Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi

24.08.2014
Avatar pingo_doce
DIN Piatra Neamț
înscris/ă în 03.05.11
AUG-2014

încărcat de pe telefon!Restaurant Transilvania

Restaurant Transilvania Brasov

In urma review-urilor am ajuns si la restaurantul Transilvania din Brasov. Situat pe strada Castelului, o strada linistita care duce spre aleea de pe Tampa. Strada Castelului se afla in reparatii asa ca intrarea spre restaurant era cam anevoioasa.

Un restaurant mediu, cu un spatiu la parter pt nefumatori, iar la etaj pentru fumatori. Am mers de doua ori la acest reataurant si pot zice ca nu era deloc aglomerat. Nu inteleg de ce: posibil din cauza strazii care se afla in reparatie.

Am servit cotlet de porc la gratar-13 lei cu garnitura de cartofi taranesti-5 lei si o salata asortata -6 lei si pulpe de pui la gratar-10 lei cu garnitura de cartofi taranesti-5 lei si salata de varza rosie- 4 lei. Si o apa minerala la 1 litru- 4 lei. Totul a costat 47 lei si a fost foarte bun. Portiile mari si gustoase.

Restaurantul este curat, mesele foarte curate.

Recomand acest restaurant.

Impresii încărcate de pingo_doce in 24.08.2014 14:34:50

Validat / Publicat: 24.08.14 19:19:07

VIZUALIZĂRI: 1931

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2