ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.08.2014
ÎNSCRIS: 05.09.12
AUG-2014

încărcat de pe telefon!

Cu siguranta vom reveni

Tocmai ce ne-am intors din vacanta petrecuta la Arabella Beach Hotel in Albena. Un hotel foarte primitor cu personal deosebit care este in permanenta deschis la solutionarea oricaror doleante.

Camerele sunt foarte mari, complet utilate (chicineta, tacamuri, frugider) insa cu putine modificari probabil ca ar fi fost perfecte, insa la cat de mult fosim camera cred ca a fost mai mult decat suficient. Prosoapele au fost schimbate zilnic, iar lenjeriao data la 2 zile. Nu am avut ce sa le reprosam. Curatenia in camere s-a facut zilnic.

Mancarea deosebita, variata si foarte indestulatoare chiar si pentru cei msi pretentiosi. Faptul ca gaseai loc la masa oricand mergeai, loc pe sezlong la piscina indiferent de ora-nu era necesar sa te trezesti cu noaptea in cap pt a rezerva un loc, adauga un plus mare acestui hotel.

Un hotel in care poti respira, poti gasi un loc de relaxare, un loc de baut o cafea oricand. Echipa de animatie EXCEPTIONALA. Programe foarte bine puse la punct, foarte veseli, distractivi si mereu langa turisti.

Il recomand cu caldura.

Trimis de Laurentziu09 in 21.08.14 10:18:00
Validat / Publicat: 21.08.14 11:30:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Peste 10 locatii

VIZUALIZĂRI: 3704 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Laurentziu09); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.08.14 10:26:32]

[21.08.14 10:34:36]

@webmasterX: da, este in regula

valeria2012
    [21.08.14 13:36:28]

Mi se pare ciudat ca ati acordat o nota asa de mare pt cazare, au fost renovate camerele? In alte poze am vazut o camera cum nu as vrea sa gasesc nici la Costinesti, la gazda.

[21.08.14 13:52:08]

@valeria2012: noi am fost cazati intr-o camera care arata decent. Nu am avut nimik stricat, nimic murdar!

abancor
    [21.08.14 14:05:57]

@webmasterX: Hotelul este ceva mai la sud, imediat lîngă Kaliakra: 43.372193,28.086417

laurao
    [21.08.14 14:30:26]

Este unul dintre hotelurile din Albena care beneficiaza de o pozitie privilegiata. Este situat pe plaja chiar daca este ultimul hotel din partea de nord a statiunii. Sincer, din exterior nu prea pare un hotel de 4 stele.

Ca si @valeria2012 sunt surprinsa de punctajul mare pe care l-ati acordat. Considerati ca cele 4 stele sunt corect alocate? Puteti sa-l comparati ca si conditii cu un alt hotel din Albena?

Va multumesc mult!

[21.08.14 16:09:40]

@laurao: din anumite puncte de vedere merita din plin cele 4 stele (locatie, divertisment, mancare, facilitati) insa din punct de vedere al camerelor 3 stele ar fi suficiente - faptul ca se schimba prospapele zilnic, lenjeria la 2 zile ar mai merita un plus.

laurao
    [21.08.14 16:36:58]

@Laurentziu09: Multumesc mult pentru informatiile furnizate si pentru promptitudine.

[21.08.14 16:40:52]

Cu mare placere!!!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [21.08.14 23:40:31]

@webmasterX:

Confirmate sau nu, coordonatele GPS nu sunt cele corecte.

Propunerea mea este următoarea:

43.372160,28.086344

[22.08.14 07:49:02]

@nicole33: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [22.08.14 19:55:52]

@webmasterX:

Cu plăcere.

Acum este OK.

loredanna
    [07.01.15 16:29:22]

@Laurentziu09 - buna! Daca sunteti dragut va rog sa-mi dati cateva detalii legat de sejurul dvs.

- ati avut gratar sau pizza intre mese?

- ati spus ca echipa de animatie era exceptionala, in ce sens? (am doi copii mici si e important sa se distreze si ei)

-cat de variata a fost mancarea? (sunteti singurul multumit...)

-piscina care are topogan pt copii apartine hotelului?

Va multumesc!

[07.01.15 16:54:52]

@loredanna: buna ziua!

Noi am plecat reticienti la Arabella Beach, insa ne-am intors foarte incantati. Incerc sa raspund punctual tuturor intrebarilor:

-intre mese gaseam pizza si paste cu 2 sosuri, fructe (mere si piersici) si dulciuri

-echipa de animatie era in legatura directa cu toti turistii:la piscine si pe plaja se organizau jocuri pt adulti iar la spatiul de joaca (acoperit) erau diverse ateliere pt copii. Seara aveau mini disco 30 min si apoi spectacol pt toate varstele 1 ora si 30 min. Au fost foarte amabili si draguti spre deosebite de echipa de animatie de la Flamingo Grand Hotel unde erau si tristi si total neprimitori

-referitor la masa:zilnic doua supe, salate variate, garnituri (cartofi prajiti sau natur, orez, etc) 4-5 variante, mancaruri gatite 4-5 variante, gratar zilnic atat la pranz cat si la cina cand se facea gratar cu carbuni si la piscina. Deserturi nu foarte multe si fructe nu foarte variate gaseai la toate mesele.

-piscinele sunt comune cu cele ale Hotelului Kaliakra si DA are si un tobogan mititel montat intr-un spatiu de joaca intr-o piscina de 30cm.

Noi am fost foarte incantati si cu siguranta -in speranta ca se va pastra calitatea serviciilor-vom merge si anul acesta.

Daca mai aveti nevoie si de alte informatii astept sa imi scrieti!

O zi frumoasa

abancor, laurao, Laurentziu09, loredanna, nicole33, valeria2012