Family Inn Hotel

Avatar elfa64
înscris/ă în 26.11.11
AUG-2014
REGIM MASĂ DP

Ok, mult mai ok decat ma asteptam

Tocmai ne-am intors si, sincer, nu ma asteptam sa fie atat de bine.

Am stat la etaj, intr-o cladire din spate. Camera a fost in regula... nu grozava, dar nu ma asteptam la altceva (sincer, ma asteptam la muuult mai rau). Curat, o curata zilnic si schimba la 3 zile. Exista si un mic balcon, un TV care prinde tvr1 (cine sa se uite, insa), un frigider care ne-a prins ff bine, exista si uscator de par (perfect!).

Paturile sunt naspa (si credeti-ma, stiu tot ce se poate sti in materie de pat incomod), pernele, la fel... dar se poate dormi. Baia are o buba; dusul e slab ferit de restul camerei printr=-o perdea, deci totul se face rapid fleasca si se usuca tarziu (sau intr-o zona anumita, niciodata). O alta buba este nesimtirea celor din jur, care vorbesc la telefon sau intre ei fie in balcoane, fie in curte. Si asta la miezul noptii. A trebuit sa ii rog de doua ori sa nu mai faca harmalaie pe diversi (nu erau romani) si, spre meritul lor, s-au conformat.

Langa receptie este o sala mare si frumoasa, cu scaune, cu biliard. Aici e bine sa stati sa prindeti net, pt ca e routerul aproape. In camere netul se prinde cu noduri (spre deloc).

Mie micul dejun mi s-a parut ok si divers. sincer nu pricep de ce carcoteste lumea. Doua feluri de paine, doua tipuri de check, toast, gemuri, nutella, cereale, iaurt, oua, branza, sunca, salata, chiar si o salata de paste... ceai, cafea, lapte... cat se poate de bine.

Un mare avantaj al locului este ca e situat pe o straduta ferita, nu in trafic sau balamuc, si totusi aproape de centrul lui Agrassi, de un petic de plaja (unde marea e splendida, mai ales daca sunteti cu copii... se merge f mult pana la apa adanca). Orasul mare e la 2 km, floare la ureche de ajuns pe jos, insa aici e o problema; in cea mai mare parte din drum nu sunt trotoare. totusi am fost de 2 ori si a fost minunat.

Am mers si in mai multe excursii, dar nu organizate de [...], ci cumparate pe plan local. (agentia de turism a fost ok, organizarea a fost buna, dar preturile lor la excursii sunt cu muuuult mai mari decat cele locale)

Impresii încărcate de elfa64 in 11.08.2014 19:09:28

Validat / Publicat: 11.08.14 20:02:01

• A fost prima sa vizită/vacanţă în GRECIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (elfa64); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3598 PMA (din 9 voturi) nota2

[11.08.14 19:39:40]

@elfa64: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

[11.08.14 22:05:29]

- elfa64
[11.08.14 22:13:37]

@webmasterX: dada, acolo este, aproape de soseaua principala (strada este fix in fata bisericii). am inteles si partea cu agentiile...

Publicitate    [17.10.19 14:26:55]