ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2014
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 10.09.10
AUG-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 6 luni si 2 ani

Ne vom întoarce cu plăcere la acest complex de vile

Am făcut rezervare pentru numai 4 nopți la hotel Slovenska Plaza 3 stele, dar cred că o dată ajuns acolo nu mai vrei să pleci acasă. Deși camera rezervată nu avea balcon in voucher, cand am ajuns acolo am avut plăcuta surpriza că aveam și balcon și chicineta. La receptie totul a mers foarte repede, toate formele erau deja fixate. Domeniul de vile este foarte mare și atât noi cat si bagajele am mers către cameră cu trenuleţul.

Cele 2 piscine curate și îngrijite, sezlongurile erau destul de puține, dar puteai să stai și fără. Lucrul care mi-a plăcut mult este că apa în piscine era din mare. Locul de joacă pentru copii (tobogane, leagăne, plăci de escaladat) a bucurat pe toți copiii. Seara mici distracții gen club pentru copii îi țineau ocupați.

Mâncarea la restaurant este foarte ok și diversificată. Citisem pe net că nu prea ai ce să mănânci la micul dejun, dar m-am convins că nu este așa. Dacă compari cu AI de la turci probabil că ești dezamăgit însă meniul bufet: chifle diverse, cornuri umplute cu cremvusti sau pizza, ouă fierte, omletă, mezeluri vreo 3 modele, cârnați prăjiți, brânză, cașcaval, rosii, cereale diverse cu lapte sau iaurt, unt, margarină, dulceata, miere, ceaiuri diverse, automat de cafea, automat de sucuri naturale, etc., nu cred că nu poate satisface nevoile unui pretențios. In restaurant există scaune speciale pentru copii, angajati care cunosc limba engleză, restaurantul este în interior, dar poți mânca și pe terasă. Fiecare masă durează 2-3 ore, deci dacă iei AI nu ai cum să ratezi. Prânzul și cina nu le pot descrie identic pentru că noi am avut doar micul dejun inclus, însă celălalt cuplu cu un copil de 2 ani s-au declarat mulțumiți de diversitate: ciorbe, mazăre, legume, pui, porc, peşte, paste, etc.

Mai are rost să descriu stațiunea? Noi am fost la Budva de 5 ori si as mai merge, dacă nu ar trebui să merg atâta pe drumul ăla obositor. De fiecare dată când am mers am descoperit noi clădiri și hoteluri construite, terase, restaurante. Dacă nu ai mese incluse te descurci foarte bine mancând la împinge tava-express restaurant. Atașez poze cu prețuri de la o terasă cu mâncare si poze cu complexul de vile.

Dacă mă întrebați de minusuri există unul: complexul duce drept spre plajă, dar nu spre cea cu nisip fin.

Sezlongurile pe plajă cam scumpe 8-10 euro (2+ umbrelă), luna august cam aglomerată însă parcarea este ok, acoperită de solare și ieftină 4 euro/zi. Internetul se plătește la receptie 2 euro/zi sau 10 euro/7 zile. Semnalul este bun dar taxa se plătește numai pentu un device. Data viitoare luăm routerul cu noi. Pentru cei care nu sunt așa dependenți de net se pot mulțumiți de internetul free la terasele pe plajă. Iei o cafea si primești parola.

In camera multe posturi tv si smart led, dar cine are nevoie de el? Aer conditionat in fiecare camera, restaurant cu muzică live seara, farmacie, market, haine, situat aprozar în incintă.

Trimis de abniela in 09.08.14 00:22:56
Validat / Publicat: 09.08.14 02:21:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MUNTENEGRU.

VIZUALIZĂRI: 4586 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (abniela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 cam asa arata complexul de vile si piscinele, etc
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[09.08.14 02:21:36]

abnielaAUTOR REVIEW
    [09.08.14 08:24:15]

@webmasterX: Ce ai setat tu este deja mult în interiorul complexului. Tu trebuie să ajungi aici (42.286611,18.842944) google.com/maps/place/42% ... 2!3m1!1s0x0:0x0

Este o intrare în parcare cu barieră. Apeși buton, iei bon, intri. Apoi cu acel bon după ce descarci bagaje mergi înăuntru la recepție și ori plătești 1.5E/oră, ori ceri parcare cu ziua și este foarte convenabil. 4E/zi. Nu gasești altundeva mai ieftin in Budva, și să o lași aiurea pe undeva e riscant că se ridică continuu mașini și taxa de recuperare este mai mult de 100E.

Dacă alegi să ți mașina acolo îți recomand să o duci în spate că este acoperită și nu sta mașina în soare. Adica aici google.com/maps/place/42% ... 2!3m1!1s0x0:0x0

[09.08.14 09:49:01]

@abniela: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate

oanahandbal
    [08.06.15 14:10:55]

buna ziua anul acesta urmeaza sa merge. in aceasta locatie

imi puteti spune ce traseu a-ti ales si mai ales la intoarcere unde a-ti mai stat o noapte

mentionez k plecam din bucuresti la dus avem cazare intermediara dar la intors nu stim unde sa alegem

multumesc

abniela, oanahandbal