eric's mom
[08.02.16 20:55:34]

@kreeves: multumim.o intrebare am-dat fiind ca nu am fost decat in turcia. Cum v-ati descurcat cu demipensiunea, apa, bauturile...? A trebuit sa le cumparati?

M as orienta spre Grecia anul acesta, dar baietzii mei daca nu mananca la ore fixe nu sunt fericiti...:)

Publicitate    [20.10.19 12:55:28]

pagină generată in 0.0820519924164 sec