ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2014
ÎNSCRIS: 20.02.09
JUN-2014

Super hotel de tranzit

In drumul nostru catre Antalya am ales, ca si anul trecut sa ne cazam intremediar in frumosul orasul Kutahya dar, am schimbat hotelul (si bine am facut) din urmatoarele motive: aprecierile si fotografiile de pe AFA cat si pretul platit pentru 3 persoane.

Am ajuns la hotel in jurul orelor 20.30, iar masinile le-am parcat la subsolul acestuia unde un paznic ne-a indrumat catre locurile de parcare rezervate hotelului (din ce am inteles acesta imparte parcarea cu un supermarket). De aici am urcat cu liftul la receptie iar in maxim 10 min., formalitatile de cazare au fost incheiate.

Ca o ciudatenie, de la receptie se urca la Lobby-Bar iar dupa traversarea holului acestuia (aproximativ 10 metri) se ia alt lift catre camerele hotelului aflate de la etajul 2 in sus.

Hotelul este super curat, aerisit, cu mobilier modern si nou cu spatii largi si personal amabil.

Camera spatioasa, mobilier nou si modern (si aici), curata, mocheta pe jos, cu un pat matrimonial mare si super confortabil iar al treilea pat se desface dintr-o canapea de doua persoane. Am gasit in camera: tv LED (fara programe romanesti), minifrigider cu doua ape plate, papuci, fier de calcat si masa aferenta, fierbator de apa cu pliculete de ness si ceai, seif si ceas desteptator.

Baia, mare sclipea de curatenie prevazuta cu obiectele standard: cada mare, prosoape, sapun, sampon.

Lobby-Bar-ul se afla la etajul 1 al hotelului, este mare, luxos cu “de toate” dar scump.

In acea seara am iesit in oras si am mancat cate un kebap foarte bun si ieftin (aprox. 6lei/buc.). Nu imi amintesc numele restaurantului dar se afla la aprox. 50metri de hotel, pe acelas sens de deplasare dar inapoi si este singurul unde se poate plati cu card bancar.

Micul dejun l-am servit in restaurantul aflat linga lobby. Aici am gasit mobilier nou, aranjat cu bun gust si curatenie. Meniul a fost bogat si a inclus: cateva tipuri de branza si cascaval, iaurt, salam rozaliu (de care nu ne-am atins), unt, miere, gem, rosii, castraveti, masline, suc natural de portocale, alte tipuri de sucuri (gen tec), fructe, ceai, cafea si o paleta larga de specialitati de paine. Toate produsele sunt proaspete. Programul de masa incepe de la 06.30, avantajos pentru cei care au un traseu mai lung de parcurs (Alanya).

Dupa servitul mesei, in jurul orelor 08.00 am “executat” chek-out in 5 min continuindu-ne drumul catre frumoasa Antalie.

In concluzie recomand hotelul fara nici o rezerva, este peste Grand Cinar la toate capitolele iar daca il cautati in oferte din timp il ve-ti gasi cam la acelas pret. Nu spun ca, Grand Cinar nu este frumos dar Hiltonul este super.

Trimis de bobyrodin in 09.08.14 17:29:30
Validat / Publicat: 09.08.14 20:49:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2259 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bobyrodin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 receptia, check-in rapid fara probleme
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 38.48 EUR pe cameră

[09.08.14 20:56:38]

@bobyrodin: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

[09.08.14 21:45:57]

Este ok.

[17.12.14 17:14:38]

@bobyrodin - Buna!

Poti sa-mi spui, te rog, daca in pret a fost inclus si micul dejun? Multumesc.

[17.12.14 17:26:20]

Salut. Da a fost inclus si micul dejun.

[17.12.14 17:28:56]

@diaanaid: revin, daca ai achizitionat deja biletele pentru concediul de la anul, pentru un pret bun iti recomand sa urmaresti ofertele de pe booking.

[17.12.14 20:29:45]

@bobyrodin: Multumesc pentru raspunde, Asa am sa fac. Acum Vrem sa facem reservarile pentru Alanya si cautam un hotel de transit.

[26.04.15 22:05:26]

@bobyrodin -

... revin, daca ai achizitionat deja biletele pentru concediul de la anul, pentru un pret bun iti recomand sa urmaresti ofertele de pe booking.

Să înțeleg că ai rezervat acest hotel pe booking?

Din octombrie tot caut oferte și nu găsesc nimic rezonabil. Prețul plătit de tine este unul foarte bun. Acum costă 92,15 euro pe noapte camera dublă cu mic dejun inclus și posibilitate de anulare, ceea ce mi se pare totuși cam mult.

Pentru anul acesta ce ai ales?

[27.04.15 17:20:08]

@nicole33 - Noi am rezervat in final la Grand Cinar - 45 Euro - camera dubla, anulare gratuita, cu mic dejun, prin booking.

[27.04.15 17:40:37]

@diaanaid -

Mulțumesc pentru răspuns.

Şi eu am rezervare la Grand Cinar, făcută tot pe booking, unde am mai fost de trei ori până acum și unde am fost mereu mulțumită, dar mă gândeam să mai schimb peisajul, însă prețul actual de pe booking pentru Hilton Garden Inn mi se pare totuși mult prea mare, chiar dacă hotelul este mai bun. Până la urmă este vorba doar de o noapte în tranzit, unde nu caut mare lux.

[29.04.15 09:42:27]

@nicole33: scuze pentru că răspund aşa târziu. Din păcate această ofertă de preț nu am m. ai găsit-o anul acesta nici pe booking nici direct la ei (au avut în ianuarie o ofertă pentru perioada dorită de noi dar, tot scumpă a ffost). Anul acesta m. am orientat către Grand Cinar, 42 euro dubla cu mic dejun achiziție făcută de pe booking in februarie pentru data de 20.08.

[29.04.15 18:59:42]

Mulțumesc pentru răspuns.

Și eu am rezervat tot Grand Cinar la 40 de euro încă din octombrie anul trecut, dar tot de atunci caut o ofertă rezonabilă pentru Hilton Garden Inn, însă fără succes. Doream să încerc și altceva, dar fără să plătesc dublu doar pentru o stea în plus.

[29.04.15 19:34:37]

@nicole33: rugăminte, dacă între timp găsiți o ofertă buna (50 - 60 euro) pentru Hilton Garden Inn, vă rog să mă anunțați. Caut și eu și, cu siguranță dacă voi avea norocul să găsesc o ofertă buna la acest hotel am să vă informez.

[29.04.15 19:38:40]

@bobyrodin -

Sigur că da. Intru aproape zilnic, mai ales că mai am mai puțin de o lună până plec. Deja mi-aș putea permite și o nerambursabilă care este ceva mai ieftină.

La un preț asemănător, 50-60 de euro, speram și eu să găsesc oferte.

bobyrodin, diaanaid, nicole33
    Alte impresii din această RUBRICĂHilton Garden Inn Hotel: