George Hotel

înscris/ă în 14.08.14
AUG-2014
REGIM MASĂ DP

De nota 5

Am fost acolo din 28 iulie pana pe 5 august, 3 familii cu masini personale.

In primul rand traseul si insula in sine nu sunt atat de spectaculoase fata de restul Greciei, deci nu cred ca merita efortul si oboseala datorita distantei foarte mari pana acolo.

Am ajuns acolo, la receptie... prima surpriza: ni s-a spus ca pentru a avea aer conditionat in camera trebuie sa platim 50 de euro/ camera.

Personalul hotelului cred ca a fost ales special pentru a indispune turistii deoarece nu schitau nici cel mai mic zambet, nu salutau si aveau o privire cel putin ciudata.

Cea mai mare problema a fost insa mancarea. La micul dejun, timp de 7 zile ni s-a servit acelasi fel de mancare fara sa exagerez, iar seara aproximativ la fel.

Norocul nostru a fost ca masa de pranz o luam in oras unde am gasit o taverna cu mancare buna.

Parerea mea este sa taiati de pe lista acest hotel in cazul in care doriti sa ajungeti acolo.

Impresii încărcate de Iustin1 in 14.08.2014 11:29:10

Validat / Publicat: 14.08.14 12:01:02

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: halkidiki, paralia katerini, skyathos

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Iustin1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1349 PMA (din 4 voturi) nota2

[14.08.14 11:59:25]

Mutat în rubrica "George Hotel [Nidri], LEFKADA" (nou-creată pe sait)

[14.08.14 12:00:16]

@Iustin1: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[14.08.14 12:06:47]

- zuftim
[14.08.14 13:56:14]

Interesant review-ul tau... Poti te rog sa exemplifici care sunt acele zone ale Greciei pe care presupun ca le-ai vazut, si fata de care insula Lefkada nu e "atat de spectaculoasa"? Presupun ca sunt mai aproape de Romania decat Lefkada, caci te-ai plans de distanta foarte mare pana in Lefkada.

- Roxie
[12.09.14 14:58:20]

@Iustin1:Da, cam asa e cu hotelul, eu nu am fost atat de drastica :) Dar cum poti sa spui ca insula nu e spectaculoasa?

Publicitate    [20.06.19 07:25:22]