ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2014
JUL-2014

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Inselaciune de netolerat

Am ales acesta pensiune fara sa tinem cont de parerile celor care au scris inainte pe acest site. Mare greseala.

Toate cele relatate s-au adeverit.

Nici nu am intrat bine ca duduia care ne intampinase se intoarece cu spatele la noi, desi purtam o conversatie legata de cazare, si incepe sa se rastesca la o domnisoara (am inteles ulterior ca tanara respectiva tocmai isi daduse demisia) folosind un limbaj de patron autohton.

Am zis ca nu este bine sa ne bagam chiar daca asa ceva nu se face sub nici o forma cu angajatii (nu sunt sclavii nimanui). A doua greseala. Trebuia sa ne dam seama ca duduia (patroana si balerina - sotul am inteles ca este director la Opereta) nu are educatia necesara pentru a ne asigura un sejur placut.

Am fost cazati in camera 4 exact deasupra bucatariei. Din momentul in care am intrat am sesizat un huruit infernal. Era hota industriala a pensiunii. pur si simplu vibrau peretii. Am sesizat imediat si ni s-a spus ca trebiue sa anuntam cand suntem in camera ca sa o opreasca, dar in acea zi fiind duminica au multa treaba asa ca vom suporta zgomotul. Am cerut o alta camera si am fost mintiti ca pe parcursul celor 6 nopti platite de noi nu se elibereaza nimic.

Platisem deja pentru 6 nopti. Inca o greseala. Duduia a refuzat sa dea banii inapoi.

Au oprit hota la 12.00 noaptea, dar intre tim au dat drumu la aerul conditionat din restaurant care avea unitatea centrala exact sub geamul nostru. Am incercat sa inchidem fereastra, dar in 5 minute a trebuit sa o deschidem pentru ca duduia a economisit atat de mult incat nu a pus aer conditionat in camere.

Dupa ce am reusit sa adormim catre dimineata, la ora 8 am fost treziti in zgomot de drujba. Cand ne-am uitat pe fereastra ce sa vezi: santier, se turna beton si se taiau capriori. Pensiunea avea la acel moment 5 copii cazati. Santierul nu era asigurat nici macar cu o plasa, mai ales ca lucrarile se faceau chiar in prelungirea leaganelor.

Ni s-a promis ca nu o sa mai auzim nimic de a doua zi, asa se face ca am ramas. Aici noi am fost de vina, trebuia sa ne dam seama ca este inselaciune cu acte in regula.

Ca sa ne obtinem banii inapoi a trebuit sa insistam. Duduia s-a pus poalele in cap, a vorbit urat, a spus "sa mergem sa cautam pensiunea perfecta daca facem pe nebunii". O persoana lipsita nu numai de educatie, dar si de cei sapte ani de acasa.

Fugiti de aceasta pensiune!

Noi vom sesiza si autoritatile.

Trimis de georgianabis in 25.08.14 14:17:11
Validat / Publicat: 25.08.14 16:15:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SĂRATA MONTEORU [BZ]. A mai fost în/la: Maramures, Banat, Crisana, Delta, Pesterile din Transilvania, Defileul Dunarii etc.

VIZUALIZĂRI: 2194 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgianabis); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 36.00 EUR pe cameră

[25.08.14 16:15:20]

@georgianabis: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

dorinakiss
    [30.09.14 14:22:45]

@georgianabis - Buna ziua!

Doresc sa stiu mai multe amanunte despre cazare, masa, preturi, deoarece hotelul are o oferta pentru Revelion 2015 si cred ca la ce pret a afisat, nu prea corespunde cu realitatea.

De aceea te rog sa-mi scrii. De exemplu: in Decembrie cum se face incalzirea camerelor, daca nu au A. C. ?

Cu stima, Dorin.

georgianabisAUTOR REVIEW
    [02.10.14 10:45:41]

Din cate imi aduc aminte aveau calorifere in camera, ceea ce inseamna ca au centrala pentru incalzire. Cel mai bine intrebati inainte de a lua orice decizie.

Nu acceptati sub nici o forma camera 4. In acea perioada se va gati foarte mult, inclusiv noaptea, si nu am exagerat cu nimic in ceea ce am scris. Pur si simplu se zguduiau peretii din cauza hotei.

aliax
    [21.02.15 16:47:15]

@georgianabis: buna ziua,

am avut si noi probleme in aceasta locatie. ati facut sesizare la protectia consumatorului?

aliax, dorinakiss, georgianabis
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea 'Țara Luanei':