51956

înscris/ă în 02.08.12
JUL-2014
REGIM MASĂ fara masa

Tot ce trebuie :)

Fiind intr-o mini drumetie pana in zona, sa facem o plimbare cu trenul, ne-a prins seara si am decis sa ramanem acolo o noapte. Mare aventura, deoarece era si vara si weekend pe deasupra, si nu cred ca sunt mai mult de 3 unitati de cazare in zona.

Intr-un final am ajuns la Casa cu Platani, care e in Ciclova Montana, undeva la vreo 5 - 6 km de Oravita, drumul fiind destul de prost pana acolo. Pensiunea e situata in apropierea ruinelor unei foste fabrici, inainte de manastire, foarte cocheta si aranjata, cu o curte interioara unde te poti relaxa la umbra unor copaci.

Noi nu am luat micul dejun fiindca am plecat devreme dimineata, o camera dubla a fost 100 ron / noapte. Camera suficient de spatioasa, cu un pat dublu, un televizor functional si suficiente canale, mocheta, dulap, 2 noptiere, fiecare cu veioza ei. Baia cam micuta dar dotata corespunzator si modern, prosoape, papuci, gel dus / sapun / sampon, inclusiv pasta de dinti.

Nu am apucat sa experimentam foarte mult serviciile oferite sau personalul, dar ca si concluzie de o noapte, pensiunea se prezinta foarte bine, merita incercat daca sunteti prin zona, mai ales ca e ori asta ori Cabana 5 Brazi, deci nu prea sunt multe variante.

Vazand si pozele incarcate de ceilalti utilizatori, noi nu am apucat sa facem, mi-aduc aminte ca am ramas placut impresionata de aranjarea holului de la etajul camerei unde am stat, 2 fotolii cu lemn masiv si o masa cu carti, ma simteam ca in libraria unui castel, un mare plus pt asta.

Un minus ar fi faptul ca noi cand am ajuns, initial ni s-a spus ca nu au camere disponibile, ca pe urma sa isi aduca aminte ca tocmai ce plecasera niste turisti . Problema e alta,ca de fapt am avut impresia ca erau chiar destule camere libere, masini in parcare nu am vazut, si cand am fost condusi la camera, au gresit camera, urmand sa ne duca ulterior unde trebuie (deci era si aia libera? :) Nu stiu care sa fi fost scopul dar asta e singurul lucru care ne-a facut sa-i dam un minus.

Impresii încărcate de angell in 06.08.2014 20:35:05

Validat / Publicat: 06.08.14 22:10:50

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Apuseni

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (angell); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  0 PMA (din 0 voturi) nota2

[06.08.14 23:41:20]

@angell: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

- angell
[08.08.14 16:17:46]

@webmasterX: M-am uitat acum. Vad ca e trecuta in Oravita pensiunea pe harta, de fapt e la Ciclova Montana aproape de biserica Maria Ciclova.

[08.08.14 17:48:00]

Am modificat coordonatele, drept urmare te rog mai aruncă o privire peste harta interactivă AFA.

Ne poţi confirma (sau infirma) că actuala localizare este cea corectă?

Mulţumim.

- angell
[09.08.14 12:11:54]

@webmasterX: Da, asta este.

• Frumos de tot! (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 9.75 (scris in 01.07.14 de Fla din CLUJ) - RECOMANDĂ
  • Pensiunea Casa cu Platani (Apr.2014) - punctaj satisfactie: 9.75 (scris in 25.05.14 de Testosu' din BUCURESTI) - RECOMANDĂ