ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.12.2009
ÎNSCRIS: 24.08.09
JUL-2008

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Superb!

Sejurul la Afitis a fost superb. E un hotel are isi merita stelele dupa parerea mea.

Conditiile excelente, mancare buna si personalul foarte atent la nevoile tale.

Este situat pe plaja, in satul Afitos, la 70 km de Salonic mai exact bratul Kassandra.

Plaja si munte in spatele hotelului.

Au si un restaurant unde se servesc fructe de mare, aviz amatorilor.

Locatia e superba, de vis... apa cristalina, nisip, soare... ce iti mai poti dori? :)

Mie mi-a placut si sper sa revin dupa ce voi vizita si alte parti ale Greciei.

Trimis de Cristinica in 04.12.09 16:17:53
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 5210 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cristinica); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere camera
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -100 PMA (din 1 vot)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [04.12.09 20:27:49]

Am pus si eu doua poze una a mea cu piscina hotelului Aristoteles beach si una cu adevarata piscina a hotelului Afitis luata de pe google earth.

Deci tu Cristinica unde ai fost ca pozele tale sunt cam luate de pe undeva?

Si in alta ordine de idei plaja de langa afitis e cam bolovanoasa cu placa masiva in apa si plaja extrem de ingusta cu pietre la mal.

Sunt foarte curios de raspunsul tau. Pentru ceilalti care cititi aici va rog comparati cele doua poze cu aceeasi piscina, sunt una sub alta. Eu zic ca a mea e mai noua din 2007 iar cealalta e ceva mai veche si luata nu stiu de unde. Pacat. Afithos e mult prea superb pentru asa ceva.

Ultima poza e de la adevarata piscina a hotelului Afitis.

[05.12.09 10:23:54]

Cristinica, astept si eu clarificari despre fotografiile incarcate de tine. Poate gasesti un pic de timp sa ne scrii despre cele cele sesizate mai sus de ionescunic.

CristinicaAUTOR REVIEW
    [05.12.09 12:37:13]

well, din acel sejur am ramas fara poze personale, doar cateva pe telefon cam neclare... am cautat cateva poze asa de info (doar am pus doar 4)... imi pare rau pt confuzie dar chiar seamana. Am cautat poza si cu partea asta a piscinei care iti ofera o priveliste superba, dar n-am putut sa o uploadez. iar plaja... e o poza facuta dintr-o parte...

Oricum, multumesc pt investigatiile facute si pentru promptitudine.

O sa scot poza sau rog webmasterul sa o faca.

Thanks

[05.12.09 12:44:35]

Cristinica: am eliminat ambele pozel cu piscina (in plus, o sa mut poza cu piscina de la Aristoteles Beach, icnarcata de ionescumic, la rubrica acelui hotel).

Spune-mi, te rog, despre celelalte - reprezinta cu o certitudine de 100% hotelul descris de tine?

[05.12.09 12:52:17]

mutat fotografia cu piscina hotelului Aristotelles Beach (incarcata de ionescumic) la review-ul postat de acelasi autor din sejurul la acest hotel.

mario 110
    [07.12.09 19:04:35]

cit a costat sejurul?

ce regim hotelier?

pelesh
    [21.07.21 12:45:32]

Escrocherie de 5 stele

Pe la jumatatea lunii mai am cautat o cazare de 4 sau 5 stele in Halkidiki pentru un grup de 16 adulti, 8 cupluri. Perioada dorita a fost 11-18 sptembrie. Hotelul ales a fost Afitis Boutique Hotel pe site-ul caruia am efectuat rezervarea achitand 750 euro adica jumatate din valoarea sejurului pentru fiecare camera. Doua luni mai tarziu, pe data de 6 iulie am primit mail de anulare a rezervarii. Banii platiti au fost restituiti in cont. Pentru ca din cele 8 rezervari facute au fost anulate doar 4 ne-am trezit intr-o situatie imposibila: cei care aveau rezervarile valabile in continuare nu puteau anula fara sa riste pierderea avansului platit. Practic nu mai puteam face alta rezervare unde sa putem merge tot grupul de prieteni. Hotelul nu a raspuns la nici un mail si la motivele anularii era mentionata politica de anulari. Singura referire insa la politica de anulari era cea care specifica pierderea avansului in caz ca noi eram cei care anuleaza. Dupa 2 saptamani de telefoane si discutii tensionate au reusit si ceilalti prieteni sa-si anuleze rezervarile si sa-si recupereze banii.

In concluzie:

- in luna mai cand situatia pandemica era neclara hotelul a promovat un pret atragator;

- timp de cca 2 luni s-a folost de banii nostri (750 euro x 8 camere);

- dupa relaxarea din timpul verii oamenii au inceput sa faca rezervari in numar mare si hotelul a crescut preturile cu cca 30%

- dupa ce au vandut camerele inca odata la noul pret au anulat rezervarile initiale.

Este evident stresul si nervii provocate de "profesionistii" de la Afitis.

Daca ar fi dupa noi acest hotel ar trebui pus pe lista neagra a celorcare nu se dau in laturi de la escrocarea turistilor.

ionescunic