ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2014
ÎNSCRIS: 11.08.09

Aventura Parc Lucianca - Doar pentru familii dornice de aventura

Avand experienta frumoasa a Aventura Park-ului din Brasov, ne-am gandit sa incercam si un parc de aventuri aproape de Bucuresti.

La recomandarea unor prieteni, am ajuns in Aventura Parc Lucianca.

Domeniul este situat in Lucianca, com. Butimanu, dupa Crevedia, in jud. Dambovita si se prezinta ca fiind primul parc de gen, functionand din 2006

Este realizat cu o investie a unui francez, si are numeroase atractii pentru toata familia:

- trasee de escalada de diferite grade de dificultate, atat pentru copii, cat si pentru adulti (combinate cu tiroliana)

- leagane

- castele gonflabile

- teren de minigolf

- tir cu arcul (cred ca aceasta activitate era contra-cost!)

- minigolf

Traseele de escalada+tiroliana mi s-au parut foarte sigure, iar personalul prietenos, amabil si saritor, gata oricand sa dea sfaturi, sa ajute sau sa mearga pe traseu, in cazul in care vreunei persoane (fie copil, fie adult) i se face frica si nu mai vrea sa inainteze.

Tariful de intrare este destul de piperat si se plateste pentru simplul fapt ca intri in parc, chiar daca nu ai de gand sa participi la vreo activitate sau “distractie”. De exemplu, noi, adulti, am dat banii degeaba, pentru ca doar copiii au beneficiat de atractiile parcului.

Tarifele sunt:

- gratuit copiii sub 1 an

- 30 lei copiii peste 1 metru

- 43 lei copil pana in 14 ani (insa doar cu card ISIC-International Student Identity Card)... nu stiu cati copii au acest card...

- 53 lei adult

Tot acolo exista si un bar, unde ai diverse bauturi si produse fast food; nu stiu preturi, nu am luat nimic. In incinta parcului nu este permis sa intri cu mancare si bautura din afara

Au si un cort gen pavilion, destul de maricel, care poate fi inchiriat pentru diverse evenimente.

Se pot organiza petreceri de copii, team-building-uri si tot felul de evenimente.

Aveau progam doar sambata si duminica, intre orele 10.00-18.00

Coordonatele GPS sunt: N 44.6472465, E 25.8997648

Merita sa-l vizitati doar daca participa la activitati atat copiii, cat si parintii; daca te duci acolo doar pentru copil si trebuie sa platesti si tu, ca adult, biletul, mi se pare exagerat de scump.

Trimis de Chloe in 09.08.14 21:17:43
Validat / Publicat: 09.08.14 22:14:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BUCUREȘTI.

VIZUALIZĂRI: 5141 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Traseu recomandat unui copil de 6 ani
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
[1 PMA]

Dan&Ema [09.08.14 23:27:40] »

O apreciere de la noi pt articol. Am fodt si noi cu copiiii aici di vom mao merge. Pacat ca r scump

urmarim articolrle dvs in continuare

dan&ema

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [09.08.14 23:59:21] »

La scorurile astea mă mir că încă nu s-a închis. Ăsta a fost și va rămâne în continuare motivul principal pentru care pe noi ne-ai pierdut de mușterii, fiind până acum singurul parc de aventură (ba nu, mint, mai e și cel de la Trei Brazi) despre care pot spune că serviciile primite nu justifică prețul plătit.

Mulțumesc pentru confirmare.

Dan&Ema [10.08.14 04:18:44] »

@Dragos: si la noi pretul abersnt e motivul pt care am rarit-o si faptul ca 2 adulti si un copil mic platim practic degraba daca intram

dan&ema

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [11.08.14 19:03:28] »

@Dan&Ema: mai sunt alte trei parcuri de aventură în preajma Bucureștiului (vezi articolele mele) - pe alea le-ați încercat? Măcar la astea nu plătiți decât pentru cei care intră pe trasee.

Dan&Ema [11.08.14 19:06:29] »

@Dragos: multumim de recomandare

am aprecia-o

Dan&Ema
Alte impresii din această RUBRICĂSugestii pentru timp liber în București și împrejurimi:

• pagină generată în 0.083209037780762 sec