ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2014

Sub orice critică
    Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Nu mai revenim

Am ajuns luni la prânz și la ora 13 eram în camera. Camera mare, cu un pat imens, TV flat cu mufa USB, minibar, seif, balcon mărișor cu un șezlong. Baia destul de încăpătoare, chiuveta foarte foarte mica iar para de dus este minuscula și nici nu sta bine în suportul ei. Aerul condiționat mergea doar pe rece, indiferent de ce temperatura stabileam din telecomanda, tot 19 maxim 20 grade făcea. La 4 stele se vede chitul de reparație pe lângă uși, ușa de la balcon se deschide groaznic de greu și capacul de la toaleta cade indiferent de ce-i faci (noi l-am legat pana la urma).

Accesul la piscina este gratuit dar nu am mers decât în prima zi, următoarele zile mergând pe o plaja vecina. Distracția la piscina este zero.

Și colac peste pupăză, intrarea în mare este... adică nu este, ca sunt niște pietroaie imense, noroc de plajele vecine.

Mâncarea... Aici este JALE! Micul dejun a fost același în fiecare zi, fără gust. Cafeaua era un fel de apa colorata cu gust de cafea, asa ca dimineață mergeam pe plaja și ne luam de acolo. Prânzul și cina le-am luat 2 zile la rand, din păcate pentru noi, și nu ne-a mai trebuit. Este primul restaurant în care am mâncat si bucătarul este pe lângă complet. Escalop de porc la care am adăugat cartofi gratinați și mi-a adus o chestie care nu se putea manca, cu cartofi fierți. Soția a luat piept de pui cu legume și i s-a adus o chestie care plutea în ulei. La mine mâncarea era extraordinar de sărată iar la ea nu avea pic de sare.

Personalul este foarte săritor, din punctul meu de vedere având nota 10!

În concluzie: cazare 8, personal 10, mâncare - 1, distracție 0.

Cu siguranță nu vom reveni!

Trimis de mariusoms* in 09.08.14 10:58:03
    Validat / Publicat: 09.08.14 11:52:54
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Costinești, Bran Moieciu, Valea Prahovei.

VIZUALIZĂRI: 3391 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mariusoms*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.08.14 12:33:13]

Elsa76
    [11.08.14 12:03:33]

Buna. Pentru noi este al 4lea an cand mergem aici. Anul trecut am beneficiat de piscina pentru prima oara si am fost incantati. Micul dejun a fost foarte bun, complet. Ai dreptate la capitoulul cafea, insa am fost la 4**** in Grecia si crede-ma ca era oribila. Mie imi place ceaiul si la Malibu aveau o caseta cu 4-5 tipuri de ceai... au disparut?! Nu sunt o mare bautoare de cafea si poate de aici ideea ca nu pot judeca un hotel dupa cafea. Pot spune de asemenea ca masa de pranz s-a imbunatatit enorm, aveau vreo 4 feluri de ciorba anul trecut, comparativ cu acum 2 ani unde nu prea aveai ce alege, pestele, friptura si acel cartof copt cu smantana si marar de care imi aduc aminte erau foarte bune... iar deserturile... dementiale. Sora mea a stat la Hotel Parc unde la micul dejun i s-au servit cornuri dintr-o punga rasturnata pe o tava. La Malibu imi aduc aminte de platouri cu minipateuri cu crema de vanilie, crem ade zahar ars si pandispan cu cacao... au disparut?!... erau 4 feluri de branza, 3 feluri de cascaval, mezeluri, peste, 2-3 feluri de oua, unt, margarina, iaurt, lapte, fulgi, 2-3 feluri de dulceata, fructe de vreo 3 feluri... crenwursti... si niste cartofi prajiti in pesmeti deliciosi... ce anume s-a schimbat si nu avea gust? te rog sa ne precizezi, ca sa stim si noi ca mergem cu copii de 3,4 ani si nu vrem sa ii inbolnavim, desi in 3 ani la rand nu ni s-a intamplat. Poate au schimbat bucatarul de anul trecut, poate s-a plictisit de gatit, etc. Noi alegem acest hotel pentru ca este primul de la bariere din Mamaia, linistit, cu familii cu copii... pentru piscine si distractie... maxima... cred ca ai ales bine sa accesezi alta plaja... si recomand tuturor celor care vor distractie maxima sa plece in alta parte si sa ne lase noua plaja asta, asa murdara si plina de pietroaie... si lipsita de distractie... Nu stiam ca marea a adus pietroaie imense, cat am fost noi nu erau... insa nu cred ca hotelul este responsabil de acest lucru... ci cei care se ocupa de administrarea plajelor... de tantari nu ai zis nimic?! Nu mai sunt?!... au pus plase la camere? aparate? ... Pe astia da, nelipsiti din personalul noptii la Malibu!!! ... si sunt asa de bine hraniti, ca 2 aparate nu faceau fatza... evident aparatele aduse de acasa...

Elsa76
    Alte impresii din această RUBRICĂMalibu Hotel: