ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2014
ÎNSCRIS: 22.08.14
SEP-2013

O locatie excelenta pentru Lefkada!!!

Pentru prima vacanta in Grecia am ales impreuna cu alti prieteni Insula Lefkada. Ne-am oprit la complexul Poro Galini care nu ne-a dezamagit.

Am avut o camera dubla normala, insa aceasta era f mare ca suprafata avand si o canapea in camera pe langa patul dublu. Singurul inconvenient e ca avea un miros f neplacut, am discutat la receptie si au trimis cameristele care au facut tot posibilul sa scapam de miros.

Curatenia in camera se facea in fiecare dimineata, totul era f bine aprovizionat.

Complexul fiind localizat pe malul marii si pe coasta se putea vedea marea de peste tot. Nu am avut o camera cu o priveliste directa la mare, desi vedeam destul de mult insa nici nu era cazul, marea era f aproape de unde am fost cazati si plaja minunata.

Parcurgand intreaga insula in zilele urmatoare ne-am dat seama ca Hotelul dispune de cea mai frumoasa plaja, intr-adevar cu pietris insa nu era incomod, f curat, cu un singur rand de sezlonguri si un loc f potrivit pentru activitati sportive atat de apa cat si in rest: terenuri de tenis, spatiu de joaca ptr copiii. Micul dejun era foarte variat si destul de bogat.

Rasaritul era minunat pe aceasta plaja, era pustie la acea ora a diminetii si numai perfect pentru relaxare. Chiar si in orele de varf plaja nu devenea f aglomerata si incomoda. Apa era foarte curata. Locatia este foarte buna ptr snorkeling, se puteau vedea cele mai variate specii de pesti si foarte multi.

Trimis de liviafcs in 22.08.14 13:03:08
Validat / Publicat: 22.08.14 15:51:01

VIZUALIZĂRI: 3556 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (liviafcs); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja Hotelului

webmaster22 [22.08.14 18:38:01] »

@liviafcs: cred ca pretul nu e corect scris acolo in casuta tehnica, acest hotel este unul din cele mai scumpe din Lefkada, ar fi imposibil sa coste doar 7 euro pe noapte, te rog sa scrii pretul pentru intreg sejurul per camera, pentru a face corectura necesara.

liviafcs [24.08.14 11:54:40] »

@webmaster22: Buna, am vrut sa scriu 70 euro pe noapte caci am fost in Septembrie si am avut o oferta speciala de la agentia prietenei mele, din pacate nu imi dau seama une trebuie sa intru sa schimb caci nu imi apare sa pot edita articolul postat.

corectat de noi (by webm)

flaviana77 [27.08.14 10:50:07] »

din fotografii mi-a placut mult aceasta locatie si rasaritul de soare cred ca era superb, un loc frumos de tinut minte.

liviafcs [27.08.14 23:11:29] »

@flaviana77: Iti va placea cu siguranta. Eu am ramas cu gandul la locatie si la insula (din pacate singurul inconvenient e ca nu e nicio plaja cu nisip desi vei citi ca este pe net, nu e asa - plajele sunt cu pietricele fff mici maj dintre ele), cel mai mult imi placeau diminetile pe plaja, nu venea mai nimeni pana in 08:30 si era asa liniste.

flaviana77 [28.08.14 10:42:19] »

@liviafcs:

visele sunt gratuite si nimeni nu ni le poate lua, asa ca visez cu ochii deschisi la un rasarit de soare chiar si pe o plaja cu pietricele.

flaviana77, liviafcs
    Alte impresii din această RUBRICĂPorto Galini Seaside Resort & Spa: