ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2014
ÎNSCRIS: 17.07.09
AUG-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 si 6 ani

încărcat de pe telefon!

Multumiti, dar nu ne-am mai intoarce...

Sejurul la acest hotel l-am luat aproape last minute cu o reducere de 20% fata de pretul normal, iar pentru cei doi copii a fost gratuit. Si am avut si sezlonguri la plaja hotelului frate, Berlin Golden Beach, pana la care faceam 15 minute de mers lejer pe la umbra, coborand 100 de trepte prin padurice si apoi mergand prin spatele lui Sentido Golden Star. Sunt putine hotelurile care iti ofera sezlonguri, umbrela si bar pe plaja la Nisipuri. Daca discutam de costuri, ne declaram foarte multumiti, n-am mai platit pana acum in Bulgaria asa de putin pe un sejur similar. Avand in vedere stelele pe care le are... am fost destul de dezamagiti, insa nu suntem genul care se lasa demoralizati, mai ales ca au fost si destule lucruri bune pe care le-am gasit aici. Facand o comparatie cu hotelurile de pe plaja, din Albena, in special cu Dobrotitsa, unde am fost si ne-a placut foarte mult, Berlin ne lasa un gust amarui, sa nu zic chiar amar.

Am ajuns la hotel la ora 12, nu ne-au dat camerele, pt ca nu erau gata, dar receptionera, foarte amabila si zambitoare, ne-a pus bratarile si ne-a trimis la bar si la restaurant. Ne-a facut o prima impresie minunata. Pe drum spre restaurant am dus copiii la toaleta de pe hol, de unde am plecat socata. Nu-mi amintesc sa fi citit in vreun review ca baile sunt execrabile. Poate scria si n-am dat importanta, dar de-acum daca citesc asa ceva nu ma mai gandesc de doua ori inainte sa refuz hotelul. Credeti-ma, eu una n-am mai vazut o toaleta care sa miroasa atat de urat, iti intorcea stomacul pe dos. Saracii copii au fost scarbiti, dar si eu... cred ca mai aveam putin si faceam hepatita. Si baia din camera avea acelasi miros, numai ca mai putin persistent. Tot sejurul as fi facut orice sa nu mai fiu nevoita sa merg la toaleta... Hotelul are probleme mari cu canalizarea, asta e unul din motive. Dar nu e singurul. De cate ori am vazut femeile de serviciu spaland pe jos, o faceau cu un mop jegos, imbacsit, cu apa neagra, fara pic de detergent, fara parfum, fara nimic. Va dati seama ca hotelul nu e prea curat... iar mirosul deloc placut, mai ales pe scarile interioare. La curatenie, nota 4. N-am stiut clar ce nota sa dau la cazare, pt ca am primit un studio foarte incapator pentru noi 4, cu balcon mare, tv led, un pat dublu si doua simple pt copiii, am fost incantati. Am facut media intre nota camerei si cea pt curatenie.

Si ca tot vorbeam de restaurant, sa va spun de mancare. In general am mancat bine, mancaruri gatite de mai multe feluri, carne la cuptor, de pui, porc, peste, legume pe plita, costita, legume fierte. Deloc gratar in curte cum aveam la Albena, deloc pizza, de 2 ori cartofi prajiti, dar asta nu ne-a deranjat. Fructe: pere, mere, piersici, prune, pepene. Intr-o seara am avut fantana de ciocolata. Dulciuri destule dar nu prea bune. La capitolul supe/ciorbe stau rau. Cand nesarate, cand prea sarate, cand aveau gust rau... Copiii mi le-au refuzat. In concluzie, am mancat bine, fara probleme. Sucurile de calitate proasta, la fel berea, zice sotul meu. Pe plaja puteam lua inghetata ambalata Nestle de la bar intre orele 15 si 17. Un plus pentru restaurant: niciodata aglomerat, mese disponibile la orice ora... spre uimirea noastra, avand in vedere faptul ca hotelul era plin. Acelasi lucru despre plaja: doar 4 randuri de sezlonguri, putina lume fata de ce am vazut pe la noi, aerisit, frumos. Nisipul nu la fel de fin ca la Albena, intrare brusca in apa mare, pietre si scoici pisate pe fundul marii, deci nu o plaja prea potrvita pentru copiii mici. Pe noi nu ne-a deranjat. Problema este ca daca esti in gasca nu gasesti sezlonguri unii langa altii, din cauza ca sunt rezervate cu prosoape de catre cei de la Berlin Golden Beach, desi e interzis. Noi am gasit mereu, pe ultimul rand, chiar daca disparate, ne-am simtit bine. Umbrelele sunt din stuf. Apa a fost in primele zile limpede si curata, fara valuri, in ultimele zile cu valuri mari si o culoare turcoaz minunata, un fenomen pe care nu l-am mai vazut vreodata la Marea Neagra. Foarte frumos!

In ceea ce priveste animatia, dansuri si muzica pt copii la piscina hotelului, un spectacol de muzica si gimnastica in apa intr-o seara in piscina, in rest ne-am plimbat prin statiune si nu stim ce au mai prezentat. Piscina curata, frumoasa, apa calda, pentru amatori. Noi am preferat marea, la care am fost zilnic de 2 ori, pe jos. O singura data am luat microbuzul asigurat de hotel, din spatele hotelului Golden Beach pana in fata lui Green Park. Nu era aglomerat.

Parcarea se face in fata hotelului. Sunt locuri si costa 6 leva pe zi.

Motivul pentru care nu as recomanda acest hotel este faptul ca e cam murdar in general, miroase urat, iar baile sunt pur si simplu groaznice. Nu poti sa respiri. In rest ne-am simit bine, dar n-o sa-l port in minte ca o amintire placuta, asta este clar! Am sa incarc si poze. Si inca ceva: hotelul nu mai apartine de lantul LTI, deci, daca se poate, va rog sa modificati pagina oficiala care apare in dreptul lui.

Trimis de ioanna in 21.08.14 10:19:39
Validat / Publicat: 21.08.14 14:34:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 4784 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioanna); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Piscina vaxuta din camera

• Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Green Park Hotel: