Pasa Beach Hotel

AUG-2014
REGIM MASĂ ai
+ COPII: 1

Foarte frumos

Suntem pentru a 3-a oara în Turcia și prima data în Marmaris. Stațiunea e superba și oferă cele mai minunate posibilități de petrecere a vacantei. Pasa Beach e un hotel bun, unde merita sa stați dacă va gândiți sa parcurgeți cei minim 1200 km din România. Hotelul are 2 corpuri de clădiri, noi am stat în corpul A unde camerele sunt spațioase, frumos decorate, cu bai mari și balcon. Mâncarea foarte buna, practic e imposibil sa nu găsești ceva sa mănânci, oricât de pretențios ești. Peste, multe salate, carne și preparate din carne de vita, oaie, pasare din bucătăria turceasca sau internaționala bine gătite, prăjituri și produse de patiserie delicioase. Voi semnala câteva plusuri și minusuri pe care noi Le-am observat pe baza experientelor anterioare

Plusuri: poziționarea hotelului pe plaja, marea extrem de limpede și frumoasa, camerele spațioase, personal serviabil, curățenia impecabila, piscinele foarte curate, mâncarea diversificata. Hotelul foarte bine pregătit pentru familiile cu copii.

Minus-uri: apa potabila îmbuteliată prezenta doar la masa 1 sticla, în schimb exista un dozator disponibil în orice moment, înghețată contra cost (algida preț 2-5 lire), animatorii cam lipsiți de inspirație

Dacă ajungeți în Marmaris nu ratați sub nicio forma excursiile. Noi am mers în boat trip (25 lire/persoana, circa 8 ore, cu preluare de la hotel) și am fost extrem de încântați de locurile de o frumusețe rara pe care le-am văzut.

Concluzie: recomand acest hotel tuturor celor care au experimentat Kusadasi, sa îndrăznească sa meargă încă 200 km pentru frumusețea extraordinara a Marmarisului. PS: nu uitați acasă ochelarii de snorkeling pentru ca observațiile marine se pot face chiar foarte aproape de mal.

Impresii încărcate de licurici in 23.08.2014 18:13:24

Validat / Publicat: 23.08.14 21:43:55

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi

Notează ca FAVORIT[ ce înseamnă? ] - ales ca "favorit" de 1 useri

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (licurici); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 9 voturi) nota2