ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2014
DIN: Piteşti
ÎNSCRIS: 12.08.12
AUG-2014

Foarte nemulțumit

Totul frumos pina la masa si bar!

Mentionez ca este al doile an la Nessebar beach hotel. Am ajuns pe 10.08 pe la ora 12.00 si am fost cazati imediat. Dupa plata parcarii, 60 leva/ 7 zile (ca si anul trecut) si gararea masinii la hotelul Continental am urcat in camere. Totul era la fel ca anul trecut. Singura diferenta era ca nu mergea tv! Dar pe cine intereseaza programele bulgaresti? Nici macar nu l-am anuntat la receptie! Am coborit la masa unde prima zi am depasit momentul vazind doar sosuri albe si ghiveciuri presupunind ca este doar prima zi si vor veni si mese mai bune! Piscina aceeasi, frumoasa, curata si nu am simtit clorul pe care-l reclama colegii de pe site!

Micul dejun foarte bun si complet. Dar ,,socul” a continuat cu dejunul si cina! Aceleasi sosuri si ghiveciuri, fade si deranjante la stomac pt. unii din grup! Ciorba ori era o crema de brocolii, rosii, multe legume, chiar rele la gust. Am avut si ciorba de perisoare, pui, legume, foarte condimentate pt. copii, dar in fine comestibile! In ultima zi, simbata la prinz am avut unicul gratar din sejur, un cotlet atit de fript incit nu-l puteai taia cu cutitul!

In concluzie masa a lasat mult de dorit fata de anul trecut cu toate ca bucatarul este acelasi! Spunea un coleg ca nu a vazut niciun neamt vomitind! Dar nici mincind sosurile de acolo!

Barul - bauturile alcoolice spirtoase execrabile! Pina si barmanii puneau in pahare mult peste cantitatea normala de alcool ( ,,sa pluteasca gheata”) ! Umpleau paharele cu alcoolul infect toate cu aceeasi aroma fie ca era cognac sau rachiu! Singura bautura pe care puteai s-o consumi era berea chioara!

Racoritoarele- tec, nu stralucite.

Animatia ok pt. copii. Marea superba cu toate ca la inceput a avut alge, dar spre finalul sejurului din cauza valurilor s-a limpezit, nisipul, peisajul minunate!

In camere se face curat zilnic, se schimbau prosoapele ori de cite ori solicitam!

Ca alternativa la masa folositi cu incredere restaurantele de peste si pui dupa programarea prealabila de pe o zi pe alta!

In concluzie din cauza mesei proaste, la anul, nu voi mai reveni la acest hotel apreciat pina acum de noi!

Mai am un semn de intrebare? Ultima familie care a completat grupul, sosita pe 13.08 a platit pt. parcare 55 le leva/7zile, dar era alt receptioner! Oare se ieftinise dupa 3 zile s-au taxarea se face dupa bunul plac al receptionerului???

Trimis de alive2sin in 19.08.14 13:07:47
Validat / Publicat: 19.08.14 14:23:34
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nisipurile de Aur, Nessebar

VIZUALIZĂRI: 2127 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alive2sin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 exteriorul hotelului f.ingrijit

[19.08.14 13:39:46]

[19.08.14 15:13:00]

@webmasterX: ca asezare pe harta este ok.

[19.08.14 21:01:54]

@alive2sin: Imi pace de unii care scriu aici tot felul de povesti (nemuritoare), dar in realitate e cu totul altfel, mai ales critica mancarea de la acest hotel, dar in ziua plecarii asteapta ora 12 in fata usii de la restaurant, ca sa mai manince odata din acea mancare, oare chiar a mai reusit sa manince dupa cata reclama negativa a facut, sa nu mai zic si de baut, a criticat bauturile ca fiind otrava, dar dimineata la ora 10 era prezent cu romul si berea, asa ca mai bine spunem adevarul

Nasshu
[19.08.14 21:28:16]

@floringi:

Imi pace de unii care scriu aici

Văd în usercard-ul tău că îți place să comentezi!! Ai cca 1 an (de la înscrierea pe site) în care nu ai fost în stare să postezi nici o impresie!!

mai ales critica mancarea de la acest hotel

AiFostAcolo ?!, de le știi așa de bine?!!

[20.08.14 08:45:19]

@floringi: da, la 12 eram acolo pt. ca predasem camera conf. protocolului, trebuia sa mincam si sa plecam acasa. ai un spirit de obs. aproape bun! probabil cu asta te ocupi! cu privitul prin farfurii si cu ascultatul pe la colturi! am adus cu mine 4 familii recomandind hotelul, iar dupa sejur toti erau nemultumiti de masa, una chiar cu probleme cauzate de mincare ( sau alcool ). niciuna nu este membru AFA, deci nu a postat review! pt. a vedea ca nu am nimic cu hotelul cititi review-ul de anul trecut in care am acordat punctaj maxim la toate capitolele hotelului. daca tu acasa intingi in tigaie si bei alcool dublu rafinat sunt convins ca putina culoare in amindoua te-au adus in al noulea cer! MASA A FOST PROASTA (DUPA PAREREA MEA- am dreptul asta) in comparatie cu anul trecut. confirma si multi membrii ai AFA. PS. la bar beam exact cum am scris cea mai buna bautura din acel moment-bere (cu rom, invidiosule). nu rachiu, pt, ca era infect!

v.e.
[21.08.14 18:19:36]

@floringi: "Cand doua persoane iti spun ca esti beat, mai te duci si te culci".

Hotul striga "hotul! ".

Mi se pare ca te regasesti in ambele.

Du-te tu in continuare la iubitul tau hotel, pe care il aperi de parca ai avea dividende de luat de acolo si lasa-ne pe noi si pe alte persoane eventual interesate de acest hotel sa alegem ceva mai bun pentru concediul si sufletul nostru.

Esti prea incordat! Relaxeaza-te!

[21.08.14 18:43:00]

@v. e. : Bai,(...), daca era asa rea mancarea ati fi plecat sa mancati in oras la restaurant asa cum v-ati laudat

[21.08.14 19:59:02]

@floringi: cel mai bine ar fi sa iti scrii si tu un review (unicul de pina acum intr-un an de zile) in care sa comentezi cit de mult ti-a placut acolo anul acesta! fara a jigni pe colegii AFA! este mai simplu! oricum nimeni de aici nu incearca sa iti dea ce altii nu au reusit in 7 ani de zile! nimic nu te recomanda ca fiind mai presus de vreunul de aici! noi ne bucuram ca ti-a placut! lasa-i pe ceilalti sa isi faca o parere caci de aceea folosim acest site! pt. noi este necesar intrucit fiecare locatie pt. concediu mi-am ales-o de aici dupa impresiile colegilor si nu am gresit!

[21.08.14 22:00:20]

@floringi: ai un avertisment pentru partea editată din ecoul anterior; combate ideile, nu pe autorii lor!

[21.08.14 22:15:28]

@webmaster0: Imi pare rau, dar vad ca incurajati minciuna

[21.08.14 22:17:56]

@v. e. : Problema cred ca este chiar a ta, mie imi place dreptatea, dar voua nicidecum

urjanclaudiu
[21.08.14 22:59:29]

…mie imi place dreptatea, dar voua nicidecum

Să îmi fie cu iertare că mă bag şi eu în seamă pe aici permiţându-mi să vă întreb: Şi cine stabileşte a cui dreptate este mai… dreaptă? De ce ar fi a dumneavoastră şi nu a mea? A turistului “X” sau a turistului “Y”?

Nu cumva în astfel de cazuri, fiecare are dreptul la propria părere, ceea ce înseamnă implicit că fiecare are dreptate? Să înţeleg că dacă dumneavoastră aţi fost impresionat de ceea ce aţi găsit la acest hotel, toţi ceilalţi sunt OBLIGAŢI să fie de aceeaşi părere, în caz contrar fiind catalogaţi drept mincinoşi?

Eu zic să mai reflectaţi puţin referitor la afirmaţiile pe care le faceţi iar dacă aveţi impresia că deţineţi adevărul absolut, să ştiţi că vă înşelaţi amarnic. Suntem oameni, suntem diferiţi, avem mentalităţi diferite iar toate acestea se reflectă (şi) pe acest sait, unde există atâtea nenumărate impresii diametral opuse.

Cel mai bine cred că ar fi să vă temperaţi acuzele şi să postaţi şi dumneavoastră (măcar) propriile impresii referitoare la acest hotel. Asta cred că i-ar ajuta mai mult pe cei care se vor interesa în viitor despre acest loc şi care din toate review-urile existente vor extrage ceea ce îi interesează.

Toate cele bune.

v.e.
[22.08.14 12:33:11]

@floringi: Imi pare rau ca singuratatea te apasa si vrei sa atragi atentia cu orice pret.

Cu toate acestea, este ultima oara cand iti mai raspund.

webmaster0: Cred ca un mesaj care contine atac la persoana ar trebui exclus in intregime. Multumesc.

[22.08.14 12:44:22]

@v. e. : si eu, nu merita sa pierd timpul cu astfel de oameni

alive2sin, floringi, v.e.
Alte impresii din această RUBRICĂNessebar Beach Hotel: