ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2014
DIN: Galați
ÎNSCRIS: 20.08.14
AUG-2014

Extrem de nemulțumit

Pliiin de devoratori de shaorma si bomboane agricole

Dezamagire totala!!! Plaja murdara si infecta, cu pietre, cutii si bidoane de bere aruncate peste tot, ambalaje de mancare, hartii, sticle... tot tacamul.

Problema mea cea mai mare o reprezinta mare parte din oamenii prezenti. Pentru ca e pliiin de (...) devoratori de shaorma si bomboane agricole. (...) Apa la fel de murdara si plina de jeg, de hartii, servetele, hartie igienica, alge, tot soiul de gunoaie... la un moment dat am calcat intr-o cutie de bere in timp de inotam printre pietre si scoici. WTF?!?!? cutii de bere in apa? Credeam ca gunoaiele astea umane nu isi permit decat bere la bidon de 2.5Kg...

Pliin de "grei" cu chef de scandal ce stau la plaja 5-6 pe un cearsaf la mana a doua (probabil si ala fiind furat din jegul de camera unde sunt cazati). La un moment dat, in timp ce faceam plaja, m-am trezit cu un individ ce se pozitionase in asa fel incat am crezut ca vrea sa faca dragoste cu mine sau ceva intrucat mai avea putin si ma lua in brate. L-am respins politicos spunandu-i ca nu e genul meu si l-am rugat sa isi caute jumatatea in alta parte. Toti (...) din univers, frate, i-am intalnit in Costinesti. Pe numarate... deci nu cred ca a lipsit vreunul.

Am zis ca poate intr-un club mai uit de dezamagirea in sine si ma voi distra cat de cat... ce sa vezi... cu 2 zile inainte sa ajung eu un baiat fusese injunghiat si batut de 10 (...) in fata unei terase. Am zis pas si am decis sa imi petrec noptile in cele 2 resturante (decente) mari si late din Costinesti.

Sunt si chestii misto de exemplu salvamarii care chiar merita tot respectul si care isi fac treaba bine tinandu-i (...) pe in viata. De asemenea eu am nimerit pana acum si cazare buna, camere curate, proprietari decenti... etc.

Concluzia: NU mai calc in Costinesti nici daca imi da cineva bani. Asta e pararea mea!

Trimis de Andrei Stefan in 20.08.14 18:23:48
Validat / Publicat: 20.08.14 22:32:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în COSTINEȘTI.

VIZUALIZĂRI: 1934 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Andrei Stefan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

alex_iasi
[12.03.16 18:09:44]

Cutiile de bere erau cumparate de la Kaufland cu 2 luni inainte si pastrate, carate in geamantan special pt sejur. Chiar asa nasol a fost la Costinesti in 2014? Pacat de statiune... am petrecut si eu tineretele pe acolo, nu era chiar asa parca! Salutari, ai votul meu!

alex_iasi
Alte impresii din această RUBRICĂVacanța în Costineşti: