ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2014
ÎNSCRIS: 22.08.14
AUG-2014

Nu recomand!!! Jalnic

Am ales acest Hotel pentru ca a fost full peste tot si nu aveam unde sa merg... Sun la Hotel, totul bine frumos, tanti de la receptie vorbea foartea frumos, fac rezervarea si totul ok.

Ajung acolo, completez foaia aia, imi da cheia si merg in camera, in camera un miros foarte puternic de tigare, ma duc jos si cer alta camera, vizibil iritata a zis ca mai imi da o cheie, alta numai are... cat de cat mai ok aceasta camera dar tot avea un miros.

In fine... baia este foarte mica.

Prosoapele nu mi le-au schimbat pana nu m-am dus a-4a zi sa le zic si atunci mi le-au schimbat,

curatenie nu iti face in camera, decat aseaza patul si iti ia gunoiul...

cu parcarea este foarte greu, dabea am prins un loc pe colt.

Deci nu recomand decat in situatii extreme dar nici atunci decat sa va stricati concediul.

Trimis de Geo19 in 22.08.14 14:15:56
Validat / Publicat: 22.08.14 16:19:46

VIZUALIZĂRI: 1598 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Geo19); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[22.08.14 16:19:29]

@Geo19: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

maria55 †
[22.08.14 16:46:58]

@Geo19, apreciez faptul ca impartasesti cu noi experienta ta din aceasta vacanta.

Sunt de acord cu cele scrise doar dintr-un punct de vedere si anume, pretul!

Da, costul era mult prea mare, adica 180/ron/cam/noapte, insa sunt convinsa ca ai fost in saptamana aceea "oarba" din august, cand unii proprietari au majorat pretul "din mers", ceea ce este impardonabil atat timp cat pe site ai afisat un pret usor mai scazut...

Nu sunt de acord cu asemenea practici...

Faptul ca nu-l recomanzi, e una, e sugestia ta, din punctul tau d. v. ,,insa "jalnic" cum l-ai numit, da-mi voie sa te contrazic.

Stiu locatia, este una noua, are conditii (atentie, am spus "conditii" nu "servicii"), este centrala, este aspectuoasa cu acea gradina cu flori, cu balcoanele mici dar dragute... intr-un cuvant "cocheta"

Nu sunt de acord sa faci praf o asemenea locatie, repet pretul a fost maricel, sunt de acord, dar locatia chiar nu poti s-o numesti jalnica.

Ma intreb atunci cum notai sau cum considerai, daca alegeai un hotel din cele "comuniste" care sunt inca in circuit!

Si inca ceva... cand documentarea se face si cu poze crede-ma, devii mult mai... credibil...

Geo19AUTOR REVIEW
[28.08.14 17:16:35]

@maria55:

Hello, despre ce vorbim? ALA TOT UN HOTEL COMUNIST ESTE, DOAR CA ESTE RENOVAT! DESPRE CE LOCATIE NOUA VORBESTI? Merg NUMAI in Eforie de 20 de ani! Asa ca stiu tot ce misca acolo! Preturile le poti vedea pe site-ul lor. Daca tu esti obisnuita in asa conditii, nu trebuie sa fim si noi la fel!

maria55 †
[29.08.14 16:34:28]

@Geo19: Hello, pt a pastra stilul...

"Merg numai in Eforie... "eu sunt din Eforie si da-mi voie sa afirm cu toata certitudinea, ca stiu si eu "tot ce misca" in orasul meu!

De la capat: nimeni nu a sugerat sa revii in "asemenea conditii", asa ca rugamintea mea ar fi sa vezi tu mai intai unde te cazezi pt a fi multumit, apoi sa sugerezi ca as fi eu multumita de orice...

Daca citeai ecoul cu mai mare atentie, reuseai sa pricepi ca am fost de acord cu tine pana la un punct si ceea ce am spus, a fost faptul ca "jalnic" e prea mult in comparatie cu...

O zi buna

gdelir
[26.05.17 11:29:44]

Geo, inainte de a face afirmatii pe care altii le pot lua "de bune" incearca sa fii un pic obiectiv.

in afara de faptul ca baia este intr-adevar mica, dar asa este la mai toate hotelurile de 3 stele conditiile sunt decente (vezi impresii). Iti zic pentru ca si eu am fost cazat la acest hotel.

Era gata sa anulez rezervarea cand am vazut ce reviewuri sunt pe net despre acest hotel si bine ca nu am facut-o. Cred ca romanii sunt prea mofturosi cand vine vorba de cazare in tara lor. In Grecia nici la hotel de 4 stele nu primesti asa ceva la banii dati. Si nu am niciun interes sa tin partea acestui hotel.

gdelir, Geo19, maria55
Alte impresii din această RUBRICĂValul Magic Hotel: