Royal Hotel

AUG-2014
REGIM MASĂ all
-----

Satisfacator

Bun gasit, doresc sa scriu acest comentariu, sperand ca cineva il va gasi util.

Bun, sa incep cu drumul, traseul meu a fost Bucurest-Giurgiu-Ruse-Varna-Nisipuri. Taxa de pod la Giurgiu 13 lei, vigneta pe 7 zile luata din Ruse 6 leva.

Durata drumului aproximativ 4 ore, cu un popas.

Am ajuns in statiune, am gasit hotelul destul de repede, se afla pe dreapta, in sensul de mers spre mare.

Am ajuns in jur de ora 11, la receptie am nimerit o doamna draguta, care dupa un bacsis de 5 euro, ne-a dat cheia de camera si bratarie de all inclusive, chiar daca pe site scrie ca la ora 14 e check-in-ul.

Chiar ne-a surprins placut, spunandu-mi ca ne ofera camera cu vedere la mare, fara costuri suplimentare, desi noi rezervasem camera cu vedere la parc.

Parcarea hotelului full, doamna de la receptie a chemat pe cineva de la o parcare privata, aflata la vreo 3 min de hotel. acolo am lasat masina contra sumei de 10 leva pe zi.

Camera spatioasa, patul mare, baia ok. Curatenia in camera 8/10, se vedea ca a fost facuta in graba. Privelistea dupa balcon superba.

Despre mancare, eu zic ca a fost buna, eu am gasit mereu ceva pe gustul meu si al familiei mele, la micul dejun se gaseau cam 2 feluri de omleta, oua ochiuri, fierte, mezeluri (cam ciudate la culoare), branza, icre, pate de ficat, cereale, salate de cruditati, 2-3 feluri de gem, miere, produse de patiserie, lapte, cafea, ceaiuri, fructe. Cam astea imi amintesc.

La pranz erau cam 3 feluri de supa, pui, peste, porc, gatit sub diferite forme. Legume, salate, fructe si prajiturele care erau cam aceleasi.

La cina, 2 feluri de paste, pui si peste, legume si fructe.

Piscina hotelui ok, sezlonguri suficiente, piscina pt copii.

In hotel foarte multi studenti nemti, polonezi, rusi, hotelul avand contract cu site-ul student travel, mie aducandu-mi aminte de taberele din navodari :)

Pustii sunt galagiosi, pusi pe distractie, eu m-am simtit bine alaturi de ei, chiar am socializat la un pahar de vorba.

Nu recomand hotelul persoanelor care vor numai liniste, izolare, chestii de genul asta, hotelul fiind mai mult de tineri, pusi pe distractie. Dupa ora 23, cel putin la etajul unde am stat eu (13), era liniste, copii se puteau odihni, fara probleme.

Am vazut cu ochii mei cum un grup de 3-4 tineri nemti, care faceau galagie in holul hotelului, dupa ora 23, au fost luati de cei de la paza hotelului, dusi la receptie si amendati cu cate 50 euro, lucru care i-a calmat pe restul petrecaretilor.

Concluzia: pentru mine a fost un sejur reusit, si ca o parere personala, chiar daca platesti un sejur all inclusive, 1-2 euro sau 3-4 leva bacsis, pentru personal (receptie, bar, menajera, etc) plus o vorba buna pe un un ton relaxat, nu amenintator, iti va face sejurul mult mai placut.

Impresii încărcate de pancone in 19.08.2014 12:40:13

Validat / Publicat: 19.08.14 14:23:07

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pancone); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4950 PMA (din 6 voturi) nota2

[19.08.14 13:44:12]

@pancone: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Gust amar (May.2019) - punctaj satisfactie: 5.80 (scris in 02.05.19 de NicoletaL din PLOIEșTI) - NU RECOMANDĂ
  • Vacanță de coșmar (Jul.2017) - punctaj satisfactie: 5.20 (scris in 18.07.17 de Laura Georgeta din ABANO TERME) - NU RECOMANDĂ
  • Mediu (Aug.2016) - punctaj satisfactie: 7.25 (scris in 28.09.16 de Lexu din BUCUREşTI) - NU RECOMANDĂ
  • Revelion 2016 (Jan.2016) - punctaj satisfactie: 7.50 (scris in 02.01.16 de adtopa din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Frumos (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 05.08.15 de brenciua din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Vacanta de cosmar (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 1.75 (scris in 17.08.14 de Iuliana C din BARLAD,VASLUI) - NU RECOMANDĂ
  • Minunat (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 10.00 (scris in 20.07.14 de ciprian bosnia din ALBA IULIA) - RECOMANDĂ