ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.12.2009
AUG-2009
2 AD. + 1 COPII

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Interesant

Super in aceasta vila toate conditiile, am avut si acces la piscina nota 10, se poate manca langa vila nu mai stiu cum se numeste restaurantul dar am dat 100 de euro doua persoane trei mese pe zi.

Se pot face diverse excursii destul de interesante.

In curtea interioara predomina portocalii si lamaii, flori si multa vegetatie este ok, au si posibilitatea de a face un gratar - asta in cazul in care este dornic cineva sa-l faca.

Trimis de tarratic in 03.12.09 10:18:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: peninsula peloponeza Eghio,Patra

VIZUALIZĂRI: 2632 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tarratic); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 pe terasa din fata apartamentului la o vorba.....
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -300 PMA (din 4 voturi)

mario 110
[24.01.10 18:35:48]

- 180 de euro toti 3 sau de persoana?

- e departe de plaja?

- puteti sa-mi dati informatii cum ati ajuns acolo, prin ce agentie, sau o adresa de e-mail direct de acolo, etc?

va multumesc

tarraticAUTOR REVIEW
[26.01.10 11:51:42]

180 DE EURO doua persoane copilul de 7 ani a fost luat in calcul de catre ei. Plaja este ingusta dar foarte curata, este aproape de vila la cateva minute de mers pe jos. Am plecat prin intermediul unei agentii dar asta nu conteaza a fost o oferta la vremea aceea, calatoria a fost facuta cu masina Bulgaria Grecia si de acolo am traversat cu bacul in corfu. eu am atasat doar cateva poze cu piscina si terasa mare restul sunt tot de acolo atasate de catre alti turisti. Merita toti banii de fapt este pomana curata.

mario 110
[26.01.10 18:02:19]

multumesc mult. bafta.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[14.05.10 19:20:17]

Am si eu o mama ca orice om si mama mea s-a intors de la acesta vila marti 11 mai2010 dupa un superb si insorit sejur. Au fost 3 femei intr-o garsoniera cu un dormitor cu pat dublu si o bucatarie in care mai era un pat. Conditiile de cazare au fost bune spre foarte bune cu self catering.

Drumul a fost foarte chinuitor, s-au facut 20 de ore la dus si 19 la intors.

In Acharavi au inchiriat Opel Corsa cu 30 de euro pe zi si au primit reducere 10 euro pt ca au venit din partea ghidului.

Pretul sejurului a fost cam 1000 roni pentru 3 persoane cazare 6 nopti si transport autocar. Nu au luat decat seara greceasca care a avut loc surpriza la Taverna Tripa, cea mai renumita din insula.

Au colindat un pic, s-au ratacit de mai multe ori, au pierdut masina in Kerkyra, pt ca nu mai gaseau locul unde au parcat-o, dar s-au intors fericite pentru ca au vazut locuri superbe cum ar fi Kassiopi, Ipsos, Vf Pantokrator si Paleokastritsa.

Au intrat si in apa doar pana la genunchi dar altii mai curajosi au intrat mai mult.

Daca cineva are intrebari, raspundem cu placere!

Sanziana
[14.05.10 20:06:23]

@ionescunic, nu ai convins-o pe mama ta sa ni se alature? eram curioasa sa aud varianta ei despre aceasta iesire, dumnezeu stie de cand ma chinui sa o trimit pe mama intr-o excursie cu fetele dar nu am nici o sansa

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[14.05.10 20:26:35]

E greu, are 65 de ani si foarte mare dor de departari, insa cu computerul mai greu sau deloc, abia am invatat-o cum sa-i dea drumul si sa-l inchida in fiecare zi cand suntem in concediu.

Ca sa va dati seama ce poate face o femeie iesita la pensie cu 1000 de roni pe luna-15%, in 20 mai pleaca in Thasos 6 nopti cu autocarul, apoi pe 4 iunie in Croatia 10 zile tur de tara si in 3 octombrie in Zakynthos si cam atat. dar strange bani tot anul si face economii si calcule zilnice.

Oricum ce am scris mai sus sunt un rezumat al spuselor mamei si partial al matusii cu care a fost.

Sanziana
[14.05.10 20:40:33]

un mare bravo mamei tale si sa o tina D-zeu sanatoasa

judit60
[09.07.10 10:22:07]

Buna. M-ar interesa cam cat timp v-a luat drumul pana in Corfu.

Vreau sa ma duc si eu anul acesta cu masina, si as dori sa aflu mai multe lucruri despre drumul in sine. Daca poti te rog scriemi o relatare mai ampla la adresa mea de mail jgroszmann@gmail. com. Iti multumesc anticipat.

tarraticAUTOR REVIEW
[09.07.10 13:14:00]

Buna, drumul este cam lung si trebuie sa va cazati o seara undeva ar fi de preferat la jumatatea drumului Manastirea Meteora aveti de vazut ceva frumos sau la Cozani noi ne-am cazat in orasul din urma.

Drumul este foarte BUN. Daca sunteti doi soferi se poate ajunge si direct dar nu stiu daca se poate traversa si seara cu bacul, peisajele sunt de vis. Drum bun!

ionescunic, judit60, tarratic
Alte impresii din această RUBRICĂVila Fani: