ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2014
ÎNSCRIS: 26.11.11
AUG-2014

Mirifice

Nefiind amatoare de plaja, am pornit cu gandul sa facem cat mai multe tripuri in insula. Am dat o tura prin oras si ne-a cucerit agentia Mythos tours, cu Mr. Peter agent. Peter e o figura cunoscuta in zona, mai ales printre turistii englezi. Este un grec tipic la vreo 55-60 de ani, care sta de vb cu turistii, le povesteste, le da sfaturi... in fine... sa mai spun doar ca si preturile calatoriilor cumparate de la el sunt ff bune. Am facut 4 excursii si am sa incerc sa spun doua vorbe la fiecare:

- la insulele Maratonisi si Keri: cu Kamelia II, un vas ultramodern, unde in echipaj e si fiul lui mr. Peter. Grozav, obligatoriu de facut

- la Blue caves si plaja cu epava: cu vasul Christina, un vas f fain, traditional. Din pacate, am avut parte de o mare extrem de agitata si... mi-am adus aminte de tot ce am mancat in ultimul timp. Oricum, musai si asta de facut.

- in Kefalonia: bestial! dureaza toata ziua, dar a fost ceva de nedescris! Ne-a fost ghid Nikos, un tip haios care nu ne-a lasat sa ne plictisim, mai o glumita, mai o poveste locala... Dincolo de asta, a fost de nota 10 tot, de la drumul pana la Agios Nikolaos, de unde am luat ferry-ul, pana la minunata insula vecina, care... imi lipsesc acum cuvintele, inca sunt sub impresia acestei excursii. Sa o faceti!

- safari trip in Zakynthos. Nu stiu ce nu mi-a placut aici, ca pana la urma sunt lucruri frumoase de vazut. Poate faptul ca am inceput cu stangul: o vizita de o ora jumate la un producator de vinuri, la 9 dimineata, unde unicul scop era sa se vanda... vinurile (la preturi duble fata de alte parti). Poate soferul care habar-n-avea engleza, dar care a refuzat sa opreasca 5 minute la cel mai vechi maslin din insula... Una peste alta, nu a fost nasol. Dar nu e cea mai reusita excursie, chiar daca, de fapt, se vad lucruri minunate.

Morala: nu va zgarciti si mergeti peste tot!

Trimis de elfa64 in 11.08.14 19:21:01
Validat / Publicat: 11.08.14 21:41:37
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2593 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elfa64); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[21.06.17 11:17:07]

@elfa64: Slab de tot review-ul. Nu am înțeles nimic. Detaliile lipsesc (preturi, trasee etc etc etc) Admin mai bine ștergeți!

[21.06.17 11:37:27]

@Danielj: Nu crezi că era mai simplu să întrebi ceea ce te interesează și nu ai găsit în review, în loc să faci astfel de comentarii inutile?

M-am uitat în usercard-ul tău, pentru a vedea cum dai tu detaliile într-un review și am observat că nici măcar nu ai scris vreunul. Deci, așteptăm să ne scrii tu un review despre vacanțele tale, cu toate detaliile pe care ți-ar plăcea să le găsești atunci când te informezi.

[21.06.17 13:03:55]

@webmaster95: Tocmai pentru că sunt nou pe forum nu am apucat să scriu. Mă interesează subiectul asta pentru că urmează să îmi fac vacanța în Zakinthos. Nu o luați în nume de rău. E totuși o critică constructivă.

[21.06.17 13:33:06]

@Danielj:

Admin mai bine ștergeți!

Asta nu e critică constructivă ci aroganță.

Repet, asta nu este atitudinea potrivită pentru nimeni, cu atât mai puțin pentru cineva care nu a oferit (încă) nimic la rândul său.

Dacă te uiți cu atenție o să vezi că autorul acestui articol a fost în Zakynthos acum trei ani, deci și dacă dădea prețuri acestea s-ar putea să nu mai fie de actualitate.

Te sfătuiesc să citești întâi articolele recente, să ceri informații sau lămuriri acolo unde vei avea nevoie și vei primi cu siguranță ajutor. Și nu te aștepta să găsești toată informația într-un singur review, de obicei fiecare scrie cum și ce consideră util.

[21.06.17 13:59:51]

Mai aveți puțin și îmi dați foc. Faceți din țânțar armăsar. Ok mea culpa ca să evitam polemica pe viitor.

Alte impresii din această RUBRICĂExcursii opţionale prin/din Zakynthos: