ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2014
DIN: suceava
ÎNSCRIS: 16.01.13
AUG-2014

Drept la replică

DREPTUL la REPLICĂ se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):

O problema a grupului, care a mancat in afara pensiunii si au avut mancare si bautura la pachet.

Cand au mancat la pensiune, fiecare a comandat ce si-a dorit (o omlete uscata, gratar, cartofi la cuptor ca erau bolnavi de pe drum) dar au mancat si placinte poale'n brau, hribi, zacusca de casa, platou cu specialitati, multi papanasi si clatite.

Pentru unii mai mult o indigestie. Asa este in Romania. Te duci la o pensiune, te cazezi, mananci de acasa sau pe cine stie unde pana nu mai poti si de vina este pensiunea unde stai, care isi doreste sa-ti ofere tot confortul si sa te protejeze.

Intregul grup, prin reprezentantul care a facut rezervarea va primi buletin de analiza microbiologica a apei din luna iulie 2014, din care reies calitatile si nu defectele apei din pensiune. Afisul din camere a fost montat la recomandarea organelor sanitare pentru ai proteja pe turisti, localitatea folosind apa din fantani.

De altfel, in fiecare camera exista apa plata imbuteliata pentru consumul turistilor. In plus unitatea dispune de 2 instalatii performante cu osmoza inversa si ultraviolete pentru purificarea apei.

Cel care a facut rezervarea, acuzand problema apei, a asistat cum 3 persoane din personalul pensiunii a baut in fata lui apa de la robinet si nici unul, pe verificate, nu a fost ulterior la spital.

In pensiune in aceiasi perioada au mai fost cazati 8 perechi de turisti care nu au reclamat nimic.

Se pare ca familia care a scris acest ecou este o familie de medici. Ar fi interesant sa publice pe site biletul de iesire din spital cu bacteria sau virusul care a provocat toxinfectia.

Trimis de marschi10 in 11.08.14 18:46:13
Validat / Publicat: 11.08.14 20:34:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GURA HUMORULUI.

VIZUALIZĂRI: 1921 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marschi10); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

cocan [12.08.14 00:27:28] »

@marschi10: Cred ca astia au venit de acasa " ghiftuiti " iar la pensiune a intrat in direct "centrul vomei ", asta am citit si eu cindva in literatura de specialitate. Asta intra direct, fara sa vrei in stari de indigestie (reflex de aparare a organismului), altfel ne intoxicam. Eu sint curios daca puteti sa ne aratati si noua reco mandarea organelor sanitare. (act oficial, nu vorbe). Puteti sa duceti apa si din Prut, lac, balta, izvor etc. calitatile trebuie sa corespunda. Apa plata imbuteliata, banuiesc ca stiti de ce ati pus-o. (sper ca nu este contracost). Cu osmoza inversa, cred ca la dvs. functiona o osmoza directa mai bine, deoarece folositi apa din fintina. (o parere personala). Cu perechile nu ma bag, habar nu am cum au facut jonctiunea, dar este imbucurator faptul ca nu fac reclamatii, nu scriu, stau momentan in banca lor. Bravo lor. Ca si o recomandare, daca astia sint medici au multa carte, 6 ani de facultate, s-ar putea sa-i creada lumea pe ei si nu pe noi (doi)... Si eu cred ca ar trebui sa publice pe site numele bacteriei, pe mine ma intereseaza mai mult daca este GRAM pozitiv sau negativ iar virusul daca este ultrafiltrabil! Daca toate aceste necunoscute se descopera, cred ca stim cu exactitate a cui e vina si putem trage concluziile finale.

luanaluana [13.08.14 21:31:42] »

@marschi10: ,,Drept la replica", la drept la replica... suna ciudat, chiar comic, dar este adevarat.

Am citit dreptul la replica al celui care conduce pensiunea Passiflora si am fost uimita de cat de multe minciuni poate sa spuna. Acestui om ar trebui sa I se retraga licenta de functionare.

Stie foarte bine care sunt minusurile afacerii lui si cu toate acestea reuseste sa pacaleasca destul de multi naivi ca noi si asta doar pentru ca are norocul ca afacerea lui sa se afle intr-o zona destul de frumoasa si cautata de cei care locuiesc la oras, departe de zonele verzi.

Un om cinstit si correct, daca ar fi avut pe mana o astfel de afacere ar fi putut sa te faca sa te simti ca intr-un mic paradis.

Daca nu as fi luat atitudine, m-as fi simtit responsabila sa stiu ca eu am trecut prin ceea ce am trecut si sa permit si altora sa indure ceea ce am indurate eu (vorbesc doar in nume propriu).

Fiecare cred ca stie ce inseamna sa iei 4 GRAME de ampicilina pe zi, intravenos, timp de 5 zile.

Biletul de internare in urgenta si de iesire din spitalul de boli infectioase, telefonul dat la 112 in ziua de sambata 09.08... sunt verificabile si vor fi anexate... nimeni nu poate maslui asa ceva iar in momentul in care voi fi intrebata, cu mare drag le voi pune la dispozitie...

padureanu [14.08.14 12:51:18] »

@marschi10: cat tupeu stimate dle proprietar! incredibil!

se imbolnaveste lumea la dvs in casa (mai si plateste ptr a se imbolnavi) si dvs enumerati ce a mancat grupul! asa ceva nu se face nici daca le ati fi oferit gratis mancarea.

poate se gandeste cineva din grup sa va actioneze in instanta ptr a plati daune ca urmare la ce ati provocat!

cocan, luanaluana, padureanu
Alte articole din această RUBRICĂPensiunea Passiflora [Mănăstirea Humorului]: