ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2014

Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător
Extrem de nemulțumit

Dezamagire totala

Scriu aceste impresii ca un cunoscator al acestui hotel, deoarece in ultimii 4 ani am fost in vacanta de vara cu familia la acelasi hote B. G. Beach. Pana acum hotelul a fost in regula atat in ceea ce priveste curatenia, confortul si calitatea mancarii, dar totul a fost un vis urat anul acesta.

La recomandarile mele am mai tarat dupa mine inca doua familii si am plecat in vacanta la hotelul mai sus amintit. Fiind de-al casei am fost atent la cazare cu receptionerul si am primit camere cu vedere la mare. In camere insa surpriza, mobila rupta, mocheta jegoasa plina de pete, curatenie nu prea parea sa se fi facut de mult, baia nu avea sigilii de dezinfectare pe closet si chiuveta, unii nu aveau prosoape altii nu aveau sapun, chiuveta din baia mea era infundata etc.

Am zis ca este pura intamplare, s-au grabit sa faca curat si au avut scapari, am fost la receptie am vorbit cu receptionerul a rezolvat problemele si parea ca totul este ok, dar dupa trei zile in care nu a venit nimeni sa faca curat m-am panicat, aveam cosul din baie plin cu pampers de la copilul mic, celelate familii la fel nu aveau unde sa mai puna gunoiul, baile nu erau dezinfectate, in camere nu se pusese aspiratorul de trei zile parca eram la noi pe litoral singura diferenta era limba vorbita. Am propus sa scotem gunoiul pe hol, cineva din grup chiar a laut un aspirator uitat pe hol si a aspirat mocheta din camera.

M-am dus iar la receptie si l-am intrebat mai in gluma mai in serios pe receptioner la ce interval de timp se face curat in camere saptamanal sau zilnic si mi-a raspuns ca zilnic. Eram perplex, i-am explicat ca de trei zile nu a mai facut curat nimeni, ca sunt probleme si ca vreau sa discut cu manager-ul hotelului.

Dupa lungi cautari am dat de manager si i-am explicat care sunt problemele legate de curatenie si de monotonia felurilor de mancare, pare surprinsa. I-am mai spus ca vin de 4 ani la acelasi hotel si cunosc standardele anterioare al hotelului. In ziua urmatoare lucrurile s-au mai miscat au venit au aspirat prin camera, au luat gunoiul si cam atat.

Una din doamnele care faceau curat si care vorbea si engleza mi-a explicat ca se ocupa de doua hoteluri si nu are timp de parca eu eram vinovat ca hotelul avea prea putin personal. Despre mancare nu pot sa fiu chiar asa de critic, nu am murit de foame cu toate ca exista o monotonie a felurilor de mancare, bauturile erau ca la all inclusive slabute.

Plaja era ok, apa curata,piscina exterioara in regula cu toate ca avea program pana la ora 18, piscina interioara nefunctionala(cel putin asa ni s-a spus de la receptie). Distractie copii fata de alti ani zero. Niste animatori plictisiti, obositi cu maxim 2 activitati pe zi.

Anul acesta hotelul a fost cu muuuult sub asteptarile mele, ceea ce ma face sa nu mai recomand si sa numai revin vreodata la acest hotel. Daca ar fi dupa mine hotelul ar lua 2,5 stele.

Trimis de aveandrei in 11.08.14 16:02:37
Validat / Publicat: 11.08.14 18:13:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur -Berlin Golden Beach

VIZUALIZĂRI: 3634 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aveandrei); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.08.14 16:21:10]

@aveandrei: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[11.08.14 18:13:46]

@aveandrei: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

aveandreiAUTOR REVIEW
[12.08.14 14:57:13]

@webmaster: coordonatele gps nu le pot verifica, dar ca localizare la nivel de strada este exacta

aveandrei
Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Golden Beach Hotel: