ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2014
ÎNSCRIS: 06.07.11
AUG-2014

Către satisfăcător

încărcat de pe telefon!

Un loc in care nu voi mai merge curand

Daca saptamana trecuta am fost la Water Park si semnalam niste schimbari in bine, saptamana asta am decis sa merg si la Divertiland.

Imediat ce am iesit din A1 si am realizat unde este am avut o strangere de inima, date fiind imprejurimile... Ciorogarla, Bolintin... Mi-am zis in sinea mea, hai ca e in timpul sapt doar nu or fi dat toti navala. Cum am facut stanga din drumul paralel cu A1, am vazut un mare codalau la care nu as fi stat nici moarta daca in masina nu erau 4 copii sub 7 ani care frematau de nerabdare sa mearga la piscina cu valuri.

La coada cred ca am stat 20_25 minute, am platit, ni s-au dat niste bratari cu o curea super murdara si slinoasa, ne-am cautat mai intai sezlonguri cat mai aproape de piscina pentru copii si am mers la vestiar.

La femei sunt 3 sau 4 cabine de schimb, unde este mai mereu ud pe jos, niste bancute, cateva Wc uri unde ti se lipeau papucii si 3_4 cabine de dus pe care mi-a fost teama sa le folosesc.

Casutele de valori sunt in afara vestiarelor si se platesc separat 10 lei. Am observat ca in i teriorul parcului daca erai vazut de bodyguarzi ca faceai fotografii pe topogane, piscine veneau si iti spuneau Nu ai voie.

Sunt f multe sejlonguri, nejustificat de multe, pentru ca erau ocupate in proportiede maxim 75% si in apa nu aveai loc, iar colace nu gaseai, coada la topoganele pt adulti dupa ora 12 era de jos de la baza lor deci cam de 3 etaje de bloc.

Personal, cred ca pretul este mult prea mare pentru ca sa cersesti un colac si sa stai la coada la mancare peste 30 de minute ca si cand ti-ar da ceva gratis. E drept asa personaje cum am vazut aici in Otopeni nu am intalnit. Inital am avut 4 sezlonguri, pentru copii ca sa nu ocupam 6 ca poate mai au si altii nevoie, dar cum ne-am dus in apa deja cineva ne-a carat unul. Asta e stadiul nostru de civilizatie...

Piscinele sunt ok, si mai diverse decat la Water Park, topoganele pentru copii mie mi se par mai sigure, dar salvamarii sunt mult mai putini si prost crescuti: fluiera si iti fac observatie din te miri ce.

Oricum ca is diversitate de topogane este net superior celui din Otopeni, suprafata pe care se intinde este mai mare dar la ce iti foloseste ca sunt daca stai la o caoda 20_30 min ca sa te dai odata si te mai si milogesti de-a dreptul sa iti dea cineva un colac pe care si-l tine pe sejlong ca doar si l-a adus de acasa.

Cum intri in stanga este un loc de joaca cu apa de 5 cm... daca are si atat cu tot felul de pistoale cu apa cu care copii se joaca, galetusele clasice care se varsa pe tine si un loc acoperit cu diverse atractii pt copii, dar unde miroase ingrozitor a sintetic.

Piscina cu valuri este de-a dreptul dementiala, dar datorita faptului ca nu toti au colace, cei fara au toate sansele sa fie zgariati in toata imbulzeala de acolo. Cred ca este cel mai aglomerat loc din parc, cu exceptia locului de vanzare a mancarii.

Cel mai spectaculos este locul cu topogane pt copii, unde este stropit in permanenta de apa, nici nu stii de unde iti cade la un momendat. Galeata faraonului, cred ca este a doua atractie a parcului, si aici mereu iti gasesti un loc.

Investitia e mare, probabil locul nu a fost bine ales si clar exista o necondordanta intre pretul biletului si ceea ce iti pun la dispozitie, numar de sejlonguri, numar de colace, capacitatea piscinelor. Eu am fost marti, deci nici nu vreau sa imi imaginez ce este aici sambata si duminica.

Pentru posibilitati de distractie as mai merge, dar cand ma gandesc la civilizatiei, miros, cozi... clar nu.

Trimis de cristianam in 13.08.14 15:04:03
Validat / Publicat: 13.08.14 16:25:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 3025 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristianam); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[13.08.14 20:51:46]

@cristianam: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

cristianamAUTOR REVIEW
[15.08.14 23:08:17]

@webmasterX: cred ca este ok... lipsesc obiectivele mari de langa si este greu de spus cat de exacta este harta fara ele.

Mi se pare important de precizat ca se poate ajunge cu trenul din Gara de Nord, statia fiind aproape de Parc.

Un alt mijloc de transport este metroul pana la Pacii, si de acolo exista microbuz gratuit din 30 in 30 min.

Ca sa ajungi cu auto daca vii din Militari, iesi din A1 la Carfour, intri in pasaj si tii dreapta ca sa intri in Centura (nuaveti prioritate) si o sa vedeti in dreapta indicator si faceti din nou dreapta... vedeti sa nu urcati din nou in autostrada. Grija in sensul Giratoriu de la Kika. Trebuie sa ajungeti in spatele magazinului, deci urmati drumul paralel cu A1

cristianam
Alte impresii din această RUBRICĂAquapark Divertiland [Chiajna]: