ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2014
DIN: Rm. Valcea
ÎNSCRIS: 10.06.10
AUG-2014

Un hotel in care m-am simtit foarte bine

Incep prin a spune ca m-am simtit SUPER la acest hotel!!

Sunt satula de romanii nemultumiti, care cu bani putini au pretentii de servicii extra. Pretul la acest hotel este unul ok. Am platit cca 35 euro/noapte/persoana cu regim AI in perioada 12-17 august, pret care mi se pare ok pentru serviciile acestui hotel.

Este a treia oara cand merg in Bulgaria, de fiecare data am fost la hoteluri de 4 stele, pot spune ca aesta a fost cel mai bun. Am facut aceasta precizare, intrucat sunt multi care spun ca numai cine n-a mai fost la 4 stele in Bulgaria, poate lauda acest hotel.

Am citit pe ici pe colo nemultumiri de genul ca pastele sunt prea fierte, prosoapele prea subtiri, sucul la dozator prea rece, scaunele de pe balcon cu vopseaua sarita, apa din piscina prea adanca... Nu vreau sa mai intru in detalii ca sa nu ne enervam :)

Eu cand ma duc in concediu, plec sa ma simt bine, caut curatenie, mancare buna si normala, pozitie fata de plaja foarte buna, nu caut NOD IN PAPURA! Acest hotel chiar mi-a placut!

Personalul mi s-a parut foarte amabil, incepand de la baiatul care iti duce bagajele si pana la bucatar. Probabil ca unii or fi mai tafnosi daca sunt tratati cu superioritate de unii turisti romani.

Cum am ajuns la hotel (in jurul orei 14,00) ne-au si cazat. Marea e la cca 100m, dupa ce traversezi o alee, deci foarte aproape. Centrul la cca 20 min de mers pe jos.

Camera este spatioasa, curata, are clima, tv ecran plat (pentru cine e fan), feon (am stat la et. 4), balcon mare, prosoapele au fost schimbate zilnic, mereu erau curate, curatenie se facea zilnic.

In ceea ce priveste numarul de mese... nu mi s-a intamplat in nicio zi sa nu gasesc masa... si eram 10 persoane totusi! Sunt doua restaurante in interior si doua terase destul de spatioase, dar probabil ca romanul vrea masa langa mancare cat mai aproape si nu vede mese libere in alte parti.

Apa din piscina pentru adulti era super, temperatura perfecta, adancime cca 1,50, deci chiar mica as putea spune, apropos de nemultumirile ca ar fi prea adanca. Cine e mai mic de statura si nu stie sa inoate, sa faca castele in nisip sau sa-si ia colac pentru adulti!

Ca sa prinzi sezlong, trebuie sa-l ocupi undeva in jur de ora 8-8,30! E rentabil sa iei sezlong la piscina si sa te mai duci si la mare, daca vrei sa faci economii. Un sezlong cu umbrela pe plaja costa 16 leva, deci scumpicel.

Soare la piscina este de dimineata si pana pe la 5-6 pm, in august cel putin. Legat de sezlonguri, nu vine nimeni pana pe la 7 pm sa te zgoneasca. E logic ca de la o anumita ora sa se elibereze pentru curatarea locatiei si a piscinei ( se pun si substante in apa). Ce mi-a placut este ca nu poti lasa propop de seara sa ocupi sezlong dimineata.

Referitor la capitolul mancare: Mi-a placut aproape tot, mai putin prajiturile, in schimb era inghetata de la Nestle la discretie si foarte buna... poate unii vor spune ca era prea rece :)) Si sa nu uit, zilnic dimineata aveau clatite foarte bune cu finetti nelungit: D

Gaseai oricand minim 6-7 feluri de mancare, se schimbau mereu.

De ex la cina, la ora 7 mancai ceva, iar daca veneai la ora 8-9 gaseai feluri noi de mancare. Serile aveau tematica, mai exact in fiecare seara era si mancare cu specifiul unei alte tari (ex: Franta, Italia, China, Anglia, etc).

Oricand ti-era foame gaseai ceva de macare, aceasta fiind mai mereu intre orele 7-21,00. Carne de cam toate felurile, chiar si meniu pentru vegetarieni, garniturile clasice, etc. Salate destule, fructe de 4-5 feluri. Apropos, citeam ca nu prea erau pepeni. Eu am gasit de fiecare data.

In ceea ce priveste bauturile, cele alcoolice se serveau intre 11,00-23,00, berea era foarte buna, nu era deloc lungita cum spun unii pe aici. La fel si celelalte bauturi, reci evident ca doar e vara!

Referitor la parcare, am primit si noi voucher cu reducere de 30% la o parcare privata de langa hotel, unde am platit cca 10 leva/zi.

Cai de acces catre centru sau Nessebar: Incep prin a spune ca daca nu vizitati macar o juma de zi Nessebarul, degeaba ati fost in Sunny Beach...Ca sa ajungeti acolo, fie mergeti cu 3 trenulete, exista unul Marvel-centru, apoi centru-capat statiune, apoi capat statiune- intrare Nessebar. Costul este 3 leva/trenulet/pers/sens, deci total 9 leva/pers/sens sau puteti opta pentru autobuzul nr. 1, costa doar 1.30 leva/sens, statia e la 50 m de Hotelul Marvel, pe strada principala si va lasa chiar la intrare in Nessebar.

Minusuri: mirosul de la baia de la receptie era foarte intepator, iar la wi-fi gratuit te puteai conecta dimineata devreme si seara tarziu, uneori la pranz cand nu prea era lume.

Totusi, nu m-am dus pt wi-fi si baia de la receptie, deci pot spune ca mi-a placut tot si recomand cu incredere persoanelor normale, fara fitze.

Cine vrea caviar si masaj in talpa sa se duca cu 2000 euro in Turcia la 5 stele UAI!

Trimis de cami1212 in 22.08.14 16:49:12
Validat / Publicat: 22.08.14 19:44:29

VIZUALIZĂRI: 2482 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cami1212); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina superba a Hotelului Marvel

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [22.08.14 20:17:57]

@cami1212:

Dar salvamar la piscină exista? Nu de alta, dar poate greșea vreunul și intra în piscină fără colac sau aluneca vreun copil și cădea drept în piscina pentru adulți.

nicole33
    Alte impresii din această RUBRICĂMarvel Hotel: