Silence Beach Resort [Kizilagach]

JUL-2014
REGIM MASĂ UAI
916euro
+ COPII: 1 -- varsta: 10ani

Bine, dar nu foarte bine.

Ne-am întors de la acest hotel pe 28 iulie fiind a doua experiență în Turcia (prima a fost la Hotel Club Egeria în Kusadassi acum 6 ani), în ceilalți ani ne-am tot plimbat prin Bulgaria.

E adevărat cam tot ce se scrie despre hotel, are și plusuri: aquaparcul, luna parcul, mâncarea bună și suficientă, șezlonguri se găseau la orice oră (noi nu suntem matinali), spectacolele foarte frumoase,

dar și multe minusuri: curățenia nu se făcea întotdeauna cu seriozitate, minibarul ,,uitau” uneori să îl completeze, faptul că personalul avea o atitudine de indiferență față de clienți, marea cu multe pietre deranjante la picioare și foarte abrubtă la mal.

Când am primit camera nu era pregătită în totalitate, ne-au spus că o vor finaliza mai târziu dar s-a întâmplat tocmai a doua zi și nici atunci nu a fost ok.

Un alt fapt care m-a mirat la un hotel de 5 stele a fost faptul că de ziua mea nu am primit în camera nici o șampanie sau un coș cu fructe, nimic, nici măcar minibarul nu l-au completat în ziua aceea, ceea ce chiar în Bulgaria unde nu sunt atâtea pretenții nu s-a întâmplat (fiind zilele unor preteni din grupul nostru).

Una peste alta nici cu mari pretenții nu am ajuns la hotel deci dezamăgirea nu a fost așa mare.

Până la sfârșitul sejurului ne-am simțit bine fără alte incidente.

În hotel predomină rușii și turcii. Cât am stat noi erau patru–cinci familii de români.

Dacă nu sunteți mofturoși puteți merge liniștiți în acest resort, vă veți simți bine.

Voi posta și fotografii dar încă nu le-am descărcat din aparat.

Impresii încărcate de laritani in 03.08.2014 19:13:21

Validat / Publicat: 03.08.14 20:40:46

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Hotel Club Egeria în Kusadassi
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria- Hotel Royal Nisipurile de aur, Riu Evrika Sunny Beach, Marina Royal Palace Duni, Miramar și Sol Luna Bay Obzor.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (laritani); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  3600 PMA (din 7 voturi) nota2

[03.08.14 20:39:03]

Bun & echilibrat review de debut - merită remarcat.

@laritani: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[03.08.14 20:41:11]

Publicitate    [20.10.19 13:01:36]