ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2014

Sub orice critică
Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Evitati SURTEL!!!

Am plecat impreuna spre Kusadasy, cu speranta revederi acelor locuri fantastice. Am mai fost amandoi la kusadasi in urma cu trei ani si a fost exceptional!

Prima oara am fost cazati la hotel Arora. Mancarea berechet, petreceri organizate in incinta hotelului, seara de seara, bauturile foarte bune, ce mai, o atmosfera ideala pentru o sapatama de calmare si linistire si de incarcarcarea bateriilor pentru revenirea in tara si reintoarcerea la serviciu.

Acum vine sfatul meu [ am totusi o experienta dupa 12 ani de sejururi!! ] pentru voi toti care vreti sa va decideti sa alegeti acest hotel numit SURTEL!!

Va rog din suflet evitatil!!! In primul rand ca are 3 stele si vorba unei doamne din autocar ca la ei trei stele sant 2 stele in tara!!! Cam asa a fost si cu pacaleala pe care am luat-o toti cei 8 persoane care am ales acest hotel de niciunelea.

La intrare te izbeste deja o primire foarte calda de iti vibne s afaci stanga imprejur. Cand am ajuns noi ne-au gasit camere care incotro iar la camera unde am fost eu si sotia [ cam 324!!! ] am gasit o vedere perfecta: Un perete al unei casei situata fata in fata!! Atat. Cand am coborat si am intrebat receptionerul mi-a spus: mister, hotelul e full!!

Cand am iesit spre seara in hol, ne-am intalnit cu cativa din grupul nostru si cand le-am spus ce vedere avem noi, o doamna din grup mi-a spus ca asa a patit si ea dar a coborat la receptie si dupa 5 euro ia schimbat camera cu alta vedere!!! Confortul acestei camere este fara comparatie!! Este un scaun in camera, la noi era ars de la o tigara [ buretele ], baia te zapaceste mirosul de... altceva de urina ca imi aduc iar aminte de am trebuit sa ne cumparam noi un dezodorizant la toaleta!!!

Mancarea este cat de cat acceptabila. Eternele legume [ vinete coapte, fasole verde coapta ], supe crema de culori necunoscute iar carnea a fost doua zile ca sa nimerit sa fim in ramadamul lor [ oaie mini cubulete si chebab ] dar cu urmariri daca mai vrei o portie!!! Dulciurile acelasi pe toata perioada. Crema de zahar ars, din trei culori, unde predomina aspartanul la greu!!

Singura parte frumoasa a acestui hotel este faptul ca piscina si restaurantul sant pozitionate sus pe hotel!! Deci, oameni buni, asta este!

Va mai reamintesc: EVITATI acest hotel indiferent ca va ofera agentiile de voiaj 23 de euro pe sejur!!! pentru 40 de persone!! Mai bine mai da-ti 80 de euro in plus dar mergeti la un HOTEL de 4 STELE!!!

Cu mult drag, George N.

Trimis de george61 in 03.08.14 18:49:06
Validat / Publicat: 03.08.14 19:28:56

VIZUALIZĂRI: 2275 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (george61); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 17.00 EUR pe cameră

[03.08.14 19:27:46]

@george61: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[03.08.14 19:37:26]

melena
    [03.08.14 20:44:17]

Cum de v ati pacalit, dupa atita experienta de viata si de sejururi? Ce s a intimplat? O dezinformare?

Care a fost realitatea, ca sa evite toata lumea asa necazuri?

Concedii placute!

[03.08.14 21:02:18]

@webmasterX: Am incercat sa fac un zoom dar nu gasesc unde sa fac acest lucru! Oricum, este pe strada principala, spre Port unde se ancoreaza vapoarele [ daca vedeai ce vapoare... cat un bloc cu 10 etaje!!! ]. In rest daca vrei alte detalii, cu cel mai mare drag!! George.

[03.08.14 21:19:43]

@melena: Am crezut ca oferta primita de la agentia cu care colaboram sa zic asa de atatia ani este dupa prezentarea facuta pe internet!! sau pacalit si ei si ne-am pacali si noi [ eu + sotia ]! Daca intri pe net sa cauti surtel vei gasi doar o imagine a hotelului!!! Fara imagini cu receptia, camere sau orice altceva!!! Oricum cei care incerca o astfel de aventura sa o caute in Egipt, este mult mai placuta cu camile decat acest hotel!! Doamna care a dat 5 euro, mi-am reamintit ca a dat 10 euro, nu 5!!!

Gabise
    [03.08.14 23:36:24]

Parerea mea este ca agentia nu este atat de usor de pacalit. Un hotel care are 6.4 scor pe booking si multe comentarii negative de genul: cel mai prost hotel la care am stat, mancare proasta, etc pe tripadvisor, trebuie verificat de agentie inainte de a- l recomanda.

basa
    [04.08.14 23:32:41]

Ai foarte mare dreptate in ceea ce spui tu. Eu scriu de aici de la Surtel mâncarea mai buna nu te lasa sa te servesti singur, iti da cu portia (foarte putin) sa nu mai spun ca mâncarea rămasă se prepara din nou (dimineata carnaciori prajiti iar la pranz cu sos, rosiile de dimineata erau facute la pranz salata, cartofii prajiti erau făcuti cu sos) noi nu am mai putut rezista si plecăm m_ai devreme cu o zi. EVITATI SURTEL!!!

basa
    [04.08.14 23:45:05]

Iar voi cei care scrie_ti de bine de acest hotel eu cred ca sunte_ti agenti de turism.

[05.08.14 08:10:43]

@basa: Prin asta am trecut si noi cei 8 prieteni sa zic asa, desi ne-am intalnit in... autocar!! Este o teapa data celor care vor sa isi petreaca un sejur NORMAL fara ceva deosebit sau simandicos!! Imi pare rau ca se repeta si voua!

Vedeti ca maine este Miercuri si este bazar de haine [ au reduceri de pana la 60 % ] iar Vineri este bazar de legume - fructe [ tot asa ]! Macar asa, treceti mai usor!!

Cand am intrebat in Agetia de la care am cumparat acest sejur mi-au spus ca ei nu mai lucreaza cu Turcia desi anul trecut erau prieteni!!!

Oricum, este frumos seara... mai vorbim! George.

basa, Gabise, george61, melena
    Alte impresii din această RUBRICĂSurtel Hotel: