ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2014
ÎNSCRIS: 10.08.14
AUG-2014

Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Oribil, cititi aici inainte de a pleca la acest hotel

As vrea sa incep prin a spune ca inca nu mi-am revenit din socul pe care l-am avut datorita acestui hotel jalnic si prost organizat. Voi incepe cu inceputul:

Am ajuns cu greu la hotel, care este pe niste stradute greu accesibile, a trebuit sa apelam lA un taximetrist local care ne-a cerut evident suma de 10 leva.

Intr-un final, ajunsi la hotel eram foarte incantati ca vom avea o vacanta superba... agentia de turism pe care nu o recomand nimanui (****) ne garantase un super hotel lux bla bla. Am ajuns in jurul orei 11 dimineata. Ne-au spus ca la ora 12 se elibereaza si sa mai asteptam, in fine le-am dat buletinele si am plecat sa pierdem timpul o ora prin statiune.

Pe la 12 si un pic, ne am intors inapoi sa facem si noi un dus etc, ne au spus sa mai asteptam pana la ora 2 pentru ca nu s-a facut curat in camere, adica inca 2 ore pierdute degeaba, ne au dat bratarile si au zis sa mergem sa mancam. Aici a fost socul cel mai mare.

Mancarea ORIBILA si foarte putin diversificata, am avut peste, un fel de chiftele care aratau dezgustator, cateva salate, niste fructe taiate in bucatele mici, aratau vechi si negre pe alocuri, era gris cu lapte si cartofi prajiti foarte tari si plini de ulei, foarte scarbos. Unul din prietenii nostri manca, iar unul din angajatii hotelului a venit si i-a luat farfuria din fata.

Ne-am dus la receptie unde le-am spus ca vrem sa vorbim cu managera hotelului, i-am spus ca nu se poate asa ceva... efectiv nu avem ce sa mancam, mancare putina si foarte proasta cu gust de vechi, aceasta ne-a spus ca mancarea este foarte buna, iar daca nu ne convine suntem invitati sa parasim hotelul. Apoi a venit managerul responsabil cu mancarea, caruia i-am aratat pozele de prezentare ale hotelului si pozele din realitate, iar acesta se uita plin de uimire ca si cum nu vazuse in viata lui ce se petrece in sala de mese. In fine am stat pana la ora 4 sa sunam agentia de turism sa ne ajute cumva, evident a fost in zadar, in receptie mai erau turisti care erau suparati ca si-au ratat vacanta, o saptamana nu vazusera o bucata de carne, facusera bube la gura si enterocolita de la mancare, iar personalul si managera hotelului ridicau din umeri, ba mai mult, ne vorbeau ironic si ridicau tonul la noi.

Am decis intr-un final pe la 4 si ceva sa intram in camere, eram obositi, morti de foame si plini de nervi. La prima vedere camerele erau frumusele, spatioase si mobilate ok, asta pana cand mirosul mucegaiului de pe tavan si imensele panze de paianjen si-au spus cuvantul. Am dormit putin iar apoi am iesit prin statiune, la intoarcere, pe la ora 12, lobby barul a fost inchis cu cheia, iar noi am fost dati afara cu forta. Iesiti pe terasa, am incercat sa vorbim sa vedem ce facem... mai erau oameni nemultumiti acolo, a inceput sa vina personalul hotelului care ne spunea doar noua ca facem galagie desi noi doar vorbeam iar alti oaspeti erau beti si faceau scandal.

Am intrat in camere, a doua zi cand ne am trezit, ce sa vezi, SURPRiZA: pe usile noastre erau biletele scrise in engleza de mana unde eram rugati sa parasim hotelul pentru ca am deranjat personalul si oaspetii... cam ironic desi fusese tocmai invers.

In acel moment am sunat la 112 unde cu greu am dat de cineva cu care sa ne intelegem in engleza... iar intr-un final ne au spus ca nu au cu ce sa ne ajute, agentia la fel... eram ai nimanui. Ne au demagnetizat cartelele si ne au dat sa semnam niste foi cum ca daca mai facem galagie suntem dati afarA. Nu am vrut evidente deoarece scopul lor era ca noi sa plecam de acolo pt ca deja ne aveau la ochi... facand scandal cu mancarea proasta asa ca, au chemat politia: un roman si un bulgar care au spus ca ori semnam ori plecam. Nu am vrut sa semnam, insa am vrut sa ne dea ceva in scris precum ca suntem dati afara pentru a ne putea recupera banii de la agentie, sau macar o parte din bani. Evident nu au vrut sa ne dea nimic, nici macar voucherele. Am plecat asadar dupa doar 1 noapte... suparati, fara bani, fara sa mancam, fara sa ne ajute nimeni cu nimic... toti banii munciti au fost aruncati pe un hotel cu un personal infect cu 100 de reguli si cu conditii mizerabile.

Sfatul meu: ocoliti acest hotel cat puteti de mult, a fost teapa vietii mele... mi am ratat concediul, banii si stomacul :))... nu am cuvinte pentru dezamagirea traita aici...

Trimis de tiberiu anghel in 10.08.14 21:20:20
Validat / Publicat: 11.08.14 00:04:09

VIZUALIZĂRI: 4335 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tiberiu anghel); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Asta am gasit pe usa dimineata

webmasterX [10.08.14 22:24:17] »

@tiberiu anghel: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

puiutea [18.08.14 20:25:35] »

@tiberiu anghel: Se pare ca si-au luat-o si astia in cap, au inceput ca prostii sa-si bata joc de cei care - la urma urmei - le ofera un loc de munca! Nemtilor le place oricum - de, "impaiati" fiind, e oricum bine, vin puhoi, iar pe de alta parte, si noi, romanii am cam imputit locul! Eu abea plec pe 23 august, stau cu inima cat un purice! Nu mai e de mers la bulgari fratilor, dar prin alte parti e cam scump - pentru mine! Sa auzim (si) de mai bine!

puiutea
    Alte impresii din această RUBRICĂMoko Beach Hotel by Grifid (ex Morsko Oko Garden) :