ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2014
ÎNSCRIS: 04.06.13
AUG-2014

Liniste si relaxare

Am fost la aceasta unitate de cazare intr-un weekend, fiind in total 3 familii fara copii. Am cautat un loc linistit in care sa ne relaxam, sa simtim mirosul si aerul curat al muntelui, sa NU auzim zgomotul traficului sau al muzicii date tare si am reusit.

Vila este amplasata foarte foarte aproape de partie, pe drumul care duce spre cabana Susai.

Cuvantul care poate caracteriza pe deplin aceasta unitate de cazare este curatenia. In camera mocheta de pe jos era aproape noua si foarte curata, nu mirosea, cearceafurile foarte curate, prosoapele curate etc. Am avut tv in camera cu canale HD.

In cazul in care va documentati pe site-ul vilei despre facilitatile de cazare sa stiti ca ceea ce scrie acolo ese destul de NEADEVARAT.

NU am vazut masa de biliard, masa de ping-pong nu era instalata. Bucataria era DOAR pt personal, fiind si intr-o camera unde pur si simplu nu aveam acces. Cel mai deranjant a fost faptul ca desi aveau gratar acesta fiind pe gaze nu pe carbuni era nefunctional.

Am cerut totusi mai multe lamuriri la telefon si am fost asigurati ca putem face acolo gratar, ca au ei grilul gratarului si ca am putea face in curte acest sport romanesc. Dar ajunsi acolo ne-am dat seama ca mica curte era neamenajata, aveau o masa cu 3 scaune de plastic si nici un foisor sau gratar exterior!

Am reusit avand niste prieteni in Predeal sa imprumutam un gratar mobil pe care la-m amplasat in curte. Carnea pe care am adus-o de acasa am bagat-o in frigider cu ajutorul fetelor de la receptie, dar am fost avertizati ca PATRONUL SA NU STIE pt ca nu le da voie.

Oare de ce spui ca ai gratar, foisor, loc de relaxare, acces la bucatarie, cuptor cu microunde etc daca eu nu ma pot folosi de ele??

Personalul in schimb extrem de amabil, ne-au servit cu farfurii, tacamuri, nu a trebuit sa spalam nimic intrucat nu aveam voie in bucatarie :)

Exceptand aceste inconveniente legate de amenajarea curtii si lipsa accesului la bucatarie si lipsa unui gratar clasic, in rest totul a fost cel putin multumitor.

Daca aveti posibilitatea sa mergeti cu un gratar dupa voi va recomand aceasta vila.

P. S. Am uitat sa va povestesc ca vila este amplasata peste un parau, accesul facandu-se pe un pod, este fix pe malul paraului, iar noaptea daca dormi cu geamul deschis vei auzi curgerea lina a apei.

Relaxarea la aceasta vila este garantata in proportie de 90%

Trimis de catalyno in 19.08.14 10:18:21
Validat / Publicat: 19.08.14 11:18:38
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL. A mai fost în/la: Busteni, Predeal Moeciu etc.

VIZUALIZĂRI: 1480 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalyno); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂVila Senator: