Comandor Hotel

înscris/ă în 04.08.14
JUL-2014
REGIM MASĂ DP

4 stele inexistente

Am petrecut 3 nopti la acest hotel, printr-o rezervare realizata pe siteul booking. Mentionez ca nu am mai petrecut vacante in strainatate, asa ca nu fac nicio comparatie de genul acesta.

Sa incepem cu inceputul. Cunosteam hotelul, in urma vacantelor nenumarate petrecute in copilarie in Mamaia, nu era o surpriza cum arata cel putin din exterior si in combinatie cu review-urile citite anterior, mi-am dat seama ca nu are cum sa fie un hotel de 4 stele cum sunt altele la care am stat in Romania.

Ca si puncte tari ar fi: - check in-ul facut foarte repede, desi ora normala ar fi fost 18:00, am ajuns la ora 12:00 si am primit camera in cca 10 min. Micul dejun a fost inclus si asa cum alte hoteluri de pe litoral practica metoda demipensiune mai comunista prin care te obliga sa consumi la ei o anumita suma din cea alocata cazarii, asa a fost si aici, cunoscand deja dinainte ca aveam demipensiune in pretul cazarii. Doar ca prin demipensiune la ei se intelegea pranz si cina si mic dejun deja inclus.

La restaurant sunt de acord cu cei care au precizat ca atitudinea tanticilor era depasita si ca era evident ca erau foarte sictirite de ceea ce faceau. Copiii care serveau cu varste intre 16-20 de ani foarte seriosi si proactivi, mi-a placut de ei.

Cat despre pisina hotelului, era destul de harmalaie, deoarece deservea cele 3 hoteluri - Comandor, Orfeu si Amiral.

In camera era destul de ok si curat in mare; praful nesters si miros foarte urat in baia carpita pe alocuri pe la faianta iar cabina de dus semidefecta, ca ii cam cadeau manerele cand o inchideai (apreciez papucii si halatul de baie!).

Si cam asta ar fi povestea, eu as mai merge acolo doar daca nu as mai gasi in alta parte cazare, mi s-a parut si destul de scump... dar acum fiecare dupa posibilitati.

Impresii încărcate de merisa in 04.08.2014 10:45:49

Validat / Publicat: 04.08.14 11:44:28

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (merisa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[04.08.14 11:44:05]

@merisa: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Priveliștea face toți banii! (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 9.20 (scris in 08.09.18 de Rofri din BRAşOV) - RECOMANDĂ
    [Selectat ca MINI-GHID AmFostAcolo ptr această destinaţie]
  • Hotel Comandor din Mamaia sau... o intoarcere in timp!!! (Aug.2018) - punctaj satisfactie: 8.00 (scris in 08.08.18 de iuliana 21 din CăLăRAşI) - NU RECOMANDĂ
  • Foarte frumos (Jul.2016) - punctaj satisfactie: 9.00 (scris in 28.07.16 de adrian70_VL din VLăDEşTI [VL]) - RECOMANDĂ
  • Un Horror la Marea Neagra (Sep.2015) - punctaj satisfactie: 3.35 (scris in 02.10.15 de Cristianus din IAşI) - NU RECOMANDĂ
  • Bunicel (Aug.2015) - punctaj satisfactie: 9.50 (scris in 03.08.15 de AlinaEpure din TG MURES) - RECOMANDĂ
  • Acceptabil (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 7.60 (scris in 10.08.15 de VALERIO din BUCURESTI) - NU RECOMANDĂ
  • Dezgustator (Jul.2015) - punctaj satisfactie: 5.30 (scris in 06.08.15 de liviucimpan din DEJ [CJ]) - NU RECOMANDĂ