Rooms & Appartments Jana [Cerklje na Gorenjskem]

înscris/ă în 22.04.14
MEMBRU: PREMIUM
JUL-2014

Gazde minunate

Am ales aceasta pensiune Rooms& Appartments Jana, avand in vedere informatiile gasite pe AFA si am fost foarte incantati de tot (locatie, gazde, servicii). Cu mare drag am reveni acolo si cu alta ocazie. Desi am ajuns mai tarziu decat ne-am fi dorit (aprox. 21.30) gazda ne-a asteptat si dupa ce ne-am instalat in camera ne-a oferit cate o bautura de bun venit si toate informatiile ce ne-ar putea fi utile pentru programul de a doua zi.

Micul dejun a fost foarte bogat si variat, chiar si persoanele mai greu de multumit nu cred ca se puteau plange ca lipseste ceva (aveau fructe proaspete si uscate, iaurturi, lapte, ceai, cafea, sucuri, branzeturi, mezeluri, gem, miere, produse de patiserie, etc). Ar putea fi un mic inconvenient, faptul ca locul pentru servit masa este micut si daca sunt mesele ocupate esti nevoit sa astepti putin, dar se poate rezolva daca stabilesti cu gazda ora mesei si te anunta ea cand sa cobori.

Despre camera pot spune ca era micuta, pentru 3 persoane, dar dotata cu tot ce nevoie: prosoape, articole de baie, uscator de par. Noi am avut aceasta camera pentru ca am ajuns tarziu si cea rezervata pe net se ocupase, dar ziua urmatoare o puteam schimba, cum am stat doar doua nopti am renuntat la schimb si gazda ne-a oferit micul dejun gratuit, altfel am mai fi platit in plus. Nu ne-a deranjat marimea camerei si pentru ca pe hol era o masuta cu coltar unde se putea sta la un pahar si o poveste, iar daca era vreme buna afara la intrare erau cateva masute unde de asemenea puteai sa stai sau chiar sa servesti micul dejun daca doreai.

Pensiunea se afla intr-o zona linistita si accesibila (noi am avut GPS si am ajuns usor, dar exista indicatoare) de unde se poate ajunge usor atat in Lubliana cat si la Bled sau se poate continua drumul mai departe spre Italia.

Impresii încărcate de Gabi Georgeta in 20.08.2014 10:54:18

Validat / Publicat: 20.08.14 11:33:11

• A fost prima sa vizită/vacanţă în SLOVENIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Gabi Georgeta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3150 PMA (din 4 voturi) nota2

[20.08.14 11:32:59]

@Gabi Georgeta: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- Gabi Georgeta
[20.08.14 16:38:45]

@webmasterX: Da, pozitionarea este in regula este

intr-adevar foarte aproape de strada ce traverseaza localitatea si aproape de aeroport.

• Rooms & Apartments Jana, foarte bine (Aug.2011) - punctaj satisfactie: 9.30 (scris in 29.01.13 de traian.leuca din PLOIEșTI) - RECOMANDĂ