ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2014
ÎNSCRIS: 15.07.13
JUN-2014

Foarte nemulțumit
Sub orice critică

Plusuri si minusuri in insula de smarald

Trecand peste lamentabila excursie in insula Corfu din perioada 17.06.2014-24.06.2014, doresc sa fac la inceput o mentiune despre comportamentul neprofesionist si indolent al reprezentantului [agenţiei] la locatia mentionata, M. L..

In sprijinul celor afirmate mentionez ca la sosirea din data de 17.06.2014, ora 19:10, cursa Tarom ROT 5511, dansa ne-a tinut 2 ore in aeroportul din Corfu Town (Kerkyra) si am reusit sa ajungem la PrimaSol Ionian Sun Louis Hotels din Agios Ioannis Melitieon abia la 21:25.

A doua zi, 18.06.2014, M. L. s-a prezentat la hotel la 12:15, pentru a ne prezenta excursiile optionale, dar cu preturi de cca. 2-3 ori mai mari decat cele prezentate de alti operatori prezenti la hotel. Am discutat despre inchirierea unei masini pe timp de o zi, ceea ce am si solicitat ferm in ziua urmatoare prin telefon. Dansa ne-a promis ca se va ocupa de formalitati si ne va suna, ceea ce nu s-a intamplat, ignorand pur si simplu cererea.

In ziua plecarii ne-am dat seama ca nu ne putem baza pe sprijinul dansei si am sunat direct la partenerul local al [agenţiei româneşti] - Lord Travel, care ne-a confirmat transferul la aeroport si ora sosirii autobuzului la hotel.

Nu suntem numai noi singurii clienti nemultumiti de serviciile oferite de reprezentantul [agenţiei], M. L. In asteptarea de cinci ore in holul hotelului pana la venirea autobuzului care a efectuat transferul la aeroport am avut suficient timp sa schimbam impresii cu ceilalti turisti romani care au beneficiat de acelasi sejur.

O sa punctam pe scurt cateva impresii despre aceasta excursie nereusita:

- Hotelul este extrem de izolat, nu exista posibilitatea de a efectua plimbari pe jos sau de a efectua jogging sau alte metode de relaxare activa; Programele de animatie oferite de hotel au fost jalnice si extrem de plictisitoare;

- Plaja prezinta pietris extrem de ascutit, care se continua si in mare. M-am taiat la picior din prima zi in mare si nu am gasit nici un punct de prim ajutor la hotel. Am avut din fericire instrumentarul necesar asupra noastra si m-am putut ingriji pe durata sejurului ratat;

- Camera de 4* nu dispunea de sampon si nici de deodorant WC. Curatenia se efectua dupa ora 16:00 si nu am inteles de ce am fost obligati sa zacem in holul hotelului in ziua plecarii 5 ore, cand am fi putut fi lasati sa beneficiem de camera pana la ora 16:00. Mentionam ca dupa amiaza si barul din holul hotelului era inchis, asa ca practic nu am avut ce face altceva decat sa facem haz de necaz cu ceilalti turisti romani;

- In afara de mancare, care a fost extraordinara si sezlongurile si umbrelele oferite gratis pe plaja, toate serviciile au fost la pamant, detalii pe care le-am mentionat in cele 3 randuri de chestionare primite (unul din partea hotelului si altele doua cu ocazia unui sondaj in ajunul plecarii efectuat de reteaua Blue Louis Hotels);

- Mentionam si serviciile excelente oferite de linia de autobuze locale Green Line, prin care am facut excursii pana la Kerkyra si Kavos si am beneficiat si de internet WiFi gratuit (la hotelul de 4* era contra cost).

Transmitem impresiile si la AmFostAcolo.ro, unde suntem colaboratori, pentru ca sa atentionam si alti turisti romani despre ce poate oferi acest hotel. Ne gandim sa facem si o sesizare la ANPC, mai ales ca nu am fost atentionati de la bun inceput despre amplasarea extrem de izolata a hotelului si de plaja extrem de periculoasa din punct de vedere al pietrisului contondent, care se prelungea si in mare.

Trimis de addeco in 15.08.14 22:01:55
Validat / Publicat: 16.08.14 01:05:07
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2372 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (addeco); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[16.08.14 01:03:39]

Datele personale nu sunt DEASEMENEA acceptate a fi făcute publice. (am eliminat numele reprezentantei agenţiei, lăsând doar iniţialele)

istratescu
    [16.08.14 05:51:18]

Salut, numele agentiei in privat te rog, multumesc!

addecoAUTOR REVIEW
    [16.08.14 09:06:33]