Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi

23.08.2014
Avatar pingo_doce
DIN Piatra Neamț
înscris/ă în 03.05.11
AUG-2014

încărcat de pe telefon!Restaurant Pensiunea Da Vinci

Brasov Restaurant Da Vinci

Am fost de 2 ori la Restaurantul Da Vinci din Brasov unde am servit cina. Intr-o zi am servit lasagna, respectiv spaghete Bolognese, cu un pahar de vin si o cafea unde am platit 70 lei si in alta zi am servit ciorba de burta, ciorba de pui a la Grecsi o pizza, 2 sticle de apa minerala, unde am platit 100 lei.

Preturile au fost mult prea mari in comparatie cu ceea ce am primit. Dintre toate mancarurile comandate., cel mai bun a fost spaghetele Bolognese. ciorba de burta avea mult prea mult usturoi in ea, iar ciorba a la grec era pur si simplu oribila: multa grasime si smantana. un gust oribil. Iar pizza de calitate rea. Nu era foarte bine coapta, era cruda la mijloc. Iar lasagna era veche... si cam rece.

Am comandat si apoi am vazut chelnerul cand am platit. Nimeni nu a venit la masa sa ne intrebe daca mai dorim ceva. Parca deranjam.

Impresii încărcate de pingo_doce in 23.08.2014 18:11:27

Validat / Publicat: 23.08.14 20:06:34

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pingo_doce); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2

[23.08.14 20:06:01]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase brașovene" (deja existentă pe sait)

- pingo_doce
[23.08.14 20:14:17]